Sayfa 730/1044 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

XKMYA sektörüne topluca baktığımız zaman geride kalan, ileriye giden ve işi bitmiş olanları topluca görebiliriz...

Örnek olarak; SASA ve HEKTS işi bitmişler sınıfına girmiş olanlardan...!

Ayrıca bu hisselerde operasyon yapılmış ve tamamlanmış bilgisi mevcut. O nedenle bu hisselerde olanların daha bir dikkatli olmaları gerekiyor...!

[

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by Dream28 Yazıyı Oku
    Sayın T/A siz burda yazın ama yeter ki yazın saygılar...Hayırlı haftalar herkese
    Eyvallah sayın Dream28...

Bir de böyle deneyelim. Yine haksız yere sataşmalar olursa bu defa engelleyeceğim. Onda da başarılı olmaz isem, sizlerden hiç ayrılmak istemesem de buralardan kesin gitme zamanı gelmiş demektir...!!!

Bu sayfalarda kalıcı ve çok güzel dostluklar kurdum. Birçok dostum ile abi kardeş ilişkisi içerisindeyim. O nedenle buralardan uzaklaşmak istemem. Özellikle de riskli dönemlerde buralarda olmak isterim...

Grafikleri değerlendirdiğimiz zaman ne görüyoruz. Biraz da işin inceliklerinden bahsedeyim:

- Eğer bir hisse prim yapacak ise bunu ilk önce saatlik daha sonra da emin olmak adına günlük grafiklerden anlayabiliyoruz...

- Bu durumda bir hisse haftalık ve aylık olarak olumsuz görünebilir...

- Her ne zaman önce haftalık, sonra da aylık grafikler olumlu bölgeye girmişlerse işte bu defa artık kısa vadeye bakmaya gerek kalmıyor...

- Trend devam ettiği sürece günlük bakmak hatalara ve erken çıkmaya neden olabilir...

- O nedenle belirli hedeflere ulaştığımız zaman göstergelere göre, harmonik analizlere göre, fibo analizlerine göre, vb. analizlere göre hedefine geldiğini veya yaklaştığını düşündüğümüz hisselerde yine günlük olarak düşüşü gözlemlememiz gerekiyor...

- Örnek olarak yine SASA ve HEKTS üzerinden gidecek olursak, haftalık ve aylık olarak henüz ciddi bir bozulma olmamakla birlikte günlükte aşırı bir bozulma mevcut ve sinyal bize çok öncelerden gelmiş durumda...

- Ayrıca dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de olaya hangi pencereden baktığımızdır...

- Eğer yatırımcı zihniyeti ile bakıyorsak, daha esnek parametreler kullanmalıyız ve ani değişimlerden mümkün olduğunca etkilenmemeliyiz...

- Yok eğer trade amaçlı alıp dalgaları yakından takip etmek istiyorsak bu durumda parametreleri daha kısa vadeli kullanıp dalgalanmalardan olabildiğince az etkilenmeye çalışmalıyız...

Benim yukarıda paylaştığım grafikler yatırımcı mantığı ile olan parametre ayarları ile yapılmıştır. Trade mantığı ile daha hızlı hareket edecekleri unutulmamalıdır. Yani düşüş bu grafiklerde başladığında trade grafiklerinde çok daha önceden başlamış olacaktır...

Bu sayfalarda amacımız; sadece hisse paylaşımı yapmak değil, olayların arka planını ve nasıl inceleme yapmamızı anlayabilmek için toplu bilgi paylaşımıdır. O nedenle herkes düşüncesini ve tecrübelerini rahatça paylaşabilir. Burası dostlar mekânıdır...

Teşekkürler sayın T/A, yazmasam da sayfanızı takip ediyorum, bir süredir yazmıyordunuz. Kendinizi özlettiniz. Sağlığınız iyidir inşaallah.
    "Kûllî nefsin zâikatü'l-mevt...."

5. Sayın T/A Pkart durum değerlendirmesi yapar mısınız ? Ben sizi anlayan ve her zaman dürüst olduğunuzu düşünen biriyim alacağınız zaman alıyorum satıyorum dediğiniz zaman satıyorsunuz sonuçta sizin alacağınız karardır olaya duygusal bakmıyorsunuz ama insanlar Pkartta çok duygusallar o yüzden ki sizi anlamıyorlar diye düşünüyorum saygılar....

Alıntı Originally Posted by the. pathfinder Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın T/A, yazmasam da sayfanızı takip ediyorum, bir süredir yazmıyordunuz. Kendinizi özlettiniz. Sağlığınız iyidir inşaallah.
    Çok teşekkür ederim sayın the. pathfinder...

Çok şükür sağlığım çok iyi. Sadece kolumdaki sıkıntı hafiften devam ediyor ama yavaş ta olsa iyileştiğini hissediyorum. İnşaAllah bir süre sonra çok daha iyi olur ve bende çalışmalarıma kaldığım yerden devam edebilirim...

Çok güzel projelerim vardı, hepsi yarım kaldı mâlesef...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Günaydııın
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

8. Hoşgeldiniz Sn.T/A, olayı çok güzel izah etmişsiniz ama bazı şeyleri anlatabilmek için karşıdakinin anlamaya hazır olması lazım, zaman zaman arkadaşlarıma saatlerce bazı şeyleri anlatıyorum yada anlatmaya çalışıyorum diyeyim ama sonuç genelde hüsran oluyor çünkü onların kafasında farklı şeyler var ve benim onları tastiklememi bekliyorlar sadece, tabi bende doğru bildiğimden dönmediğim için bir sonraki konuşmada herşeye yeniden başlıyoruz, siz aynı şeyleri forumda defalarca yazarak anlattığınız halde hala anlamayanlar, anlamak istemeyenler olacaktır maalesef.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Grafikleri değerlendirdiğimiz zaman ne görüyoruz. Biraz da işin inceliklerinden bahsedeyim:

- Eğer bir hisse prim yapacak ise bunu ilk önce saatlik daha sonra da emin olmak adına günlük grafiklerden anlayabiliyoruz...

- Bu durumda bir hisse haftalık ve aylık olarak olumsuz görünebilir...

- Her ne zaman önce haftalık, sonra da aylık grafikler olumlu bölgeye girmişlerse işte bu defa artık kısa vadeye bakmaya gerek kalmıyor...

- Trend devam ettiği sürece günlük bakmak hatalara ve erken çıkmaya neden olabilir...

- O nedenle belirli hedeflere ulaştığımız zaman göstergelere göre, harmonik analizlere göre, fibo analizlerine göre, vb. analizlere göre hedefine geldiğini veya yaklaştığını düşündüğümüz hisselerde yine günlük olarak düşüşü gözlemlememiz gerekiyor...

- Örnek olarak yine SASA ve HEKTS üzerinden gidecek olursak, haftalık ve aylık olarak henüz ciddi bir bozulma olmamakla birlikte günlükte aşırı bir bozulma mevcut ve sinyal bize çok öncelerden gelmiş durumda...

- Ayrıca dikkat edilmesi gereken şeylerden birisi de olaya hangi pencereden baktığımızdır...

- Eğer yatırımcı zihniyeti ile bakıyorsak, daha esnek parametreler kullanmalıyız ve ani değişimlerden mümkün olduğunca etkilenmemeliyiz...

- Yok eğer trade amaçlı alıp dalgaları yakından takip etmek istiyorsak bu durumda parametreleri daha kısa vadeli kullanıp dalgalanmalardan olabildiğince az etkilenmeye çalışmalıyız...

Benim yukarıda paylaştığım grafikler yatırımcı mantığı ile olan parametre ayarları ile yapılmıştır. Trade mantığı ile daha hızlı hareket edecekleri unutulmamalıdır. Yani düşüş bu grafiklerde başladığında trade grafiklerinde çok daha önceden başlamış olacaktır...

Bu sayfalarda amacımız; sadece hisse paylaşımı yapmak değil, olayların arka planını ve nasıl inceleme yapmamızı anlayabilmek için toplu bilgi paylaşımıdır. O nedenle herkes düşüncesini ve tecrübelerini rahatça paylaşabilir. Burası dostlar mekânıdır...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Sayfa 730/1044 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •