Sayfa 217/1011 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: Viop XLVI

Şenol Babuşcu (Öğretim Üyesi, İktisatcı Yazar) :

Bankalar 31 Aralık 2022 tarihine kadar TL mevduatın toplam mevduat içindeki payını %50 yapmadıkları taktirde TCMB na %5 fazla komisyon ödeyecekler. Bu nedenle;

Aralık ayı ikinci yarısında TL mevduat faizleri %30 ları geçebilir. Hatta %40 ın üstüne de çıkabilir, diyor,

Bu günlerde büyük bankalarda mevduat faiz oranları %24-25 lerde, %27-28 oran veren küçük bankalar var, geçen ay bu oran %21-22 civarıydı, TCMB de gösterge faizlerini düşürmeye devam etsin!

Yarın yüksek oynaklık bekliyorum..
    +3/-3 gibi..

Bir yerden kazandırır..
    Severim böyle günleri

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by keremalkm Yazıyı Oku
    Mahfi hoca borsada durumun sürdürülemez olduğunu yazmış..
    Yapay önlemlerle borsanın rekor kırması tedirgin edici.. Der

16 mart 2020 tarihinde hisse senetleri ile ilgili 'tuvalet kağıdı alsalar en azından bir ise yarıyor' şeklinde tweet atmış bir kişi.

O gün 3 liradan ismen alımım var. Hala duruyor. Parayı 19 a katlamisim.

Kredi çekip full ismen alma düşüncem var idi. Bu yorum cekmemem konusunda etkili olmuş olabilir.

Kendisinin ekonomi bilgisi ile ilgili yorum yapamam.

Ama borsa bilgisi ortada. 1 tek lot işlem açmamış ne hakkında konustugunu bile bilmeyen birisidir bana göre.

Bunların bitmek bilmeyen felaket tellalligi nedeniyle bunları adam yerine koyup kimbilir kaç kişi heba oldu. Ilkokul mezunu okumayi yazmayi zor beceren adamlar on milyonluk oldu.

Bunlara da, bunları adam sanip kulak veren okumuş tayfaya da yazıklar olsun.

Dediğim gibi daha önce sevgim de var saygım da var hizmeti var yaşı var.

Ama malesef artık böyle adamları gördükçe iki koyun gütmemiş vs.. laflarini daha iyi anlıyorum.

Bu yaşa bu tecrubeye arkadaşlar enflasyon zamanı malda olunur vs.. bile diyememis. Hadi borsa riskli ev arsa alın diyememis altın dememiş varsa yoksa faizi artırın diye siyasetle kavga etmiş.

Yahu vatandaş öldü öldü öldü servet transferi oldu sen bu transferi yapanlarin tarafında misin amacın ne senin?

4. Akademisyen kişilikli insanlar bunlar.. İllaki bir şekilde borsadan da anlıyordur, fon dan da bilumum yatırım araçlarından. Özellikle tahvil piyasasından. Ama anlamak bilmek demek o piyasada para kazanmak anlamına gelmiyor. Sonuçta risk almak, hayatın gerçeklerinden. Risksiz para +5 reel faizde olacak para kazanacak, komik yahu. Hangi ülke böyle bir reel faiz kazancı sağlıyor güncel durumda ?? Cevap ise yok öyle bir şey..
    Gerek ticaret olsun gerek finansal piyasalar olsun risk alan ve kazanan haklıdır. Bu Mahfi hocanın işi biraz siyasi gibi görünüyor.

2 sene önce pgsus arka arkaya 10 gün taban gitmişti.. Unutmadık.
    Ülkenin mali durumunun o günlerden çok çok daha kötü olduğunu faslı mülteciler bile biliyor..
    Egzantrik borsamız olduğunu da unutmayalım..

Mahfi hoca mali krize gireceğimizi öngörüyor olabilir.. 3 ay, 5 ay neyse.. Yaşarız, görürüz

6.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Akademisyen kişilikli insanlar bunlar.. İllaki bir şekilde borsadan da anlıyordur, fon dan da bilumum yatırım araçlarından. Özellikle tahvil piyasasından. Ama anlamak bilmek demek o piyasada para kazanmak anlamına gelmiyor. Sonuçta risk almak, hayatın gerçeklerinden. Risksiz para +5 reel faizde olacak para kazanacak, komik yahu. Hangi ülke böyle bir reel faiz kazancı sağlıyor güncel durumda ?? Cevap ise yok öyle bir şey..
    Gerek ticaret olsun gerek finansal piyasalar olsun risk alan ve kazanan haklıdır. Bu Mahfi hocanın işi biraz siyasi gibi görünüyor.
    Abi benim kızdığım şu.

Arkadaşlar ben maliyeciyim. Aha bana göre hatalar şu eksikler şu. Doğrular bu. Borsadan da anlamam DESE

Başım görüzm üstüne.

Ulan 16 mart tarihinde tuvalet kağıdı dediğin yerden 20 50 100 kat gitmiş hisseler.

Daha artık konuşma demi? Veya önce bi özür dile.

Hala özgüvenle sallıyor.

İkiye katlasa ne diyecek buradan? Hiç bir şey.

Bana geçen hafta düşecek gibi geldi. Short açtım. 50 bini bıraktım kapattım. Bu yetersizler gibi uzaktan sallamıyoruz. özeleştiri yok bişey yok risk yok sorumluluk yok bedavadan milletin günahına giriyorlar.

Bana göre burada yazan ABKA, yemekci abey AKCAY big cort filan 50 tane mahfi hoca eder her biri. Çünkü adam yaptığı işle ilgili konuşuyor. Hariçten sallamıyor bunun gibi. Derdim bu.

7. Sorun sadece mahfi bey mi abicim ismini sayamadığımız sayısız konu borsaya gelince cahil olmayan 2000 lerin başında bütük bist 100 rallilerinde efsane fon yönetim dehası olarak gösterilenler de borsada şuedan burdan döner düşer demediler mi dediler dolar 30 tl kırar uçar demediler dediler.

Borsayı bilip 1850 banka aldım orta vadeli 3000 yakın satarım fikrini aşıladılar sonra düşsün düşsün lobileri saedı ortamı.

Okumuşların en büyük yanılgıso 100 ekonomistten ve 100 youtuberdan %40-50-60-70 oranda bir kesim borsa düşer dediği an KONUYA temel analiz yapmadan inançla yaklaşıyor ve inanç yüzünfen kayıp yaşıyor, cahil zaten allaga emanet gidiyor. Bense sadece yatırım ce aracı kurumlardan 3 tanesi hedef ve endekse 4400 üstü hedef verdiğinden aadece defansif hisselerde 3 senelik portföy taşımaya karar vermiştim.

Özetle bir aracı kurum 6500 -7500 diyorsa inanmayın nu cüretteki kurum üşke şartlarındaki ucuzluk temel verilerler o hedefe %60-90 gidecektir riskler elbette çok var ama baskın ve dominat OLAMIYORLAR borsa üstünde ekonomi sitasileşti borsa siyasileşti düşmesin diyen iktidar ortakları var ...7000 hedef vermeye yakın aracı kurumlar var 5400 geçersek dillendirirler geçemezsek 4250 düşersek mokoko yaparlar belki de... ytd ...

Ekonomistler neden 3000 puanı pahalı gördüler pandemide 800 puanı pahalı gördüler Evet orda körlül ve cehalet var katılıyorum . En önemlisi siyasi bir önyargı var galiba... ve koalisyon iktidarını ,ayrıca cari açık sorunu ve ülke ekonomisindeki şartları hor görme, borsaya yön verebilecek yerli sermayeyi , akabilecek parayı küçük görme, analiz yapmama tembel olma , ky ve piyasaya girecek olası yatırımcıları da küçümsemeleri mümkün.

Abi ne riski yahu
    Şirketler hurda fiyatına işlem görüyordu...
    Tarihinde en fazla kriz süresi bir yıl olan bir ülke
    Bir yıl sonra vur patlasın çal oynasın bir ortam oluyor...

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Sayfa 217/1011 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •