Sayfa 807/1006 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 6,449 - 6,456 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Luzumsuz ithalati kessinler.lux araba ,cep gibi...

Kaz yanalı çok oldu dudu, şimdi çevirmenin hiç bi faydası yok artık

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu baslikta yillardir yazarim..

Donem oldu bana troll dediler reyiz halleder yazdim diye oysa ironi yapiyordum, halletmek sozcugunun diger anlami ile..

Donem oldu buradan borsaya para cekmeye calisiyor dediler, hatta bana temettu cakali diyen bile olmustu..

Ancak artik sunu gormus olmalilar ki enflasyondan, devaluasyondan birikimlerimizi en iyi sekilde korumanin belki de tek yolu fiyatlama gucu olan, durust yonetilen, yatirimi yaparak buyumesini saglayan , doviz kazanabilen, doviz geliri giderinden daha yuksek olan sirket hissesidir.

Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Borcu artıran dövizin yüksekliği.

450 milyar dolar borç var.

Tl cinsinden borç rahat çevrilir, çünkü kendi para birimin. Mesela çiftçilerin borcu dönem dönem silinir, sıfırlanır. Çünkü tl cinsinden.

Abd yüksek borçlu ama kendi parası cinsinden. Gerekirse para basar , öder.

Daha 2-3 ay önce para fışkırıyor diyordun, şimdi borç dönmez diyorsun:-)

Yazılarını hayretle okuyorum. Ekonomi konusunda gerçekten bilgin çok kısıtlı ama her şeyi biliyormuş gibi yazma cesaretin sonsuz :-)

tabiri caiz ise,
    çarıklı erkan.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Bence plan yok. Biz sürekli yapılan hareketlere anlam yüklemeye çalışıyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bence de plan mlan yok, bam bam bam..
    Olanlar böyle planlı büyük bir stratejinin parçasıymış herşey beklendiği gibi gidiyormuş gibi düşünme eğilimi var bizde.

5. Ne yapsak dostlar? borçlanma fonlarındayım(nzh-osd) hala upp (ppf) fonundan da pazartesi çıkıp tamamen ösd içerikli fona geçeceğim ama aklımda ev almak da var,istanbul anadolu yakasında kiradayım (1600 lira şu an 8 ay daha bu sabit) baktığım evler 950 bin-1.100 arası,eşim de çalışıyor eve giren para faizden hariç ortalama 13 bin ,kredi çekmeden alabiliyorum ama bir kısmına kredi mi çeksem acaba,kafam karmakarışık evler bir tur daha zamlanır mı korkuyorum,önerisi olan var mı acaba? bir yandan da en geç birkaç ay sonra yeniden faizlerin artacağı düşüncesi var.

6. önümüzdeki seçime kadar yapılması gerekenler:
    1. 11.40-11.60 bandı aşılırsa 14.10 seviyesinde dolarda satış
    2. Dolar satışını takiben 10 yıllık devlet tahvili alımı
    3. Seçimden sonra 10 yıllık tahvil satımı, 25% üstü faizle 1 yıl ve üstü mevduat.

7.  Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bence de plan mlan yok, bam bam bam..
    Olanlar böyle planlı büyük bir stratejinin parçasıymış herşey beklendiği gibi gidiyormuş gibi düşünme eğilimi var bizde.

sizin bu yorumunuzdan reyis başgan ve ahiretliği k ali beş parasız mı ? yani.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

8.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    Ne yapsak dostlar? borçlanma fonlarındayım(nzh-osd) hala upp (ppf) fonundan da pazartesi çıkıp tamamen ösd içerikli fona geçeceğim ama aklımda ev almak da var,istanbul anadolu yakasında kiradayım (1600 lira şu an 8 ay daha bu sabit) baktığım evler 950 bin-1.100 arası,eşim de çalışıyor eve giren para faizden hariç ortalama 13 bin ,kredi çekmeden alabiliyorum ama bir kısmına kredi mi çeksem acaba,kafam karmakarışık evler bir tur daha zamlanır mı korkuyorum,önerisi olan var mı acaba? bir yandan da en geç birkaç ay sonra yeniden faizlerin artacağı düşüncesi var.

oturacağınız tek ev alacaksınız sorun yok,
    ihtiyaca evet israfa hayır.

bu bu arada 1600 tl kira iyiymiş. çıkmayın da derim.

Sayfa 807/1006 İlkİlk ... 307707757797805806807808809817857907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •