Sayfa 312/520 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362412 ... SonSon
Arama sonucu : 4153 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by goncarov Yazıyı Oku
    Ercanbay abiye sor bu soruyu Büyüklerimiz varken küçüklere söz düşmez.
    Kim aldırmaya çalışıp öve öve bitiremiyorsa o geçiren oluyor genelde. Geçmişte bu hikayeler çok oldu burada.
    Merhaba,

Değerli arkadaşlar, zamanında hisseyi öven kişiler, hisseyi ve şirketin gerçek değerini bilerek, gerçekçi ve bilimsel verilere dayanarak yorumlar yapıyorlardı.

Haklarını yiyemem. İyi niyetli ve gerçekçi yorumlardı.

Halen bazı verilere bakılınca, şirketin ve holdingin ederi bu değil.

Fabrika arazisi, üstündeki fabrika, makineler ve stoklar hariç 2 milyarın üstünde.

Romanya ve Almanyada şirket arsaları ve halen üstünde faal şirket var. Romanya arsası için Kz, satabiliriz açıklaması yapmıştı.

Basmane şu an için 2 milyarın üstünde bir değer. Şirketleri mahveden bir sürece maruz kalan, meşhur arsa. Kz, bu krizi "Dam zikime, mertek kötüme" düşüncesi içerisinde çözmedi. 2 sefer takas arsa teklifi geldi, "karşılamıyor" diye, kabul etmedi. Belediyeyi mahkemeye de vermedi. Önceki arsaları kabul etse, belki üstlerine bir şeyler yapar, gerçek değerini de bir kaça katlayabilirdi.

Piyasada kendi alanında ilkleri tasarlayıp, üreten bir firma. İnovatif ve patentli ürünleri var.

Ortaklık yapısına bakarsanız, altında tekstil ve enerji şirketleri var vs. bilonçodan bakınız.

Geçen sene 70 küsür milyon(hatırlamıyorum gerçek rakamı) Egesöktes'e borç olarak verilmişti ve akibetini öğrenemedik. Muhtemelen, üretim ve makine parkının geliştirilmesi için harcandı.

Yani, aslında senelerdir hisseleri övenler yanlış yapmadı ve hatalı değildi.

Hataları, aşağıdaki bölümde...

---------------------------------------------------------------------

Hisseyi en iyi bilenler, ve övenler, Kz. ye de güvendiler.

Ben de hisseyi övdüm, halen överim. Kz'yi de destekledim, onun için üzüldüm. Sabrettim senelerce.

Ama gördüm ki.., ve şimdi herkes görüyor ki, adam kötü ama çok kötü niyetli.

O noktadan sonra beyefendiyi ve ailesini eleştirmeye başladım.

Başınızdaki adamı eleştirmezseniz, o da her şey iyi, sesleri de çıkmıyor diye b*kunu çıkarır. Nitekim çıkardı da.

Eleştirilerimle şahsı kendine getirmeye çalıştım. Ama,

adam artık sınır ve limitleri aşmış.

Her şeyden önce bu adam ve ailesi, her şeyi kendilerinin sanıyorlar. Sanki şirketler halka açık değilmiş gibi.

Hisse üzerinde, tahta üzerinde oyunlar, kirli kirli planlar. Bilanço üzerinde oyunlar, masraf kalemlerinin şişirilmesi, Egeyıldız üzerinden karı buharlaştırma vs. vs.

30 yıldır temettü ve bedelsiz vermemiş, geçen sene Mazharda vermiş, ama verdikten sonra 19 liralık hisseyi vatandaşa kitledikten sonra fiyatı 8.30 Tl ye çekmiş bir adam ve aileden bahsediyoruz.

Eplas'daki süreci biliyorsunuz, haber pompalayıp, sonra vatandaşı pompaladılar. Borsa bu süreç içerisinde 7-8 kat giderken, bunlar hisseyi 49 Tl den 15 Tl ye kadar indirdiler.

Neyse süreci biliyorsunuz.

Peki şimdi ne?

Halen şirkette ve şirketin ederinde bir yanlışlık yok.

Adam bilmiyor ki, ne pislik icat etsin. Ne alçaklık, ne kalleşlik yapsın.

Pis aile...

Daha önce de yazdım. Yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı, sağdan sola, soldan sağa...

Eğer aralarında tek bir tane insan evladı olsa, buna engel olur, yeter derdi. Bunca sene içerisinde " Yeter" diyenlerin sayısı da artardı.

Allah gözlerini doyursun diyeceğim de, yok.., öyle bir ihtimal görmüyorum.

Böyle her sitemli yazdığımda, "Sınırı aştılar, bu kadarı olmaz, bu bir rekordur" dediğimde, beni utandırıyorlar...

Yeni rekorlar, yeni sınır tanımazlıklarla karşımıza çıkıyorlar...

Son iki seneki haberlere bakın, devre kesici, kişisel icra-borç haberinden başka, sadece 3-5 milyonluk yatırım haberi gördük.

Hani ihracat haberleri? Şirketler, önce anlaşma haberini, sonra sevk ve teslim haberlerini veriyorlar...

Son 15 senede böyle bir haber duyan var mı?

ihracat yapan bir şirket...

Bu bir örnek sadece...
    -------------------------------------------------------------------------------------

Yani, şirket ve şirketler mükemmel.

Ama, insanlar Kz hakkında yanıldılar. Ailesi için de yanıldılar.

Rahmetli Mazhar Zorlu'yu tenzih ediyorum.

Gerisi arızalı ve bozuk.

Muhtemelen uzaylılar bunları ailece kaçırıp, klonladılar ve geri gönderdiler. Yapılan üretim ve karların çoğunu uzaylılar kendilerine aldıkları için bize kalmıyor ve doğal olarak şirketin tamamını ele geçirmeye çalışıyorlar.

Yoksa,

bu Eplas'ın yatırımcısına senelerdir yapılan zulüm ve alçaklık,

İnsan işi olamaz...

-------------------------------------------------------------

Yukarıda bahsettiğim yanılgı, insan yanılgısı özetle...

Şirketleri ve hisseyi iyi bilenler, hisseye inandıkları gibi, KZ'ye de inandılar...

Kz, bozuk çıktı.

Ama ne bozuk,

Siz kendinize göre sıfatlandırın.

-------------------------------------------------------

Ama ben yine de bu aile için üzülüyorum.

Kendilerini göz göre göre para için ...... .

Aşağıladılar.

Halbuki değmez, bu ismi karalamaya.

Saygı ve selamlarımla,

2. Merhaba,

Konuyu biraz dağıttım. Kusura bakmayın.

Özetle, burada birkaç yatırımcı arkadaşımızla seneler içerisinde tartıştık ama bu tartışma hiç "şirketle alakalı" olmadı.

Kz, ve onun tutumu üzerinden oldu.

Netice olarak, dediğim gibi, Kz "bozuk" çıktı.

Benim Kz'yi haksız eleştirdiğimi düşündüler.

Çok haksız değilmişim...

--------------------------------------------------------------

İyi olur...

Siz kazanmadan, onlar kazanamazlar. Unutmayın ve son kez sabırlı olun.

Kim bilir, belki Jack operasyonu başlatmıştır...

Kim bilir belki önce Kz'nin karnını deşerek başlamıştır.

Bilgisizlik ve habersizlik zor şey!

Şeffaflık da ayrı mesele!

Her şey iyi olur. Yakında köpek balıkları da gelirler kan kokusuna.

Kz'yi de Jack'i yiyecek çok köpekbalığı ve balina vardır.

İyi bir hafta sonu diliyorum.

Saygılarımla,

3.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Merhaba,

Değerli arkadaşlar, zamanında hisseyi öven kişiler, hisseyi ve şirketin gerçek değerini bilerek, gerçekçi ve bilimsel verilere dayanarak yorumlar yapıyorlardı.

Haklarını yiyemem. İyi niyetli ve gerçekçi yorumlardı.

Halen bazı verilere bakılınca, şirketin ve holdingin ederi bu değil.

Fabrika arazisi, üstündeki fabrika, makineler ve stoklar hariç 2 milyarın üstünde.

Romanya ve Almanyada şirket arsaları ve halen üstünde faal şirket var. Romanya arsası için Kz, satabiliriz açıklaması yapmıştı.

Basmane şu an için 2 milyarın üstünde bir değer. Şirketleri mahveden bir sürece maruz kalan, meşhur arsa. Kz, bu krizi "Dam zikime, mertek kötüme" düşüncesi içerisinde çözmedi. 2 sefer takas arsa teklifi geldi, "karşılamıyor" diye, kabul etmedi. Belediyeyi mahkemeye de vermedi. Önceki arsaları kabul etse, belki üstlerine bir şeyler yapar, gerçek değerini de bir kaça katlayabilirdi.

Piyasada kendi alanında ilkleri tasarlayıp, üreten bir firma. İnovatif ve patentli ürünleri var.

Ortaklık yapısına bakarsanız, altında tekstil ve enerji şirketleri var vs. bilonçodan bakınız.

Geçen sene 70 küsür milyon(hatırlamıyorum gerçek rakamı) Egesöktes'e borç olarak verilmişti ve akibetini öğrenemedik. Muhtemelen, üretim ve makine parkının geliştirilmesi için harcandı.

Yani, aslında senelerdir hisseleri övenler yanlış yapmadı ve hatalı değildi.

Hataları, aşağıdaki bölümde...

Hisseyi en iyi bilenler, ve övenler, Kz. ye de güvendiler.

Ben de hisseyi övdüm, halen överim. Kz'yi de destekledim, onun için üzüldüm. Sabrettim senelerce.

Ama gördüm ki.., ve şimdi herkes görüyor ki, adam kötü ama çok kötü niyetli.

O noktadan sonra beyefendiyi ve ailesini eleştirmeye başladım.

Başınızdaki adamı eleştirmezseniz, o da her şey iyi, sesleri de çıkmıyor diye b*kunu çıkarır. Nitekim çıkardı da.

Eleştirilerimle şahsı kendine getirmeye çalıştım. Ama,

adam artık sınır ve limitleri aşmış.

Her şeyden önce bu adam ve ailesi, her şeyi kendilerinin sanıyorlar. Sanki şirketler halka açık değilmiş gibi.

Hisse üzerinde, tahta üzerinde oyunlar, kirli kirli planlar. Bilanço üzerinde oyunlar, masraf kalemlerinin şişirilmesi, Egeyıldız üzerinden karı buharlaştırma vs. vs.

30 yıldır temettü ve bedelsiz vermemiş, geçen sene Mazharda vermiş, ama verdikten sonra 19 liralık hisseyi vatandaşa kitledikten sonra fiyatı 8.30 Tl ye çekmiş bir adam ve aileden bahsediyoruz.

Eplas'daki süreci biliyorsunuz, haber pompalayıp, sonra vatandaşı pompaladılar. Borsa bu süreç içerisinde 7-8 kat giderken, bunlar hisseyi 49 Tl den 15 Tl ye kadar indirdiler.

Neyse süreci biliyorsunuz.

Peki şimdi ne?

Halen şirkette ve şirketin ederinde bir yanlışlık yok.

Adam bilmiyor ki, ne pislik icat etsin. Ne alçaklık, ne kalleşlik yapsın.

Pis aile...

Daha önce de yazdım. Yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı, sağdan sola, soldan sağa...

Eğer aralarında tek bir tane insan evladı olsa, buna engel olur, yeter derdi. Bunca sene içerisinde " Yeter" diyenlerin sayısı da artardı.

Allah gözlerini doyursun diyeceğim de, yok.., öyle bir ihtimal görmüyorum.

Böyle her sitemli yazdığımda, "Sınırı aştılar, bu kadarı olmaz, bu bir rekordur" dediğimde, beni utandırıyorlar...

Yeni rekorlar, yeni sınır tanımazlıklarla karşımıza çıkıyorlar...

Son iki seneki haberlere bakın, devre kesici, kişisel icra-borç haberinden başka, sadece 3-5 milyonluk yatırım haberi gördük.

Hani ihracat haberleri? Şirketler, önce anlaşma haberini, sonra sevk ve teslim haberlerini veriyorlar...

Son 15 senede böyle bir haber duyan var mı?

ihracat yapan bir şirket...

Bu bir örnek sadece...
    -------------------------------------------------------------------------------------

Yani, şirket ve şirketler mükemmel.

Ama, insanlar Kz hakkında yanıldılar. Ailesi için de yanıldılar.

Rahmetli Mazhar Zorlu'yu tenzih ediyorum.

Gerisi arızalı ve bozuk.

Muhtemelen uzaylılar bunları ailece kaçırıp, klonladılar ve geri gönderdiler. Yapılan üretim ve karların çoğunu uzaylılar kendilerine aldıkları için bize kalmıyor ve doğal olarak şirketin tamamını ele geçirmeye çalışıyorlar.

Yoksa,

bu Eplas'ın yatırımcısına senelerdir yapılan zulüm ve alçaklık,

İnsan işi olamaz...

-------------------------------------------------------------

Yukarıda bahsettiğim yanılgı, insan yanılgısı özetle...

Şirketleri ve hisseyi iyi bilenler, hisseye inandıkları gibi, KZ'ye de inandılar...

Kz, bozuk çıktı.

Ama ne bozuk,

Siz kendinize göre sıfatlandırın.

-------------------------------------------------------

Ama ben yine de bu aile için üzülüyorum.

Kendilerini göz göre göre para için ...... .

Aşağıladılar.

Halbuki değmez, bu ismi karalamaya.

Saygı ve selamlarımla,

Sayın ercanbay! Bir kere daha elinize,kolunuza ve kaleminize sağlık.Keşke K/Z de sizin % 20 niz kadar samimi olsaydı.

4. Holding için Semra hnm a hisseler satılmış. Kap geliyor hemen. Çünkü operasyon bitmişti
    Eplas için neden kimin aldığı ile ilgili kap gelmedi?
    Spk ya şikayet ettim. Bunlar gerçekten Oc...

5. ''Eplas'daki süreci biliyorsunuz, haber pompalayıp, sonra vatandaşı pompaladılar. Borsa bu süreç içerisinde 7-8 kat giderken, bunlar hisseyi 49 Tl den 15 Tl ye kadar indirdiler.''

Sayın ercanbay! Yukarıda belirttiğiniz dönemde,uzaktan bir arkadaş da alım yapmış. Benim de çok sonraları haberim oldu.Yıllardır haber yokken o malum haberlerin üzerine final haberi olarak, o yüksek bedelli -bedelsiz haberi ile tavan olunca tavana alış girmiş.Ancak o gün alamamış.Ertesi gün çok daha yukarılara gidecek diye açılıştan önce tavana alış girmiş.O dönemde küçük yatırımcı gördüğü her bedelsiz haberi veren hisselere balıklama atlıyorlardı.

Gelelim o arkadaşa; o gün tavana yazdığı halde bir önce ki günün kapanış fiyatında malı vermişler.Arkadaşta düşükten aldım diye sevinirken; nereden bilsin aldığı fiyatın zirve fiyat olduğunu.Sonrası malum ,aşağı doğru şelale. Ayrıca dip not olarak belirteyim.Arkadaşım o zaman elinde ki dolarları bozdurarak almış.

Sonuç olarak arkadaşım için tam bir yıkım oldu.Bunları , bundan sonra borsa da yatırım yapacak samimi küçük yatırımcı arkadaşlara faydası olması temennisi ile yazıyorum.Selamlar,saygılar.....
    Son düzenleme : KOMODOR 2019; 04-03-2023 saat: 11:03.

6.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    GOT Adam........

Bir kere daha, GOT Adam............

7.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    ..............
    Gelelim o arkadaşa; o gün tavana yazdığı halde bir önce ki günün kapanış fiyatında malı vermişler.Arkadaşta düşükten aldım diye sevinirken; nereden bilsin aldığı fiyatın zirve fiyat olduğunu.Sonrası malum ,aşağı doğru şelale. Ayrıca dip not olarak belirteyim.Arkadaşım o zaman elinde ki dolarları bozdurarak almış.
    Sonuç olarak arkadaşım için tam bir yıkım oldu.Bunları , bundan sonra borsa da yatırım yapacak samimi küçük yatırımcı arkadaşlara faydası olması temennisi ile yazıyorum.Selamlar,saygılar.....
    Merhaba,

Değerli kardeşim, arkadaşın için içtenlikle üzüldüm.

İnsanları bu duruma düşüren ve halen alçaklık peşinde koşan bu aileyi yine Allah'a havale ediyorum.

En kısa zamanda, "Ya bu başımıza gelenler, yatırımcılarımızdan aldığımız ah'lardan ötürü..." diyecekleri şekilde, onlarla ilgilensin.

Yazdığımız yazılardan, yaptığımız şikayetlerden, Allah'a havalelerden hiç bir şekilde ders almadılar, ve değişmediler.

Bunlar, şu ana kadar kainata gelmiş bir canlı türüne benzemiyorlar.

İnsan olamazlar, gördük...

Hayvan da olamazlar...

Hayvanlar, genetiklerine ne yazıldı ise, içgüdüsel olarak öyle yaşarlar, kusursuzdurlar.

Bitki zaten değiller.

Ne olduklarını bilemiyorum.

Ancak,

Herkes Allah'a tabi.

Haklarını versin inşallah.

Saygı ve selamlarımla,

8. ocak atında dagilde işleme izin belgesi alan borsa istanbul şirketleri

firma ünvanı öngörülen öngörülen
    ihracat ($) ithalat ($)
    ege platik 500.000 280.000
    ege platik 1.425.000 1.061.250
    ege platik 1.575.000 1.151.250