Sayfa 59/95 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon
Arama sonucu : 754 madde; 465 - 472 arası.

Konu: TH ile Lebalep

1. Eğer borsa 2 silindirli bir motor olsaydı bu motorlardan birinin adı açgözlülük olurdu, diğerinin ise korku. İşte borsayı sürükleyen 2 ana güç budur.

2. Halkbank hissesinden tövbe yemin ederek ayrılan arkadaşın yeminini bozarak tekrar Halkbank hissesi satın almasının nedeni tamamen psikolojiktir çünkü bu hissede kaybettiği para o arkadaşın canını yakmaktadır ve kaybettiği parayı geri almak için tövbesini yeminini bozup tekrar bu kağıdı almıştır, yaptığı işin doğru veya yanlış olduğunu hiç analiz etmemiştir, yaptığı şey tamamen dürtüseldir, içindeki sesi dinleyip mantık ile alakası olmayan bir icraatta bulunmuştur.

3. Bu arkadaşın yapmış olduğu icraat tipik bir icraattir ve bu ülkede buna çok sık rastlanır.

4. Kamu hisselerinden uzak durmak gerekir, nedenlerini yukarıda verdim. Bu kadar acı tecrübeye rağmen hala kamu hisselerinin peşinden koşuyorsanız bir ateist olarak Allah size akıl fikir versin derim.

5. Şu anda bu ülke bir türbülanstan geçiyor ama geleceği çok parlak, müthiş bir potansiyele sahip. Bu potansiyele erişmesi bilemediniz bir jenerasyon alır.

6. Kanımca iiçinde bulunduğunuz durum Çin'in 1970 lerin sonundaki veya güney Kore nin 1990 ların başındaki duruma çok benziyor yani ekonomik anlamda çağ atlama sürecinin tam arifesindeki karışık durum söz konusu sizde. Doğru bir ülke yönetimi ile ülkeniz hak ettiği refaha kavuşacaktır.

7. aldım yeşil çayımı bir solukta okudum ellerinize sağlık. işim gereği çevre-teknoloji-gıda-enerji gibi konuları sıkı takip ediyorum. Yurtdışında bayadır var ve ülkemize yavaş yavaş geliyor ve gelmeye devam edecek gibi duruyor ama Bu gelişmelerin etkileneceği sektörler gıda-org gübre-enerji-yeniden kullanım-tekstil vb alanlar gözüküyor. Ama aklıma şu soru geliyor Türkiye bu sistemi ne kadar destekler-desteklemek ister mi -desteklemeye devam eder mi? Bu tarz hisselere yatırım yapıp beklemek mantıklı mı diye düşünüyorum, yukarıda yazdığı olaylardan ötürü? Sizin düşünceniz nedir hocam.

8.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku

Kelepir fiyatına işlem gören bir banka hissesi ISCTR. Müthiş bir potansiyele sahip. 800 milyar liraya yakın konsolide aktifleri olan bu bankanın şu anki kovit döneminde bile yılda banko 12 milyar tl net kâr yazması icap ederdi yani aktiflerin %1.5 i kadar. Normal zamanlarda ise aktiflerin %2.5'i asgari elde etmesi gereken yıllık kâr olurdu yani 20 milyar tl. Yönetimin aklını başına alıp gereken reformları bir an önce hayata geçirmesi gerekiyor. Nedir Bunlar?

1- Öncelikle karmaşık hisse yapısını tek 1 hisseye dönüştürmeli. Borsada işlem gören ISATR ISBTR ISKUR hisseleri toplanmalı, toplanamayanlar da çağrı yoluyla son 3 aylık hareketli ortalamadan satın alınmalı, veya da mevcut rayiç bedeller üzerinden İSCTR hisselerine dönüştürülmelidir.
    Sayın TRENDHOUND,

Topiğinizi bende okuyor ve görüşlerinizden faydalanıyorum.

İşkur hisseleri sermayede pay sahibi olmayıp intifada senedidir. Özel hükümlere tabi olup sahibinin izni olmadan hakları kısıtlanamaz diye biliyorum.

Sırf bu yapıldığı için oluşan hoşnutsuzluk bu hissenin zaten borsadan toplanmasını imkansıza yakın kılmaktadır.

Satınalma fiyatı bu konuda deneyimli bağımsız bir kuruluş tarafından belirlenmelidir.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 59/95 İlkİlk ... 949575859606169 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •