Sayfa 948/1000 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958998 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 7,577 - 7,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XI

Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    bu faizle tutmazsa..
    en azından amorti edilebilecek bir bant içi kalmaz ise.

10 12 15 faiz eğrisi kabaca
    35-40% larda reel alım gücü..

5-10% alım gücüyle
    başka şeyi tutarız..
    ayakta mal/hizmet sağlayıcısı kalırsa para koruması kısmına döneriz.
    Zaten amorti ettirmediği için bu noktaya gelmedik mi, su akıyor yolunu buluyor. Bugün %15,84 faizle 10 yıllık konut kredisi kullanılan yerde, hazine tahvili aynı vadede %18,59 faiz veriyor. Bankalar taş patlasa %20 mevduat faizi veriyor. Bu andan sonra işin püf noktası hala enflasyonu sabunlayıp sabunlamayacaklarında yatıyor. TÜİK ya doğru bir iş çıkartıp vaziyeti kurtaracak ya da faiz düşecek/yerinde kalacak, düşse de kalsa da şey zıplayacak, çünkü enflasyonun yerinde durması imkansız. Herkes çatır çatır zam yapıyor. Çok zor bir durum.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    2 milyar gaymelik iş lise bitirmemiş adamın işi olduğunu düşünmek insana hakarettir....Daha önce dediğim gibi bu iş ciddi organizasyon gerektir ki bu da ciddi akıllı insanların işin içinde olduğunu işret ediyor...Biz yaşarken perdenin arkasındakilerin kim olduğunu öğreneceğimiz konusunda da şühleliyim

700 bin hesap falan x 3 kişil aile 2.1 milyon kişi voyvoda kazığına oturmuş....
    Rakamlar doğruysa, bir üyeden ortalama yaklaşık 23000TL dolandırmış. Bu kişilere gidip bana 230TL'ni emanet et dese, hadi ordan diyecek insanlar, işin içinde web sitesi- kripto para olunca 100misli parayı nasıl emanet etmişler anlamakta güçlük çekiyorum. Kazanma hırsı insanları fena kumarbaz yapıyor.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sn JAS,

Olay acayip bir yere doğru gidiyor..

Hacklenince (?), müşteri paralarını DOGECOİN e basmış, sonra da %30 düşükten satmış, kaçıştan 2-3 gün önce, bir yabancı keşfetmiş bunu hatta, %30 düşükten DOGECOİN satıyor ama coinleri transfer edemiyorsunuz, bu bir kaçış senaryosu demiş, valla bilmiş yaw..
    Aslında kafası normal çalışan herkesin düşüneceği bir şeyi, hırsı gözünü kör etmiş insanlar göremiyor maalesef. Allah aşkına beraberce düşünelim, şu andaki usd kuru 8,32. Biri çıksa bize dese ki bende 5,82(%30 altında normal kurun), ama paranızı çekmeyeceksiniz benim borsamda duracak. İçimizde kim gidip 4000usd sini böyle bir yere yatırır? Bedava peynir hikayesi...

Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    Rakamlar doğruysa, bir üyeden ortalama yaklaşık 23000TL dolandırmış. Bu kişilere gidip bana 230TL'ni emanet et dese, hadi ordan diyecek insanlar, işin içinde web sitesi- kripto para olunca 100misli parayı nasıl emanet etmişler anlamakta güçlük çekiyorum. Kazanma hırsı insanları fena kumarbaz yapıyor.
    E geleceğin yatırımıydı.Dıgıtal altındı,artık eski kafalı davranmanın anlamı yoktu,yeni bir çağ yeni bir düzen geliyordu,sisteme başkaldırıydı,merkez bankalarının sınırsız para basmalarına karşı sınırlıydı,kimlik yok ,takip yoktu özgürlüktü de sonunda para da yokmuş onu kimse demedi.Tek sıkıntı orda çıktı yoksa oraya kadar iyiydi.

Dede torunlarına savaş anılarını anlatıyormuş.Ordan saldırdık düşmanı bozguna uğrattık sonra şu kaleyi ele geçirdik,şu kadar esir aldık falan.Sonunda torunlardan biri dayanamamış sormuş,dede demiş hiç mi yenilmediniz hep mi yendiniz.Dede biraz mahsunlaşmış,falanca tarihte bir köye saldırdık,meğer pusu imiş hepimizi esir aldılar,bir çukura doldurdular,sonra kumandan geldi ya sizi bu çukurda kurşuna dizeriz ya da hepinizi tek tek şeederiz.Torunlar merakla sormuş sonra ne oldu dede,dede mahsunlaşmış maalesef hepimizi kurşuna dizdiler demiş.

6.  Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    Aslında kafası normal çalışan herkesin düşüneceği bir şeyi, hırsı gözünü kör etmiş insanlar göremiyor maalesef. Allah aşkına beraberce düşünelim, şu andaki usd kuru 8,32. Biri çıksa bize dese ki bende 5,82(%30 altında normal kurun), ama paranızı çekmeyeceksiniz benim borsamda duracak. İçimizde kim gidip 4000usd sini böyle bir yere yatırır? Bedava peynir hikayesi...
    Bunun aynısı birkaç ay önce Beylikdüzü muydu neydi bir büyük kuyumcuda oldu adam milletin altınını alıyor kasada tutuyor fazlasıyla veriyor , ya da adam parasını yatırıyor ucuz altın alıyor ama altını hemen almıyor 1 yıl sonra mesela düğün yaparken istiyor ne oldu bilmiyorum sonucu bizim millet titan sever millettir parasını alıp kurtulsa kalanlara da acımaz .

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Dede torunlarına savaş anılarını anlatıyormuş.Ordan saldırdık düşmanı bozguna uğrattık sonra şu kaleyi ele geçirdik,şu kadar esir aldık falan.Sonunda torunlardan biri dayanamamış sormuş,dede demiş hiç mi yenilmediniz hep mi yendiniz.Dede biraz mahsunlaşmış,falanca tarihte bir köye saldırdık,meğer pusu imiş hepimizi esir aldılar,bir çukura doldurdular,sonra kumandan geldi ya sizi bu çukurda kurşuna dizeriz ya da hepinizi tek tek şeederiz.Torunlar merakla sormuş sonra ne oldu dede,dede mahsunlaşmış maalesef hepimizi kurşuna dizdiler demiş.

8.  Alıntı Originally Posted by Jordan Yazıyı Oku
    30.000 aktif üye vardı, yarısından çoğu 18-24 yaş arası diyor, gençlerde bu iş at yarışı, kumar gibi..2 milyar dolar yoktur dönen para, ama tabi bilmek zor...

Youtube'de vidosu var, Tosuncuğun, mavi yumurta üretim tesisi (?) açılış töreninde, Fatihin İstanbulu fethettiği yaştasın diye şiirler okunuyor yüzüne karşı..toplumsal bir hipnotizma hali bu..koyun psikolojisi..

Sayfa 948/1000 İlkİlk ... 448848898938946947948949950958998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •