Sayfa 83/430 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 657 - 664 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    ABO ile emekli maaşları kuşa döndü...2008 -2010 ve öncesi emekli olanlar şanslı ...

EYT derneklerini sosyal medyada takip ederseniz hem yaş hemde abo konusunda el konulan haklarını aradıklarını gorürsünüz...
    ABO gündemde maalesef ciliz kaldi, TÜED sürekli paylasim yapsada cok etkisiz kaliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Peki dostum emekli olsaniz calismayacak misiniz..
    Bunu merak ediyorum eyt cikip insanlar emekli olacak mi yoksa calisacak mi.
    ulke lideri de cift dikis olur diye kiziyordu hatirlarsaniz...

işte tam burada kanun koyucu bir madde yayınlayacak emekli maaşı alıp ikinci bir işte çalışanın emekli maaşından atıyorum yüzde 25 oranında kesinti yapılacak diye bir madde bu işin başka bir oluru olmaz...

3. eyt şimdilik gündemde yok dedi bakan..demek ki oylar biraz yükseldi son haftalarda

3600 mevzusunu da yine sene sonuna atmışlar...ah ah...ülke olarak hak ediyoruz tüm bunları (kaldı ki eyt hakkı, 3600 den çok daha öncelikli bence...birinde hak gaspı var, diğeri vaat, kimse yap diye silah daymadı kafana, kendin oy için söz verdin sonuçta)
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. herkese merhabalar,bu aralar kafamı kurcalıyor bes konusu.
    bu yaşıma kadar sisteme hep soguk baktım nedense.ama şimdi sisteme girmek istiyorum.
    kendimce her ay 5 bin ile başlamak ve 10 sene sistemde kalmak istiyorum.sonrasında ise yaş 56 olana kadar beklemeyi düşünüyorum kesinti olmasın diye tabi.
    evet arkadaşlar sizce mantıklı mı ? yoksa az cok finansal bilgim var.hisse yatırımlarım var,az biraz eurobond var.bu şekilde mi dewam edip mevcut portföyümü büyütmek mantık lı karar veremedim.sizlerin düşüncesi nedir..saygılar

5.  Alıntı Originally Posted by ozn Yazıyı Oku
    herkese merhabalar,bu aralar kafamı kurcalıyor bes konusu.
    bu yaşıma kadar sisteme hep soguk baktım nedense.ama şimdi sisteme girmek istiyorum.
    kendimce her ay 5 bin ile başlamak ve 10 sene sistemde kalmak istiyorum.sonrasında ise yaş 56 olana kadar beklemeyi düşünüyorum kesinti olmasın diye tabi.
    evet arkadaşlar sizce mantıklı mı ? yoksa az cok finansal bilgim var.hisse yatırımlarım var,az biraz eurobond var.bu şekilde mi dewam edip mevcut portföyümü büyütmek mantık lı karar veremedim.sizlerin düşüncesi nedir..saygılar
    10 yıl sonunda 56 olacaksan tavsiye ederim...20 li yaşlardaki kişiler için önermem, kendi portföyünü yönetmek daha doğru.

Ben finans konusunda hem alaylı hem mektepli sayılırım...99 dan bu yana piyasaların içindeyim, ekonomi doktorası da yaptım....benim de bes im var..gerçi bizde şirket katkılı bes vardı, yani biz 2000 tl yatırıyorduk, şirket de 2000 yatırıyordu..bizim durumda katılmamak için aptal olmak gerekirdi.

5 yıl önce işten ayrılınca sistemden çıkarım diye düşünmüştüm...sonra dedim ki zaten şu ortamda çıksam da gram altında bu miktarı tutacağım...o yüzden çıkmanın anlamı yok, böyle böyle 5 yıl daha kaldım işten ayrıldıktan sonra.

Bir de bes yapınca kendi portföyün olmayacak diye bir kural yok...hatta %30-40 ı bes te olacak şekilde para yatırılır, kalanı sen yönetirsin, hisse detayına kadar...gerçi beste de artık befas ile kurumun dışında da pek çok fon alabiliyorsun...artık fonları sen özgürce yönettiğin için, besdeki performans da büyük ölçüde senin seçimlerine bağlı.

bazen anlık işlem yapamamak, bes te olduğu gibi, avantaj da sağlayabiliyor..tüm portföyü bir tık ile anında alma ya da satma imkanı çok da iyi bir şey değil bence.

özetle belli bir yaştan sonra, birikim olarak da orta halli bir seviyedeysen, çeşitlendirme amacıyla bes öneriyorum..yaşı 20 lerde, birikimi az olanlara eğer para biriktirme yetenekleri yoksa, yine bes öneririm.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    eyt şimdilik gündemde yok dedi bakan..demek ki oylar biraz yükseldi son haftalarda

3600 mevzusunu da yine sene sonuna atmışlar...ah ah...ülke olarak hak ediyoruz tüm bunları (kaldı ki eyt hakkı, 3600 den çok daha öncelikli bence...birinde hak gaspı var, diğeri vaat, kimse yap diye silah daymadı kafana, kendin oy için söz verdin sonuçta)
    Takip etiğim EYT sosyal Medya plartformlarındaki az gelir grubuna dahil olan kişilerin büyük çoğunluğu ilginçtir AKP-MHP tabanındandı...Milli gelirden en az pay alıpta iktidarı destekleyen bayağı insan varmış hemde madur oldukları halde.

Bakan beyin açıklamaları sonrası bu kesim parti üyeliklerini sonlandırıp sosyal medyada paylaşmaya başladılar...Umarım bu uyanış sandığa da yansır...

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    eyt şimdilik gündemde yok dedi bakan..demek ki oylar biraz yükseldi son haftalarda

Hocam,

Emekli maaşları ile ilgili son dakika zam kararı gelmiş. Yine en düşük emekli maaşını yükselteceklermiş.

Yıl başında yapılan yasal düzenleme ile en düşük emekli maaşı bin 500 liradan 2 bin 500 liraya çıkarılmıştı. Yıl ortasında ilave düzeltmez olmazsa bildiğim kadarıyla bu 2 bin 500 lira alan emekliler zam almayacaktı. Çünkü yıl başında %66 zam almışlardı. Doğru mu?

Enflasyon projeksiyonuma göre, Temmuz ayında %32 oranında emekliye zam olacağını varsayarak bu hesabı yaptım. Sonuç olarak en düşük prim ödemenin avantajı maalesef devam ediyor gibi geliyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Emekli maaşları ile ilgili son dakika zam kararı gelmiş. Yine en düşük emekli maaşını yükselteceklermiş.

Yıl başında yapılan yasal düzenleme ile en düşük emekli maaşı bin 500 liradan 2 bin 500 liraya çıkarılmıştı. Yıl ortasında ilave düzeltmez olmazsa bildiğim kadarıyla bu 2 bin 500 lira alan emekliler zam almayacaktı. Çünkü yıl başında %66 zam almışlardı. Doğru mu?

Enflasyon projeksiyonuma göre, Temmuz ayında %32 oranında emekliye zam olacağını varsayarak bu hesabı yaptım. Sonuç olarak en düşük prim ödemenin avantajı maalesef devam ediyor gibi geliyor.
    Taban 2500 ama adamın gerçek maaşı mesala 1800 , adam 1800 üzerinden %32 zam alacak 2500 geçmez ise yine 2500 almaya devam edecek...Geçerse geçtiği miktarı 2500 e ilave edecekler...2500 üzeri maaşı olan zammını alıp geçecek...Yüksek prim yine de avantajlı görünüyor

Sayfa 83/430 İlkİlk ... 3373818283848593133183 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •