Sayfa 568/741 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 5925 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Bizim ole bir yeni daire var 4.5 tan ilana koy diyor ablam ama ben diyorum bekleyin secim gecsin krediler acilsin simdi uc kurusa almak isteyen tilkiler gelir heba oluruz bekleyin biraz daha

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://twitter.com/BloombergHT/stat...326013/photo/1

Konut almak için tam zamanı olabilir deniyor.

Ancak uçuk kaçık değil kredi nedeniyle satmak zorunda kalan ancak satamayıp elinden çıkarmak zorunda olanlardan...

Zira krediler açılırsa zaten o konut fiyatı ikiye katlanır yorumları da var.

Özellikle çok konut yapan ancak nakite sıkışan büyük müteahhitlerden...
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by eksa Yazıyı Oku
    130k usd 6 aylık ddkkm yenileme yapıldı. %8(yıllık) net prim, dönemsonu kurundan tl olarak. Akb.
    %8 net dediginiz yaklasik 5200 usd 6 ay sonraki gunun kuruyla carpilip yaklasik olarak verilecek miktar mi? Neden 3 ay tercih etmediniz. Min 6 ay mi sundular? DDKKM de stopaj yok mu?

Bizim binanin altinda kapali gara var ama yoneticinin damadi motor koyuyo kimse de arac park etmiyo bos yanda bir acik alan var tapuda bize ait gibi gorunse de tum mahalle aracini koyuyo gec saate kalinir ise arac park imkani kalmiyo zaten sagli sollu ve ortaya da arac koyanlar oluyo sabah erken cikan onlara dikkat edip park ederse cikabiliyor tabi
    bu alan bizim binanin mali ise biz kapiya bir ac kapa sistem yapmaliyiz bunu yonetim toplanti olursa belirtmek lazim yonetici kafasina gore toplanti yapiyo filan 10-15 yildir yapiyo isi iki kere toplanti dan haberim oldu birine katildik asansor ve garaj temizligi konusuldu neyse cay iyiydi kahve de toplandik

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    40 daire site için çok az. Bir binada 42 daire olan apartmanda bile huzur yok. Herkes kendine demokrat. İşine gelmeyince '' ben cahilim '' diyen şark kurnazlarıyla dolu etraf. Apartman bahçesini 25 araçlık otopark yapmışlar. binada 32 araç var. Misal benim yok. Adam TAI de mühendis 2 otomobil var, bir diğeri tır şöförü 2 otomobil 1 karavanı var. Bunlar otoparka çökmüşler. Tek otomobili olan bunlarla kavga edeceğine yöneticiyle kavga ediyor. Yönetim profesyonel sözde. Adam '' ben duyurumu yaparım, gerisi sizin sorununuz. Ben sorun çözmek durumunda değilim, mahkemeye gidin '' diyor.

Daha en basit adalet hususunda anlaşamayan tiplerle selamlaşmak enayiliktir. Dürüst, adil, gerçek beyefendi bulmak iğneyle kuyu kazmak gibi. Bu nedenlerle kimse yönetici olmak istemeyince boşuna şirkete daire başı 120 tl. hava parası veriliyor. Sanki şirket kuş konduruyor. Esasında basit bir kanunla tüm bu günlük sorunların çözümü polise verilmeli. Polis anında mahkemesiz olayı tespit ederek para cezasını basmalı. Apartman gürültüsü, asansörde eşya taşınması tespiti, otoparka birden fazla park etme vb. çok basit 5 dakikalık mesaiyle çözümler olur. Amaç çözüm değil. Mahkemeler , avukatlar kazansın.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

4. vakıf arı hesap çıkışta limit ne kadar bilen varmı

5. Yağmur oluğundan su gelmesinden dolayı 2 daire birbirine girdi apartman da. Bu masraf apartman yönetimine mi aittir yoksa hangi dairede kırık varsa o daire mi öder. Bilen varsa aydınlatabilir mi bu konuyu?

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Yağmur oluğundan su gelmesinden dolayı 2 daire birbirine girdi apartman da. Bu masraf apartman yönetimine mi aittir yoksa hangi dairede kırık varsa o daire mi öder. Bilen varsa aydınlatabilir mi bu konuyu?
    Su çatıdan giriş yapmışsa Apartman yönetiminin , aksi halde üst kat dairenin tesisatında problemden kaynaklanıyorsa tesisatı bozuk kırık olan masrafları üstlenir...

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Su çatıdan giriş yapmışsa Apartman yönetiminin , aksi halde üst kat dairenin tesisatında problemden kaynaklanıyorsa tesisatı bozuk kırık olan masrafları üstlenir...
    Çok teşekkürler.Evet çatıdan girip her daireden geçen bir yağmur oluğu işte. Normal su tesisatı değil. Sanırım mantığı anladım ortak kullanım olarak düşünülüyor.

Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Yağmur oluğundan su gelmesinden dolayı 2 daire birbirine girdi apartman da. Bu masraf apartman yönetimine mi aittir yoksa hangi dairede kırık varsa o daire mi öder. Bilen varsa aydınlatabilir mi bu konuyu?
    yağmur olukları yönetimin sorumluluğundadır
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 568/741 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •