Sayfa 78/135 İlkİlk ... 2868767778798088128 ... SonSon
Arama sonucu : 1079 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Metastock la ilgili herşey

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    cola 'nın şu şekilde değiştirilmesi gerekiyor. Müsait bir zamanınızda bu şekilde devam edin.

If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)
     Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Explorer Formülünü de son haliyle buraya yapıştırayım ;

Ichimoku Deep Signals diye bi de afilli isim verdim izninizle sizin eserinize ...
    Sn uufuk bir yanlışımız/noksanımız varsa siz lütfen mesajlarımıza müdahale ediniz ... Sevgiler...Saygılar...

COL A : If((C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C>SenkouSpanA(26,52,26) AND C<SenkouSpanB(26,52)) OR (C<SenkouSpanA(26,52,26) AND C>SenkouSpanB(26,52)),1,0)
    COL B : If(C>KijunSen(26) AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),1,0)
    COL C : If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),3,If(Cross(Ref(C,-26),Ref(ChikouSpan(26),-26)),2,If(Ref(ChikouSpan(26),-26)>Ref(C,-26),4,1)))
    COL D : ValueWhen(1,Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),Ref(C,-26)),C)

Options sekmesinde
    Exploration Periodicity : Weekly
    Use Filter enabled
    Sn. BJK Coccinella merhaba , şimdi bana gözün doysun diyeceksiniz ama bu formülünüzün SATIŞ tarafı için vaktiniz ne zaman olursa ve ilgilenme şansınız olursa çok çok sevinirim... Yani ALIŞ koşullarının aksi şekilde bulutun üstünde ve bulutun içinde gerçekleştiği hisse ya da endeksleri explore eden formül ... Ichimoku (weekly) PEAK Signals diyeceğiz sanırım ... Kardeşi Ichimoku (weekly) DEEP Signals ... ...

Bu da bize orta-uzun vade yükselişin bittiğini ve orta-uzun vade her şekilde düşüş ya da yatay trend başladığın gösterecek.
    Tekrar tekrar hisse ve endekslere bakıyorum ve bu koşullar üzerinden çok çok başarılı sonuçlar elde edebiliyorum. Neredeyse koşullara bağlı bölgede ilk sinyali aldıktan sonra hata payı yok...Orta-uzun vade sürekli en yüksek verimde çalışıyor. Eğer bu SATIŞ tarafını da tamamlayabilirsek orta-uzun vade hep dip hem de zirve dönüşleri için çok verimli sinyalleri bulabiliyor olacağız.

ZİRVEDEN Dönüş sinyal koşulları ;

1. koşul Haftalık Kijun-Sen ve Chikou-Span bulutun üstünde veya içinde seyredecek
    2. koşul Haftalık kapanışlar Kijun-Sen'i henüz aşağı kesmiş ya da aşağısında olacak
    3. koşul Haftalık kapanışlar Kijun-sSen'i aşağı kesmişken 26 birim arkadan gelen Chikou-Span de haftalık kapanışları aşağı kesmiş ya da aşağısında seyrediyor olacak ...

En güzel sonuçları veren örneklerden biri şu an Dow Jones... İlk SATIŞ sinyalini aldıktan sonra orta-uzun vade kesinlikle düşüş ya da yatay trend başlamış...

Sevgiler...Saygılar... Çok teşekkürler emekleriniz için...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku
    Sn. BJK Coccinella merhaba , şimdi bana gözün doysun diyeceksiniz ama bu formülünüzün SATIŞ tarafı için vaktiniz ne zaman olursa ve ilgilenme şansınız olursa çok çok sevinirim... Yani ALIŞ koşullarının aksi şekilde bulutun üstünde ve bulutun içinde gerçekleştiği hisse ya da endeksleri explore eden formül ... Ichimoku (weekly) PEAK Signals diyeceğiz sanırım ... Kardeşi Ichimoku (weekly) DEEP Signals ... ...

Bu da bize orta-uzun vade yükselişin bittiğini ve orta-uzun vade her şekilde düşüş ya da yatay trend başladığın gösterecek.
    Tekrar tekrar hisse ve endekslere bakıyorum ve bu koşullar üzerinden çok çok başarılı sonuçlar elde edebiliyorum. Neredeyse koşullara bağlı bölgede ilk sinyali aldıktan sonra hata payı yok...Orta-uzun vade sürekli en yüksek verimde çalışıyor. Eğer bu SATIŞ tarafını da tamamlayabilirsek orta-uzun vade hep dip hem de zirve dönüşleri için çok verimli sinyalleri bulabiliyor olacağız.

ZİRVEDEN Dönüş sinyal koşulları ;

1. koşul Haftalık Kijun-Sen ve Chikou-Span bulutun üstünde veya içinde seyredecek
    2. koşul Haftalık kapanışlar Kijun-Sen'i henüz aşağı kesmiş ya da aşağısında olacak
    3. koşul Haftalık kapanışlar Kijun-sSen'i aşağı kesmişken 26 birim arkadan gelen Chikou-Span de haftalık kapanışları aşağı kesmiş ya da aşağısında seyrediyor olacak ...

En güzel sonuçları veren örneklerden biri şu an Dow Jones... İlk SATIŞ sinyalini aldıktan sonra orta-uzun vade kesinlikle düşüş ya da yatay trend başlamış...

Sevgiler...Saygılar... Çok teşekkürler emekleriniz için...

Başımızda uufuk üstad gibi bir büyük usta varken cevap yazarken çok çekiniyorum. Hatamız varsa affola...

Exploration notes

Col A: If(((KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND
    KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52)) OR
    (KijunSen(26)<SenkouSpanA(26,52,26) AND
    (KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND
    KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52))) AND
    (((Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26)
    AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52))
    OR (Ref(ChikouSpan(26),-26)<SenkouSpanA(26,52,26)
    OR (Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26)
    AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52)))),1,0)

Col B: If(Cross(C,KijunSen(26)),3,If(Cross(KijunSen(26),C ),2,If(C>KijunSen(26),4,1)))

Col C: If(Cross(C,Ref(ChikouSpan(26),-26)),3,If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),C),2,If(C> Ref(ChikouSpan(26),-26),4,1)))

Filter colA=1 AND colB>=3 AND colC>=3

Filter enabled Yes
    Periodicity Weekly
    Records required 32767

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Başımızda uufuk üstad gibi bir büyük usta varken cevap yazarken çok çekiniyorum. Hatamız varsa affola...

Exploration notes

Col A: If(((KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND
    (KijunSen(26)<SenkouSpanA(26,52,26) AND
    (KijunSen(26)>SenkouSpanA(26,52,26) AND
    KijunSen(26)>SenkouSpanB(26,52))) AND
    (((Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26)
    OR (Ref(ChikouSpan(26),-26)<SenkouSpanA(26,52,26)
    OR (Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanA(26,52,26)
    AND Ref(ChikouSpan(26),-26)>SenkouSpanB(26,52)))),1,0)

Col B: If(Cross(C,KijunSen(26)),3,If(Cross(KijunSen(26),C ),2,If(C>KijunSen(26),4,1)))

Col C: If(Cross(C,Ref(ChikouSpan(26),-26)),3,If(Cross(Ref(ChikouSpan(26),-26),C),2,If(C> Ref(ChikouSpan(26),-26),4,1)))

Filter colA=1 AND colB>=3 AND colC>=3

Filter enabled Yes
    Periodicity Weekly
    Records required 32767
    Filter kısmını;

Filter colA=1 AND colB<=2 AND colC<=2 şeklinde düzeltelim...

4. [QUOTE=flexy;2981926]İndikatörü dışarıdan plugin, add-on vs gibi bir müdahalede bulunmadan istediğiniz şekilde çağırmak mümkün değil. Bunun için yazılmış olanı var mı bilmiyorum. Çözüm için ise; herhangi bir grafik açıkken indikatörün görünmesini istediğiniz renkleriyle üzerinde istediğiniz indikatör dışında bir şey bulunmuyorken " file > save as > sol altta save as type: template " yapıp kayıt edebilirsiniz. Daha sonra atıyorum 3HO Renkli ismini verdiğiniz bu şablonu herhangi bir grafik üzerinde " sağ klik > apply template " ile çağırabilirsiniz.

Çok teşekkürler Sayın flexy.

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Bulsanda işine yaramaz...
    Matriks RADYAN kullanır...
    ATN(x)..tek parametrelidir...
    Tarif olmadan zor pişirirsin..
    Yemek ve ipucu aşagıda....

+++++++++++1 tşk saygılar üstad
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

http://traders.com/Documentation/Fee....html#investor

matriks/metastock çevirebilecek arkadaşlar varmı ?

burda ise yine zigzag biryerde eksiklik var ama çözemedim.

http://msformula.blogspot.com/2008/0...z-perc-10.html
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    http://traders.com/Documentation/Fee....html#investor

matriks/metastock çevirebilecek arkadaşlar varmı ?

burda ise yine zigzag biryerde eksiklik var ama çözemedim.

http://msformula.blogspot.com/2008/0...z-perc-10.html
    Zigzag ile verdigim percentli ve zigzag tabanlı MOST bunların kardeşidir..
    Repaintlerin formul kaynaklı degil, data kaynaklı...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

8.  Alıntı Originally Posted by Sunay Yazıyı Oku
    Çok teşekkürler Sayın flexy.
    Rica ederim sn.Sunay. Bol kazançlar, iyi akşamlar dilerim.

Sayfa 78/135 İlkİlk ... 2868767778798088128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •