Sayfa 291/1002 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. PPF’ler nkolay’ın gerisinde kalmaya başladılar

EIL bugün niye öyle düşük acaba

2.  Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    evet guzel yorgun hocam! bu direnc yormak istiyor tl ni!
    Yani evet 8.5'in önemli bir direnç olduğundan bahsediliyor. O geçildi, bakalım nasıl devam edecek. Ben artık dövizi fon olarak değil, doğrudan döviz olarak tutmaya başladım. Zira hareket çok hızlı olduğunda, bizim fonu elden çıkarmamız valör olarak 3 günü, değer olarak 1 günü buluyor. Ama İleride cds tekrar 450ler üzerine gelip oradan düşmeye başlarsa, fona geçmek mantıklı olabilir bence, tabi bu esnada $in da yukselis gostermesi şartı var

3. 500k ile ppz ye geçiş yaptım.
    şu stopajı beklemeye geçtim.

Alıntı Originally Posted by shangil Yazıyı Oku
    evet guzel yorgun hocam! bu direnc yormak istiyor tl ni!
    shangil dostum hoş gelmişen...
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

TGE'si olanlara duyurayım.
    Kur farkı bu gün gelecek.
    Sonra bilmiyordum olmasın.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sayın supremegod
    Nitelikli sayılmadığım için serbest fonları incelemedim
    Ama Hedef portföy ve İstanbul portföy’ün serbest fonları dikkatimi çekmişti
    Bir ara burada yazan bazı arkadaşlarda almıştı serbest fon.
    Deneyimlerini yazarlarsa bizde bilgilenmiş oluruz
    Ama bu fonlarla ilgilenenler doğrudan portföy yönetim şirketini arayıp ayrıntıları sorarlarsa en doğru bilgiyi ilk ağızdan almış olurlar
    Sn myfinans'a katılıyorum. Doğrudan ilgili portföy yönetim şirketinden ayrıntıları öğrenmek en doğrusu olur.

Serbest fonlar, diğer yatırım fonlarının tabi oldukları sınırlamalara tabi olmadan yönetilebiliyorlar. Bu durum diğer muadili yatırım fonlarına göre, daha yüksek getiri beklentisi hedefi olabiliyor, hem de fonun yüksek risk/agresif yönetilmesine izin veriyor. Yapısı itibariyle çok esnek oldukları için, daha yüksek getiri sağlamak amacıyla, riskli pozisyonları( Kaldıraçlı işlemler, Türev işlemler, açığa satış gibi diğer alternatif stratejilerini) yoğun olarak kullanabiliyorlar. Küresel ve yerel döngüsel piyasa hareketlerine göre daha hızlı ve agresif pozisyonlanabiliyorlar veya düşen piyasalarda yukarıda değindiğim stratejilerle getiri elde etmeye çalışıyorlar.

Fon yöneticisinin performansı, Serbest fonlarda çok önemli. Serbest fon almaya karar verildiyse, Ülkemizdeki Aktif yönetilen Bireysel fonlar arasında başarısıyla ön plana çıkan Tacirler, Gedik, Hedef, Azimut, Marmara Capital, Qinvest, İstanbul, Ata vs gibi Portföy şirketlerinin satış/pazarlama departmanları ile görüşerek karar vermek en doğrusu olur.

Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Degerli arkadaslar gunaydin. Serbest fonlar arasinda ister döviz bazli olsun ister TL bazli olsun, özellikle begendiginiz ve tavsiye edebileceginiz fonlar var mi acaba? Sayin Myfinans, Nida, Tradestop, Hellistheothers, etc. gibi degerli forumdaslar bu konuda acaba ne düşünüyorlar? Bana ve buradaki diğer nitelikli arkadaslara bir tavsiyeleri olur mu acaba?

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Hocam https://www.takasbank.com.tr/tr/kayn...atirim-fonlari bu linkten sayfanın aşağısında excele aktar diyip excel üzerinden de "serbest" diye filtreleyip alabileceğin serbest fonları görebilirsin. tefas sayfasında "işlem görüyor" yazan fonlar haricindekileri istesen de alamıyorsun...

Zaten aynı hsyfler gibi güzel getirileri olan belli başlı serbest fon var gerisi kuru kalabalık. O fonlar ise GZM, GZN, EUZ ve IZS (ızs haftalık olarak fiyat açıklıyor diğerleri günlük)

Alıntı Originally Posted by Market Soul Yazıyı Oku
    TGE'si olanlara duyurayım.
    Kur farkı bu gün gelecek.
    Sonra bilmiyordum olmasın.
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    bugun alınmaz yani, dogrumu ?

Sayfa 291/1002 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız