Sayfa 114/397 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon
Arama sonucu : 3174 madde; 905 - 912 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    müzikal dostum..bu payların piyasaya satıldığını söylediğini hatırlıyorum..anlaşılan henüz satılmamış...3,200 adetin kurumsallara satılması ise bence olumludur...sence süreç nasıl gelişir ?? bu arada acaba siz bu gün kocaer hisselerinizi sattınız mı ?? satış hedefinize geldi mi ?? çok merak ediyorum...

ben şahsen hiç satmadım..gün boyu sadece izledim...
    Adam satmış işte, açıklamayı da göndermiş. Elinde daha satılacak mal var. Hiç mi şu soru uyanmıyor aklında; bir anda herkes pazarlamaya başladı, ardından 3.2 milyon lot satış yapıldı. Yani bir şey diyemiyorum artık. Yorumu sen yap.

Bana soracak olursan; ben bu tip haberlere ilgi duyarım ama fikrimi değiştirmez. Benim satış için belirlediğim yer burası değil. Hele on onbeş gün göreyim kim ne yapıyor. O zaman bir hedef belirlerim. 3. çeyreği bir göreyim, ondan sonra hedef fiyatımı söylerim.

Sevgiyle kal kardeşim.

2. Adam diye tabir ettiğim şirketin sahibi, yanlış anlaşılma olmasın

3. Galatasaray teteyi alıyor, tonla para savuruyor. Bilenler diyor ki; bu iş problemli, fesih işi başınıza iş açabilir. Adamlar umursamıyor basıyor parayı alıyor teteyi.

Bugün dava açıldı. Ne diyeceğiz şimdi buna?

Ah be galatasaray ah. Neden büyük lafı dinlemezsin, bu kadar riski neden alırsın, şart mıydı teteyi almak. tete kadronda olmasaydı şampiyon mu olamayacaktın?

Böyle şeyler geliyor aklıma nedense...

4. Kurumsal bile 31.28 den almış ise bence güzel şeyler görmüş ki almış..takip edenler sayaş ve yeotk in de benzer kurumsal satışlarından sonra hisselerin uçtuğunu söylüyorlar..ben çok umutluyum..mantığım enerji santralleri faaliyete girinceye kadar tut diyor...bu hamur daha çok su kaldıracak diyor..

5.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Adam satmış işte, açıklamayı da göndermiş. Elinde daha satılacak mal var. Hiç mi şu soru uyanmıyor aklında; bir anda herkes pazarlamaya başladı, ardından 3.2 milyon lot satış yapıldı. Yani bir şey diyemiyorum artık. Yorumu sen yap.

Bana soracak olursan; ben bu tip haberlere ilgi duyarım ama fikrimi değiştirmez. Benim satış için belirlediğim yer burası değil. Hele on onbeş gün göreyim kim ne yapıyor. O zaman bir hedef belirlerim. 3. çeyreği bir göreyim, ondan sonra hedef fiyatımı söylerim.

Sevgiyle kal kardeşim.
    Keyfimiz yerindeydi 1 haftadır, biraz tereddüt ettirdi ama ben sizin gibi "ben dememiş miydim" şeklinde bakmıyorum olaya.
    Bir kere bu şirketin 9 Ağustos bilançosundaki faaliyet raporunda yazanlara tüm piyasa gözlerini kapamışken, YKB vekili 16 Ağustos'ta çıktı ve o günden sonra mızrak çuvala sığmadı. Pazarlayanlar dedikleriniz pazalamacı rolünde görüldü ama asıl Kocaer'i görmezden gelmiyor görünmek ve ileride bundan prim yapmak için bunu yaptılar.

Patron ayrı bir senaryo üzerinde çalışmış olabilir, farketmez hepimiz kazandık işte. Ben trade ettiğimi de yazdım, fazlalıklarımı 30 altından sattım, hiç dert değil... Bugün biraz daha azaldım ama haber sonrası sattıklarımın hepsini tekrar yerine koydum, karanlıkta.. Peki niye:
    1) Haber 18:01'de atıldı. Yani ilk kez yarın sabah fiyatlanmayacak -ki ben serbest alış gönderdim 18:04'te.
    2) Hisse karanlıkta bu haberi olumlu yorumladı.
    3) Yabancı alıyorsa 31.28'den, yarın sabah olumlu devam edecektir, en azından açılışta.
    4) Patron halka arzdan sonra düşen hissesini desteklemiş, 20.5 milyon lot almış demek, şirketinin her zaman arkasında olan bir patron var. Tabii siz illa şirketini satıyor derseniz, o işlerin sonu yok.
    5) Ayrıca UN Global Compact imzacısı olmak belki TR'de değil ama ihracatçı bir şirket için önemli bir adımdır diye düşünüyorum.

6. https://www.globalcompactturkiye.org/un-global-compact/

160’ın üzerinde ülkede 15.000’in üzerinde şirket ve 5.000’in üzerinde şirket dışı üyesi ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifidir. 2000 yılında çalışmalarına başlayan UN Global Compact, dünyamız, tüm insanlar, topluluklar ve pazarlara fayda sağlayan sürdürülebilir ve kapsayıcı bir küresel ekonomi yaratmak için kurumların iş birliği ile harekete geçmelerini teşvik eder.

UN Global Compact dünya çapındaki şirketlerin stratejilerini ve operasyonlarını insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki 10 İlke‘ye uyumlu hale getirmeleri için desteklerken aynı zamanda Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları‘na ulaşılabilmesi için iş dünyasına liderlik eder.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. un global campact bir çeşit şirketler üzerindeki etikettir dostlar...çevreci ,dürüst, insan haklarına saygılı gibi kriterleri olan bir iş dünyası topluluğudur...bir çeşit artık elit şirketler gurubu gibi bir şey...buna üye şirketlere her türlü kapı açılacak dostlar...avrupaya ihracat da çok kolaylaşacak ve miktarı artacaktır...zaten 2025 yılı ortalarında jes santrali de faaliyete girdiğinde enerjisinin tümünü yenilenebilir enerjiden sağlamış olacak...tam bir yeşil çelik hüvviyetine kavuşacak..

bu üyelik çok basit ve faydasız gibi görünüyor ama aslında çok ciddi bir etikettir...manevi olarak değeri yüksektir ve bana göre bir çok hayırlı kapıyı sonuna kadar açacaktır...avrupanın en çok değer verdiği şeylerdir bunlar..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8.  Alıntı Originally Posted by cirolix Yazıyı Oku
    Keyfimiz yerindeydi 1 haftadır, biraz tereddüt ettirdi ama ben sizin gibi "ben dememiş miydim" şeklinde bakmıyorum olaya.
    Bir kere bu şirketin 9 Ağustos bilançosundaki faaliyet raporunda yazanlara tüm piyasa gözlerini kapamışken, YKB vekili 16 Ağustos'ta çıktı ve o günden sonra mızrak çuvala sığmadı. Pazarlayanlar dedikleriniz pazalamacı rolünde görüldü ama asıl Kocaer'i görmezden gelmiyor görünmek ve ileride bundan prim yapmak için bunu yaptılar.

Patron ayrı bir senaryo üzerinde çalışmış olabilir, farketmez hepimiz kazandık işte. Ben trade ettiğimi de yazdım, fazlalıklarımı 30 altından sattım, hiç dert değil... Bugün biraz daha azaldım ama haber sonrası sattıklarımın hepsini tekrar yerine koydum, karanlıkta.. Peki niye:
    1) Haber 18:01'de atıldı. Yani ilk kez yarın sabah fiyatlanmayacak -ki ben serbest alış gönderdim 18:04'te.
    2) Hisse karanlıkta bu haberi olumlu yorumladı.
    3) Yabancı alıyorsa 31.28'den, yarın sabah olumlu devam edecektir, en azından açılışta.
    4) Patron halka arzdan sonra düşen hissesini desteklemiş, 20.5 milyon lot almış demek, şirketinin her zaman arkasında olan bir patron var. Tabii siz illa şirketini satıyor derseniz, o işlerin sonu yok.
    5) Ayrıca UN Global Compact imzacısı olmak belki TR'de değil ama ihracatçı bir şirket için önemli bir adımdır diye düşünüyorum.
    Sevgili cirolix,

Benim söylemeye gayret ettiğim durum, tahtada manipülasyon yapılacağını düşündüğüm yönündeydi. Bu konudaki çekincelerimi aktarmaya gayret ettim. Akabinde de bu duruma çanak tutacak az bir miktar da olsa patron satışı geldi. Bu kadar. Başka bir şey söylemedim. Uyarmak istedim yatırımcıyı.

Ne alın dedim, ne satın dedim, ne trade edin dedim, ne çıkacak dedim ne de düşecek dedim. Bunların hiçbirini telaffuz etmedim, ne haddime. Manipülasyon yapılacağını görüyorum dedim ve 24 saat geçmeden başladılar. sepeka bunu suç olarak kabul edip, bu konularda sözüm ona cezalar yağdırıyor ya, o sebeple uyardım.

Bu durumdan kimi hoşlanır, kimi hoşlanmaz, bu beni zerre kadar ilgilendirmez. Ben tespitimi yaptım ve sizlerle paylaştım. Sanırım daha üzerine konuşmamı gerektirecek bir durum kalmadı.

Herkese bol kazançlar dilerim.

Sevgiler, saygılar.

Sayfa 114/397 İlkİlk ... 1464104112113114115116124164214 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •