Sayfa 68/139 İlkİlk ... 1858666768697078118 ... SonSon
Arama sonucu : 1107 madde; 537 - 544 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by sevenhill Yazıyı Oku
    hisse nerelerden nerlere geldi.. kendi kendime bırak biraz dinlensin diyorum..

Kesinlikle aynı şeyi söylüyorum. acık dinlenelim hem hissemiz hem biz hem bistimiz daha gidecek yolumuz var

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Fakirborsaci Yazıyı Oku
    Kesinlikle aynı şeyi söylüyorum. acık dinlenelim hem hissemiz hem biz hem bistimiz daha gidecek yolumuz var
    olmaz , bizim bildigimiz iki sey var biri TAVAN
    digeri TABAN

ya tavan gidecek ya taban
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

3. Pazarın %25 ine sahip ve açık ara sektör lideri, ihracata odaklanan, her yıl %50 büyüyen devlet destekli niş alan sektörlü şirketi her zaman bulamazsınız.

Hacimlere baktığım zaman kontrolmatiğin yarısı büyüklüğündeyiz ama hacmimiz 7/1 i. Yatırımcılarımız da cidden al-sat yapmayıp uzun vadeli olduğunu düşünüyorum. 30 40 tl lerden maaliyetlenen gerçek yatırımcılardır. Şirket popülerlik kazanmadan araştırıp bulup parasını yatıranlara helal olsun. Hisse 4 5 kat gittikten sonra kısa vadelilerin geldiğini düşünüyorum.

Fiyata gelecek olursak: Hep yazdım ama şirketin ederi 20FK (1 milyar tahvil haberindrn önce). Yeni haberler ile fk nın artmasını kabul edrim. Popüler hisselerle aynı heraket etmesinden de nefret ediyorum. O hareketini azalttı gibi.
    Yatırım haberleriyle yükselirken gelen yatırımcılar uzun vadeli sağlam yatırımcılar katılır.

Forumda hisseye değer biçmek pahalı-ucuz algısını getiriyor ve bu da forum kurallarına aykırı. O yüzden FK değeri yazmayacağım artık. Anlatmak istediğim popüler hisselerle beraber hareket etmesi yerine yeni yatırım haberleriyle - bilanço ile hareket etmesi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by nurullahCaliskan Yazıyı Oku
    Pazarın %25 ine sahip ve açık ara sektör lideri, ihracata odaklanan, her yıl %50 büyüyen devlet destekli niş alan sektörlü şirketi her zaman bulamazsınız.

Hacimlere baktığım zaman kontrolmatiğin yarısı büyüklüğündeyiz ama hacmimiz 7/1 i. Yatırımcılarımız da cidden al-sat yapmayıp uzun vadeli olduğunu düşünüyorum. 30 40 tl lerden maaliyetlenen gerçek yatırımcılardır. Şirket popülerlik kazanmadan araştırıp bulup parasını yatıranlara helal olsun. Hisse 4 5 kat gittikten sonra kısa vadelilerin geldiğini düşünüyorum.

Fiyata gelecek olursak: Hep yazdım ama şirketin ederi 20FK (1 milyar tahvil haberindrn önce). Yeni haberler ile fk nın artmasını kabul edrim. Popüler hisselerle aynı heraket etmesinden de nefret ediyorum. O hareketini azalttı gibi.
    Yatırım haberleriyle yükselirken gelen yatırımcılar uzun vadeli sağlam yatırımcılar katılır.

Forumda hisseye değer biçmek pahalı-ucuz algısını getiriyor ve bu da forum kurallarına aykırı. O yüzden FK değeri yazmayacağım artık. Anlatmak istediğim popüler hisselerle beraber hareket etmesi yerine yeni yatırım haberleriyle - bilanço ile hareket etmesi.
    siz kardamisiniz ? yoksa zarar ?

ben kardayim ve dususlerde ekleme yapiyorum , ilk maliyetim 60 ti , simdi 100 geldi
    karda olmanizi umuyorum, boylelikle daha rahat oluyor insan , sakin olun bekleyin, 2023 ilk ceyregindeki bilancoyu bekleiyn derim
    In God We Trust

Benim maliyet de 50 civarıydı yine birgün taban olduğunda dalmıştım 92 ye kadar çıkardım maliyeti 50 günlük ortalama 96 küsür ler civarında yani benim maliyeti görmez diye düşünüyorum

6. Bende ilk alimlarimi 43 den yapmistim. Sonra ekleye ekleye maliyet 87 kere çıktı. Karda bekleme psikolojik olarak rahat.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    1,948
    bu hissenin burda durmasinin hic bir mantikli aciklamasi yok
    tek dusunebilidigm, "cok cikti , burda biraz tutalim" onun disinda hic bir mantik yok

yatay dur bari , niye iniyorsun ki , ama spegin bir bildigi vardir umarum,
    sandala yeni yatirimcimi eklmeye calisiyor ? oyle ise guzel
    In God We Trust

8. Benim maaliyetim 43tl. Ardından kontrolmatiğe geçtim çünkü oradaki hikayeler inanılmaz harika. 2026 ya kadar orada duracaktım ancak fiyatlama astronomik seviyelere geldiği için tekrar KMPUR a geldim. 153tl den aldım ancak ben kontr den daha fazla lot ile gelmeyi başardım. Oradaki fiyat astronomik seviyelere çıkmasaydım orada olacaktım.

Buradaki fiyat zaten benim de hesabıma göre.(ucuz değil ancak pahalı da değil) bilançolarla ve yeni yatırımlarla büyüyerek burada kalmak isterim.

Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    siz kardamisiniz ? yoksa zarar ?

ben kardayim ve dususlerde ekleme yapiyorum , ilk maliyetim 60 ti , simdi 100 geldi
    karda olmanizi umuyorum, boylelikle daha rahat oluyor insan , sakin olun bekleyin, 2023 ilk ceyregindeki bilancoyu bekleiyn derim

Sayfa 68/139 İlkİlk ... 1858666768697078118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •