Sayfa 837/1002 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Arkadaşlar can alıcı bir sorum var . Misal , yabancı hisseler içeren yatırım fonlarından birini ( ojt , ıjz , ıpj vb. ) aldık. Bu fonlar günlük getirilerini sanırım kurlara göre belirliyor. Dolar kuru 12 ye düşse ama hisse bazında kazanmış olsa bile zarar yazmaz mı ?

Sonuç olarak dövizin zirvede olduğu günlerde tehlikeli bir işlem yapmış olurmuyum ?
    Kişisel kabulleriniz önemli. Dövizin zirvesinde olduğunu, buradan dönüşe geçeceğini, dövizdeki düşüş oranının fondaki hisselerin artış oranından yüksek olacağını kabul ettiğiniz senaryoda zarar edersiniz.

Benim kişisel kabulüm ise uzun vadede hem dövizin hem de fonlardaki hisselerin pozitif yönde olacağı şeklinde. Bu nedenle uzun vade yabancı fonlarımı hep tutacağım.

Ama dediğim gibi vade uzunluğunuz ve piyasa beklentinizle alakalı.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Arkadaşlar can alıcı bir sorum var . Misal , yabancı hisseler içeren yatırım fonlarından birini ( ojt , ıjz , ıpj vb. ) aldık. Bu fonlar günlük getirilerini sanırım kurlara göre belirliyor. Dolar kuru 12 ye düşse ama hisse bazında kazanmış olsa bile zarar yazmaz mı ?

Sonuç olarak dövizin zirvede olduğu günlerde tehlikeli bir işlem yapmış olurmuyum ?
    Dövizde tepede
    Yabancı hisselerde tepede
    Çifte riskli

Dövizin günlük yüzdesiyle
    Fonun dayanak varlığının yüzdesi
    İkiside artı çifte kazanç
    İkiside eksi batış
    Biri artı biri eksi aradaki fark

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Şu saat oldu ( 10:18 ) halen fiba fx ve aktif fx de döviz makası 18 -20 kuruş ( 1865 - 2150 birim ) . Mesaj atmaktan yoruldum.
    Artık saat başı ekran görüntülerini alarak , kendilerine emanet edilen dövize - sermaye kontrolü - uyguladıkları gerekçesiyle zarar tazmin davası açacağım. Aynı saatlerde piyasa ve merkez kurları ile bankanın kurlarını kaydederek resmen paranın nasıl kaybettiğini ispatlamak kolay. herkes bu konudaki rahatsızlığını bankaların iletişim ve mobil hatlarından bildirirse baskı olacaktır.
    döviz tutanlara hain gözüyle bakılan, akp deyince kanunların resmen ve alenen sıfır sayıldığı bir ortamda cidden en ufak bir şansın olduğuna inanıyormusun: )

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    döviz tutanlara hain gözüyle bakılan, akp deyince kanunların resmen ve alenen sıfır sayıldığı bir ortamda cidden en ufak bir şansın olduğuna inanıyormusun: )
    Bende tfx den aynı şekilde şikayetçiyim. Ben de fiba geçeyim diyordum. Arkadaş sayesinde zahmetten kurtuldum

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şu yanlış algıyı düzeltmek lazım. En çok Dolar alan kendi seçmenidir. Faiz hassasiyeti nedeniyle o kesim altın yada döviz alır. Hatta borsaya bile mesafelidir. Yanlış düşünüyorsunuz

6. Arkadaşlar, fon arıyorum.
    Doviz ve altın gümüş ve yabancı ve yerli hisse senedi olmayacak.
    Likit fonda istemiyorum. Ne olabilir önerileriniz?

7.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Pek kiymetli ustadim.
    Dun dolarin etkisi 3.07 olmasina ragmen cogu yabanci fon bunun altinda kaldi.
    Bugun ne olur bilemem ama bir aydir suregelen yabanci fonlara dolarin etkisi sanirim bugun olmayacak. Bunu belirtmek istedim
    Yarin sabah daha net anlasilirim sanirim
    mjb %0,87
    yjk %0

8.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şu yanlış algıyı düzeltmek lazım. En çok Dolar alan kendi seçmenidir. Faiz hassasiyeti nedeniyle o kesim altın yada döviz alır. Hatta borsaya bile mesafelidir. Yanlış düşünüyorsunuz
    ama şimdi bu kesimin mantalitesinde saman altından su yürütmek esas..kimse duymadıkça dolar da alırsın, evliyken sevgili de yapasın, bal tutup parmağını da yalarsın. sen ise savcılığa gidip açık açık benim döviz işlerimi aksatıyorlar savcım mı diyeceksin?: ) peki dene sonucu buraya yaz cidden merak ediyom.

Sayfa 837/1002 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •