Sayfa 218/1011 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318718 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Sorun sadece mahfi bey mi abicim ismini sayamadığımız sayısız konu borsaya gelince cahil olmayan 2000 lerin başında bütük bist 100 rallilerinde efsane fon yönetim dehası olarak gösterilenler de borsada şuedan burdan döner düşer demediler mi dediler dolar 30 tl kırar uçar demediler dediler.

Borsayı bilip 1850 banka aldım orta vadeli 3000 yakın satarım fikrini aşıladılar sonra düşsün düşsün lobileri saedı ortamı.

Okumuşların en büyük yanılgıso 100 ekonomistten ve 100 youtuberdan %40-50-60-70 oranda bir kesim borsa düşer dediği an KONUYA temel analiz yapmadan inançla yaklaşıyor ve inanç yüzünfen kayıp yaşıyor, cahil zaten allaga emanet gidiyor. Bense sadece yatırım ce aracı kurumlardan 3 tanesi hedef ve endekse 4400 üstü hedef verdiğinden aadece defansif hisselerde 3 senelik portföy taşımaya karar vermiştim.

Özetle bir aracı kurum 6500 -7500 diyorsa inanmayın nu cüretteki kurum üşke şartlarındaki ucuzluk temel verilerler o hedefe %60-90 gidecektir riskler elbette çok var ama baskın ve dominat OLAMIYORLAR borsa üstünde ekonomi sitasileşti borsa siyasileşti düşmesin diyen iktidar ortakları var ...7000 hedef vermeye yakın aracı kurumlar var 5400 geçersek dillendirirler geçemezsek 4250 düşersek mokoko yaparlar belki de... ytd ...

Ekonomistler neden 3000 puanı pahalı gördüler pandemide 800 puanı pahalı gördüler Evet orda körlül ve cehalet var katılıyorum . En önemlisi siyasi bir önyargı var galiba... ve koalisyon iktidarını ,ayrıca cari açık sorunu ve ülke ekonomisindeki şartları hor görme, borsaya yön verebilecek yerli sermayeyi , akabilecek parayı küçük görme, analiz yapmama tembel olma , ky ve piyasaya girecek olası yatırımcıları da küçümsemeleri mümkün.
    Aldatmaca var abi.

Ben ekonomi ile ilgili bölümlerden (iktisat, işletme) diploması olan birini görünce kafamda, en azından şirket değerleme konjönktür analizi enflasyon nedir para nedir parasal genişleme nedir anlayan birisi vardır karşımda diyorum.

Genelde hiç bi naneden çakmayan vatandaşlar çıkıyor.

Biz hayvan gibi mühendislik okuduk mekanik dinamik yazılım ısı her şeyi öğrendik üstüne de buffett vs okuduk temel analiz için kendimiz kod yazdık teknik analizde otomatik sistemler kodlamaya gayret ediyoruz durmadan çalışıyoruz çok mu kazandın dersen yok zengin oldun mu dersen yok ama uğraşıyoruz ne yaptığımızı bilmeye gayret ediyoruz oturup hangi sektör hangi şirket bişey desen fikrimiz iyi kötü oluşuyor. Üstüne tam zamanlı çalışırken böyle.

Benim tek işim bu olacak, içinden geçerim abi net söylüyorum.

Cihat çiçek bunları cebinden çıkartır yazık yahu...

Yaw arkadaşlar bu bas bas paraları borsaya devrinin yakinda biteceği ve kolay para pesinde borsaya gelen yığınların ellerindeki malla uzun süre bekleyecekleri konusunda mutabık degil miyiz?

3.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Yaw arkadaşlar bu bas bas paraları borsaya devrinin yakinda biteceği ve kolay para pesinde borsaya gelen yığınların ellerindeki malla uzun süre bekleyecekleri konusunda mutabık degil miyiz?
    Tabi canım. Ama bunu mahfi egilmez soyleyemez.

2020 martta tuvalet kağıdı demeyecekti veya özür dileyecekti veya artık konusmayacak bana göre böyle.

4. Sayın çağrı.
    Endeks 16 mart 2020 de 900 imiş şimdi 5000 olmuş

papia 32 adet tuvalet kağıdı 40 tl imiş
    https://moneyclubkart.azureedge.net/...9611395124.pdf

şimdi 16 adet papia için 180 tl istiyorlar
    familia yı kabul edersen 40 tanesi 167
    tuvalet kağıdı bist 100 den az kazandırmamış.

Mahfi hocayı yedirmem.

Ama sen bu hisse ucuz bugün ben aldım yaz.
    grafiğine bile bakmadan biraz alırım.
    Yazdıklarımı üzerine alınma
    Hiç biri sana değil.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Tabi canım. Ama bunu mahfi egilmez soyleyemez.

2020 martta tuvalet kağıdı demeyecekti veya özür dileyecekti veya artık konusmayacak bana göre böyle.
    Söz doğru ama söyleyen yanlış diyorsun. :thumbup:

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    16 mart 2020 tarihinde hisse senetleri ile ilgili 'tuvalet kağıdı alsalar en azından bir ise yarıyor' şeklinde tweet atmış bir kişi.

O gün 3 liradan ismen alımım var. Hala duruyor. Parayı 19 a katlamisim.

Kredi çekip full ismen alma düşüncem var idi. Bu yorum cekmemem konusunda etkili olmuş olabilir.

Kendisinin ekonomi bilgisi ile ilgili yorum yapamam.

Ama borsa bilgisi ortada. 1 tek lot işlem açmamış ne hakkında konustugunu bile bilmeyen birisidir bana göre.

Bunların bitmek bilmeyen felaket tellalligi nedeniyle bunları adam yerine koyup kimbilir kaç kişi heba oldu. Ilkokul mezunu okumayi yazmayi zor beceren adamlar on milyonluk oldu.

Bunlara da, bunları adam sanip kulak veren okumuş tayfaya da yazıklar olsun.

Dediğim gibi daha önce sevgim de var saygım da var hizmeti var yaşı var.

Ama malesef artık böyle adamları gördükçe iki koyun gütmemiş vs.. laflarini daha iyi anlıyorum.

Bu yaşa bu tecrubeye arkadaşlar enflasyon zamanı malda olunur vs.. bile diyememis. Hadi borsa riskli ev arsa alın diyememis altın dememiş varsa yoksa faizi artırın diye siyasetle kavga etmiş.

Yahu vatandaş öldü öldü öldü servet transferi oldu sen bu transferi yapanlarin tarafında misin amacın ne senin?
    bir de kabul etmek gerekir ki
    ülkeyi yönetenlerin kararları genel kabul gören kurallar içinde ve rasyonel olması beklenir.

fiyatına müdahale edilmeyen bir döviz kuru ve
    piyasada belirlenen faiz oranında endeks beklentin nereye iner.
    tuvalet kağıdı fiyatı beklentin nereye çıkar.
    Yazdıklarımı üzerine alınma
    Hiç biri sana değil.

7. İktidar devam ettiğinde yara değiştiğinde borsa 6500 den başladı. Bence bu yeni oyunu kimse bozmak istemez. Hastalıklı şirketleri ayıklarlar üretim üzerine katmadeger üretenler ile devam ederler. Temettü kar payı gibi enstrümanlar geniş kapsamlı bir fon da oluşabilir.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    .....

Olan pozisyonlarımı bozmuyorum teknik bozulmadığı sürece. Yeni pozisyon de eklemiyorum.

varsa yoksa ALTINS1 -> her gün limite kadar almaya gayret ediyorum :D
    Sn.çağrı;
    Altın sertifikası yazinızın yanına :D koymussunuz.

Altın ons dünya fiyatları önümüzdeki birkaç ay (3-12 ay) nasıl seyir gösterebilir?
    Var mı bir cevabınız?

Sayfa 218/1011 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318718 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •