Sayfa 903/1002 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade - V

Alıntı Originally Posted by Küçük Çiftçi Yazıyı Oku
    Evet sihirli kelime kooperatifleşme Sn Koray

Son dönemlerde elimizi neye atsak çökmüş durumda.

Bir dönem ABD'de ye seyahat etmiştim, görevli memur ne iş yapıyorsun diye sorduğunda çiftçiyim dedim, o da harika, mükemmel, çok güzel gibi bir şeyler söyledi, bende işkillendim arkadaşıma, bu memur sanırım benimle dalga geçti dedim.

Durumu anlayınca hayır dedi burada çiftçi çok itibarlı ve kıymet görür dedi, kooperatifleşmeyi anlattı kısaca sistem şu şekilde işliyormuş; Çiftçiler birleşip kooperatif kurmuşlar, yaklaşık sadece California'da 5.000 şubelerine ürünleri piyasa fiyatından marketlerine verip paralarını alırken yıl sonunda kar payı alıyorlarmış. Tüketici ise en taze ürünleri en ucuza alma fırsatı buluyor.

Bu durum bir çoğunun işine gelmez.
    Tarım Kredi deki dolapları bilen varmı?

Sütü verip peynir yap diyor karşılığında tuzla dolu tenekeler alıyorlar.

Dinciler zivanadan çıktı.

Yok böyle yolsuzluklar dünyada ve hesap sorulmayan düzen.

Geçmişte Tariş.Vakıf zeytin yada etbalık kurumu etlerini az yemedim.

Önce ahlak ve vicdan sahibi dürüst vazifesinin insanları şart.

Yok bizde böyleleri.

Çukkacı dolu her yerde.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ülkemizin en büyük kenti hala 1980 li yıllardaki taksi sayısına mahkum ediliyor,bir tarafta 20 milyon insan bir tarafta bin kusür taksi plaka sahibi ve kahrolduğum bu ülkede yaşayanların hala büyük bir kısmı bunu göremiyor,yaratılan sahte gündemlerle,topluma zerre miskal faydası olmayan kişi ve kurumları her geçen gün boğazından keserek fonluyor ve bununla öğünüyor....
    Rant burada da havadan para kazanma sevdaları.

Haram zıkkım olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Ülkemizin en büyük kenti hala 1980 li yıllardaki taksi sayısına mahkum ediliyor,bir tarafta 20 milyon insan bir tarafta bin kusür taksi plaka sahibi ve kahrolduğum bu ülkede yaşayanların hala büyük bir kısmı bunu göremiyor,yaratılan sahte gündemlerle,topluma zerre miskal faydası olmayan kişi ve kurumları her geçen gün boğazından keserek fonluyor ve bununla öğünüyor....
    plakası 1.5 milyon ama 150 bin TL lik egea ile taksicilik yapıyorlar. bence taksi sayısı en az 2 katına çıkarılmalı. 1 yıl içinde hepiniz hibrit araca döneceksiniz şartı da getireceksin. Hibrit araçlarda taksi için alanlara ötv indirimi yapacaksın.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Haftalık bazda 100 bin kişiye düşen vaka sayısı açıklandı

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

can çekişiyor sevdiğiminin endeksi...

dahada aşağılar kötü HEMDE ÇOK KÖTÜ olur..onlarda biliyor bunu..
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Haftalık bazda 100 bin kişiye düşen vaka sayısı açıklandı

eskiden harita üzerinde renklendirirlerdi..bu verilerle nasıl yapılabilir..zira anlaşılması daha kolay oluyordu gerçi yeni sistemi MİLLET ANLAMASIN diye getirdi ya bay husband
    DÖVÜNMEYİN.NEYE LAYIKSANIZ O ŞEKİLDE YÖNETİLİRSİNİZ

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 903/1002 İlkİlk ... 403803853893901902903904905913953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •