Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
Aslinda ayni şeyleri solemiyoruz syn syncelik. Gecmis haftalarda kendisi hisse fiyati 200 tl altina gelince patrona serzenişte bulunup, patronun 1-2 spekulator ile anlaşıp hissenin fiyatinı yukari cekmesi gerektigini yazmıştı. Bende ona cevaben, bunun yanlış olacagini, bunun yerine sirket faliyetlerinin takip edilmesini ve isler iyiyse hisse fiyatinin zaten piyasa tarafindan yukari çekileceğini söylemiştim.

Aradan geçen zamanda hisse fiyati 200 tl den 400 tl ye gelince future1905 arkadaş bu yükselişin spekulatorler tarafindan yapildigini yazinca tartışmamız yeniden alevlendi.

Ben bu durumun sirketin içinde bulunduğu sektörün islerinin cok iyi gitmesine ve alfas inda bu durumdan fazlasıyla fayda sagladigina bağlıyorum. Sonuçta piyasa bunu görüyor ve fiyatliyor. Piyasa kim derseniz, sen, ben, biz ile başlayip, kurumsallar, fonlar yabancilar vs. devam eden devasa bir bir topluluk. Bu toplulugun buyuk bir çoğunluğu sektör ve sirket hakkinda olumlu beklentiye sahipse iste o zaman fiyatlar yukari gitmekte zorlanmıyor.

Sonuç olarak amaç kazanmak ise ve stratejimiz bize kazandiriyorsa problem yok bence. Herkes inandığı şekilde yatirim yapsin. Ben geçmişte çok darbeler yedigim icin simdi artik çok temkinliyim belki de spek vs. hikayeleri ve onlarin pesinden gitmek bana o yuzden cazip gelmiyor.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım teşekkürler