Sayfa 211/433 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon
Arama sonucu : 3457 madde; 1,681 - 1,688 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Abi bence bu adamların ne paynetle ne bilanço ne de teknikle alakaları yok.Çok güzel yere tezgah açmışlar.Alttan toplayıp Üstten satıyorlardır.Hisse gariban hisse nasıl olsa hiçbir kurum yazıp çizmiyor.2.çeyrek tahmini yazan bile yok.Yani şimdiye kadar alışların arkası gelmedi.Çarkı iyi çevirdiler kendilerine göre.
    Zaman gelir bu durumlarda düzelir inşallah.
    Ytd.
    İşte parasal güç olduğu için profesyonel oluyorlar.
    Pokerde izlediğim filmlerden bildiğim kadarıyla senden 100 kat fazla bir maddi gücü olan bir adama kaç defa rest çekebilirsin.
    O yüzden bunlarla aynı masaya oturmayacaksın yoksa don atlet bırakırlar adamı.
    O yüzden sabırla beklemeye devam.
    Ytd.

2. Bu arada yine takaslarda bir hareket var. Bakalım akşamı bekleyelim belki değişir ama böyle kalırsa yine bu adamlar yatırım fonlarından bir sürü yere virman yapmış görünüyor. İş , ak , info daha başka yerelere de virman yapmışlar sanırım.

Genelde yatırım fonları ile İş yatırım arasından bir virmanlaşma oluyordu ama bu sefer daha fazla yere mal gitmiş gibi.

3. Cephane bittikçe fondan mı transfer ediyorlar?Hem fon satıyor izlenimi hisseyi düşürür diye mi bekliyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku

Cephane bittikçe fondan mı transfer ediyorlar?Hem fon satıyor izlenimi hisseyi düşürür diye mi bekliyorlar.

Bana da öyle geliyor özellikle İnfoyu çok tetikçi olarak kullanıyor. İnfo dünya kadar mal satıyor bir bakıyorsun takasları hep aynı hiç düşmüyor. Bir ara Piramitten de İnfoya mal gönderiyordu.

Şimdi aracı kurumlarda azalan malı , takaslar çok değişmesin diye yatırım fonlarından virman yaparak tamamlıyor sanırım. Ama sonuçta bir taraftan mal da kaptırmış oluyor.

Bilançoya ve Paynet satışına bu kadar az süre kala daha fazla satış yapacaklarını sanmıyorum. Ancak bilançonun çok kötü geleceğini öğrendiyse o zaman satış yapması mantıklı olur ama bence bilanço kötü gelmeyecek. Hatta ciro olarak rekor bir ciro gelebilir. Net kar olarak da 30-35 milyon arası bekliyorum.

5. Hissedeki kansız grubun canı istemediği sürece hiç bir şey olmayacak galiba ister paynet satis haberi isterse iyi bilanço gelsin. Sadece haberle birlikte yukarı yapıp tekrar baskı kurmaya devam eder bu kansızlar.

6.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    Hissedeki kansız grubun canı istemediği sürece hiç bir şey olmayacak galiba ister paynet satis haberi isterse iyi bilanço gelsin. Sadece haberle birlikte yukarı yapıp tekrar baskı kurmaya devam eder bu kansızlar.
    Olumlu bir paynet haberi karşısında hiçbir spek duramaz.Kendisini resetler eğer karşı durmaya çalışırsa.Büyük montanlı yatırımcılar siler geçer affetmezler.Bunu şu an çaktırmadan yapanda vardır belki bilmiyorum.
    O yüzden payneti bekliyorum.6 ay daha sürse gene beklerim buna değeceğine inanıyorum.İnşallah beklediğimize değer.
    Ytd.

7. Benimde beklentim o yönde ama borsada benim bildiğim 2 genel kural var. 1. Beklentiler satın alınır gerçekler satılır. 2. Çıkamayan hisse düşer.

8. Paynet bütün taşları yerinden oynatır.Bu fiyatlar hikaye olur.
    Paynetin açıklandığı gün Çin-Abd savaşı çıkarsa orasını bilemem tabi.

Sayfa 211/433 İlkİlk ... 111161201209210211212213221261311 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •