Sayfa 806/1006 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon
Arama sonucu : 8045 madde; 6,441 - 6,448 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,317
    Bu baslikta yillardir yazarim..

Donem oldu bana troll dediler reyiz halleder yazdim diye oysa ironi yapiyordum, halletmek sozcugunun diger anlami ile..

Donem oldu buradan borsaya para cekmeye calisiyor dediler, hatta bana temettu cakali diyen bile olmustu..

Ancak artik sunu gormus olmalilar ki enflasyondan, devaluasyondan birikimlerimizi en iyi sekilde korumanin belki de tek yolu fiyatlama gucu olan, durust yonetilen, yatirimi yaparak buyumesini saglayan , doviz kazanabilen, doviz geliri giderinden daha yuksek olan sirket hissesidir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    O da bir yere kadar...

Sizin duser dediginiz sey talep enflasyonudur, peki maliyet enflasyonu ne olacak??

Syg,
    Haklısınız ben o konuyu da kafamda şöyle çözümledim satış olmayınca üretim olmayacak üretim olmayınca maliyet olmayacak maliyet olmayınca enflasyonu da olmayacak

saygılar
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

3.  Alıntı Originally Posted by Poyraz Yazıyı Oku
    Yeni dönemde, üniversitelerde ki bir çok gereksiz fakülte/yüksekokul/bölümde kapatılıp, buralardan boşalan binalar yurda çevrilmeli.
    Kiralıksa zor olur o iş?
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

4. Maliyet enflasyonu ile talep yetersizliği birleşince normalde! bunu karşılayacak özkaynağı olmayan firmaların batması beklenir..
    Fakat..
    2008 sonrası globalde
    2017 sonrasıda KGF garabeti ile TR de batma yasaklanmış!!! tır..
    Nokta..
    Batacan mı..
    Gel sana kredi verelim bir süre daha devam et..
    Haa yooo çıkamadın mı
    ee KGF verek..
    Destek canlandırma çeşme suyu hede hödö kredisi verelim..

Şimdi neden zorla faizler indirilmeye çalışıyor..Kredi pompalanmaya çalışılıyor umarım anlaşılmıştır..
    Bütün dünya benzeri durumda..
    ABD de enflasyon aylıkda 0.9 geldi..Yıllık 6.2 ama aylık bazdan hesaplarsan 12..
    FED hala gelecek sene 1 faiz falan olabilir mi olamaz mı bu konuda görüş bildirmeden önce komiteden çıkacak kararları görüşeceğimiz bir sonraki toplantıdaki oy çokluğunu hesaba katarak bir daha düşünülmesi...türünden eveliyo geveliyo..

Tek yön var artık..
    FED in yapıp edebileceği en fazla 1 faiz artışıdır..
    Sonra başka bir neden le hemen sıfıra çekip üzerine 4 trilyon dolar daha basacaklardır..
    Öteki türlü great reset çünkü..

Borsa enflasyonun sebebidir haydaaa

Kredi vermek enflasyon un sebebidir para basmaktir.sonuc doviz yükselişi.

7. TR ..örnek veriyorum 24 faize bundan 3 sene önce 1 sene dayanabilecek durumda iken bugün 19 faize bile dayanamayacak noktadadır..
    Dönmesi gereken borç her geçen gün katlanarak büyümektedir..
    Bu borcun yüzde 10 u bile çevrilemezse (misal verdim) bütün sistem zincirleme çökecektir..
    Kredi hacmi o kadar büyümüştür ki bu hacmin yüzde 5 i kurusa , karşılığı olmadığı anlaşıldı an likitide krizine girilecektir..

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    TR ..örnek veriyorum 24 faize bundan 3 sene önce 1 sene dayanabilecek durumda iken bugün 19 faize bile dayanamayacak noktadadır..
    Dönmesi gereken borç her geçen gün katlanarak büyümektedir..
    Bu borcun yüzde 10 u bile çevrilemezse (misal verdim) bütün sistem zincirleme çökecektir..
    Kredi hacmi o kadar büyümüştür ki bu hacmin yüzde 5 i kurusa , karşılığı olmadığı anlaşıldı an likitide krizine girilecektir..
    Borcu artıran dövizin yüksekliği.

450 milyar dolar borç var.

Tl cinsinden borç rahat çevrilir, çünkü kendi para birimin. Mesela çiftçilerin borcu dönem dönem silinir, sıfırlanır. Çünkü tl cinsinden.

Abd yüksek borçlu ama kendi parası cinsinden. Gerekirse para basar , öder.

Daha 2-3 ay önce para fışkırıyor diyordun, şimdi borç dönmez diyorsun:-)

Yazılarını hayretle okuyorum. Ekonomi konusunda gerçekten bilgin çok kısıtlı ama her şeyi biliyormuş gibi yazma cesaretin sonsuz :-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 806/1006 İlkİlk ... 306706756796804805806807808816856906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •