Sayfa 427/710 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon
Arama sonucu : 5677 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Sn Antepli tahminleriniz her ne kadar bize inşallah dedirtse de :6 aylık bilanço tahminleri yapıldığı dönemlerde de sn. Balina'nın 6 veya 7 gibi rakamları telaffuz etmesi üzerine bu rakamların bayağı mütevazi rakamlar olduğu yönünde yazılar yazmıştım temennim çeşki bu rakamların yakalanabilmesi yönünde ancak sadece temenni yetmiyor ben de 9 aylıkta oldukça iyi rakamlar beklememe rağmen bu rakamların yakalanması zor gibi görünüyor. Ama tekrar söylüyorum inşallah yanılan ben olurum. Çünkü bu yanılgı bana daha çok para kazandırır. 😀

2. Henüz erken belki ama, trafik verilerini ve usd kur artış oranını dikkate alarak yaptığım çalışmada 3. çeyrekte 13.300 milyon TL ve 9 aylık toplamda da 25.000 milyon TL cıvarında kar geleceğini öngörüyorum. Ağustos ayı trafik verileri analizin daha da netleşmesini sağlayacaktır.
    Not. Yaz ayında bilet fiyatlarındaki artış tahmin edemediğimden bu kriter dikkate alınmamıştır.

3. Kaynak twitter teyit etmek lazım

S7 Airlines için üretilen fakat teslim edilemeyen A321neo tipi uçağa AnadoluJet talip oldu.

Uçak dün itibariyle testlere başladı.

Uçağın tescili TC-LUI olarak belirlendi. Şirket bu şekilde 7 adet A321neo teslim alacak.

4.  Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Henüz erken belki ama, trafik verilerini ve usd kur artış oranını dikkate alarak yaptığım çalışmada 3. çeyrekte 13.300 milyon TL ve 9 aylık toplamda da 25.000 milyon TL cıvarında kar geleceğini öngörüyorum. Ağustos ayı trafik verileri analizin daha da netleşmesini sağlayacaktır.
    Not. Yaz ayında bilet fiyatlarındaki artış tahmin edemediğimden bu kriter dikkate alınmamıştır.
    kardeş, thy 2. çeyrekde 9 milyar tl kar getirmiş iken en verimli 3. çeyrekde sadece 13 milyar tl karmı yazacak.halbuki dış hatlar yolcu sayısı artışı,doluluk oranı artışı,bilet fiyatları artışı,brend petrol düşüşü,turizm sezonu oluşu v.b faktörler dikkate aldığımızda 3. çeyrekde 30 milyar tl net kar beklemekteyim.

2. çeyrek brend ortalama fiyatı 115 dolar iken şu anda 100 dolar altında petrol kullanılıyor.yani %20 daha avantajlı.2. çeyrekde 29 milyar tl lik yakıt kullanılmıştır.aynı fiyatdan yakıt kullanılsa idi uçuş artışı dikkate alındığında 3. çeyrekde 36 milyar tl yakıt kullanılacak idi.dolardaki %10 artış ile 40 milyar tl lik yakıt kullanıması icabederdi.halbuki brenddeki %20 avantaj ile 8 milyar tl yakıt tasarrufu olabilir.hedge edilen kısmı çıkartsak bile 5-6 milyar tl sadece yakıtdan kara destek gelir.

dış hatlar yolcu artışı temmuz ayında 2. çeyrek ortalamasına göre %32.5 artış yönündedir.yolcu ve doluluk artışından 10 milyar tl kara destek bekliyorum.

dolardaki artış.yüksek sezon oluşu,carter oçuşlar.bilet fiyatlarının yüksek oluşu karlılığa destek en az 5 milyar tl dir.toplamda 30 milyar tl kar böylece oluşmaktadır.

ağustos ayı trafik rakamları ile bu durum daha netleşecektir.

30 milyar tl lik karı dillendiren ilk ben olayım.aracı kurumlar bu rakamın yanına bile yaklaşamaz.
    Son düzenleme : antepli; 21-08-2022 saat: 13:14.

5. 9 aylıkta 35 milyar 12 aylık toplamda 40 milyar tl kar getirmesi olası bence!
    Bu hesaba göre 5 fk ile işlem görse 200 milyar piyasa değerine gitmesi gerekir!

Hayat süprizlerle dolu! Evdeki hesap çarşıya uymaya bilir!

6.  Alıntı Originally Posted by Taleb Yazıyı Oku
    Merkez bankasının zorunlu karşılıklarla ilgili tebliği bankalara nasıl yansır bu durumdan THY ‘na dönüş olurmu.
    (TCMB) kredi faizleri ve büyüme hızına yönelik yeni düzenleme yaptı. Resmi Gazete'de yayınlanan düzenlemelerle, bankalar verecekleri ticari kredilerde faiz oranlarına getirilen katsayıya bağlı olarak menkul kıymet tesis etmek zorunda kalacak. Faizi yüzde 22.85'i aşan krediler için yüzde 20, yüzde 29.38'i aşan krediler için kredi tutarının yüzde 90'ı kadar menkul kıymet tesis edilecek

7. ayrıca şunuda ifade edelimki,

1-döviz varlığı ve yükümlülükleri tablosu thy lehine devamlı iyileşmektedir.borçları avro olmasına rağmen avrodaki her artış kapsamlı geliri azaltsa bile thy nin karını arttırmaktadır.yani parasal varlıklarda avro fazlası var.avrodaki şu anda %5 lik artış thy nin karını 1.3 milyar tl arttırmaktadır.diğer dövizler deki %10 artış karlılığı 1.6 milyar tl arttırmaktadır.

2-iştiraklerin.bilhassa sun expresin bu dönemde milyarlık kar yazması vaktidir.

3. çeyrekde 30 milyar tl karı gerçekleşebilir buluyorum.3. çeyrekde özsermayede 200 milyar tl ye dayanacaktır diye umuyorum.

8. Petrol yükselişine karşı thy yi tupraşla hedge lemek mantıklı mı
    *Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 427/710 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •