Sayfa 525/1002 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Ortaya karışık isteyen YJH de bakabilir adı iklim değişikliği fonu ama yöneticisi her hoşuna giden hisseyi doldurmuş , fena da olmamış
    ben beğendim

Bim marketten ereğiliye , Akbanktan koç holdinge ne ararsan var portföyündeki yabancı hisselerin içeriğine bakmadım
    güzelmiş gerçekten ama son bir ayda çok yükselmiş, treni kaçırmışız sanki, buradan alır mı bilemedim.

2.  Alıntı Originally Posted by Axax Yazıyı Oku
    BIST 148'e geldi ancak kur şoku veya dünya konjoktürü nedeniyle(mesela Tayvan) değişebilir.

Yabancı takası da %32.82'ye geriledi, sadece patronlar sermayeleriyle geri alım yaparak borsayı tutuyor gibi, temel olarak 130$ alt da mümkün görünmeye başladı
    BIST 160$ oldu. Sebep kurun 17,96'da tutulması, Ekime'e kalmaz 20ye fırlarsa yine 140'lı seviyeler yakın, kar almak için güzel seviyeler.

Konut fiyatları dolar bazlı %10 düştü 1 ayda takip ettiğim İstanbul merkez mahallelerinde, seçim öncesinde kadar bir %20 daha düşmesini bekliyorum.
    Ev fiyatları Berlin, Paris,Londra'nın 1/4'ü ; Sofya ve Atina'nın 1/2'si şu an ama genel olarak emlak piyasası 2023'te gümleyecek.

https://www.bloomberght.com/konut-sa...riledi-2312948

Yabancılara yapılan konut satışları Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 12,4 azalarak 3 bin 939 oldu. Temmuz ayında toplam konut satışları içinde yabancılara yapılan konut satışının payı yüzde 4,2 oldu.
    Son düzenleme : Axax; 16-08-2022 saat: 17:51.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Mayıs 2020'de parça parça THY alacağım demiştim.
    Aldım da 10,5TL idi.
    Kısa süre sonra %20 karı görünce sattım.
    Uzun süre oyalandı hisse
    Ama bugün 64 TL.
    2 yılda %509 ediyor.
    Hiçbir gayrımenkul bu kadar getirmedi.
    THY'nin hedefinin 5 dolar olduğunu söylediğimde burada benle dalga geçmişlerdi... ayrıca endeks için şişti demişsiniz... dolar bazlı 2 cent bile olmayan, zirvesi 5 dolar olan endekse şişti demeniz tuhafıma gitti...

4.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    THY'nin hedefinin 5 dolar olduğunu söylediğimde burada benle dalga geçmişlerdi... ayrıca endeks için şişti demişsiniz... dolar bazlı 2 cent bile olmayan, zirvesi 5 dolar olan endekse şişti demeniz tuhafıma gitti...
    My finansın düşüncelerine katılıyorum , bu arkadaş bildiğini ve düşündüğünü ,inandığını samimi yazar , bilmediğini öğrenir ,ukela değildir
    bak bakalım BİST 100 bir yıllık yüzde kaç yapmış % 100 ,tamam enflasyon şöyle böyle de %100 ün yanına yaklaşan olmamış dünya da
    THY da balonlaştı , patlatırlarsa altında kalan çok olur
    Aha bende yazdım

5. Petrole yine güzel çakıyorlar , kademeli alımlara cumaya kadar mola

6.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    Normal şartlarda dediğiniz seviyeler mümkün olabilir tabi ki, ama öyle bir ekonomik ortam yaşıyoruz ki herşey pamuk ipliğine bağlı,
    Son günlerde pamuk ipliğine de çok yüklenildi, iplik çok gerildi koptu kopacak, koparsa ilk patlayan bist olacak.
    Bugün az biraz görüldü o gerilim, bir panikle 109 hisse devre kesti, neyse ki toparladı.

7.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    My finansın düşüncelerine katılıyorum , bu arkadaş bildiğini ve düşündüğünü ,inandığını samimi yazar , bilmediğini öğrenir ,ukela değildir
    bak bakalım BİST 100 bir yıllık yüzde kaç yapmış % 100 ,tamam enflasyon şöyle böyle de %100 ün yanına yaklaşan olmamış dünya da
    THY da balonlaştı , patlatırlarsa altında kalan çok olur
    Aha bende yazdım
    Güzel söz ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.
    Yukarıda da yazdım
    İlk ip uçları bugün görüldü, s-400 söylentisiyle bir anda 109 hisse devre kesti.
    Bahane aranıyor düşüşe.

8.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Şu aşamada kısa vadeli olarak Nasdaq/S&P fonlarının Eylül içerisinde de artışlarına devam edeceğini düşünüyorum. İlaveten portföyünüzde yer almıyorsa Kıymetli Madenler düşünülebilir. Altın'da özellikle kısa/orta vadede bir atak bekliyorum. Petrolü 15 gün önce elden çıkarmıştım. Bir süre daha bekleyip Ekim gibi tekrar alım planlıyorum. Konuyla alakasız ama MJB fonunu da bir incelemenizi tavsiye ederim. Tematik fonlardan oluşturulmuş bir Fon Sepeti fonu. Döviz bazlı hangi fona yatırayım kararsızlığı yaşıyorsanız güzel bir alternatif olabilir. Fikir güzel ancak kendi içinde porföy dağılımını ne derece güzel yapabildiklerine bağlı elbette.
    MJB var bende de
    Stopaj avantajıyla güzel gidiyor.
    Ama aynı yere çok yüklenmeyeyim diye, farklı arayışlara giriyorum.

Sayfa 525/1002 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •