Sayfa 425/1012 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by Ozan Erol Yazıyı Oku
    iso500 şirketlerinin favök marjı 20 yıllık en yükseğini açık ara yukarı kırdı, hayatlarında görmedikleri karları yazdılar son 2 senede ama ağlamaya devam, nasıl olsa müşterisi hazır
    Biz burada geçen sene fışşşkırtıyorlar dediğimde dolar 13 oldu batıyoruz iflas konkordato millet aç aççççç sene başında asgariye zam yapıldığında dağ gibi işsizlik gelecek cart curt sloganları atılıyordu..
    Millet korkudan çökecek diye borsaya giremiyor mevduatta falan korunduğunu sanıyor yada biraz daha iyisi dövize saldırıyordu.

Şimdi soru şu..
    Bu 30 faiz ile ne kadar gidebilecekler..
    Ben fazla ihtimal vermiyorum inerken 10 ar 10 ar başlarlar yine 5-6 aya.

Bedava para eroin bağımlılığı gibidir..
    Bir ülkeye yapılabilecek en kötü şeylerden birisi sebil para basmaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    aynen öyle büyük iş sahipleri servetlerine servet kattı. Enerjiyi subvansiyonlu kullandılar, krediyi bedavaya kullandılar, yatırım yaptılar teşvik aldılar, eleman aldılar teşvik aldılar. Sürekli aldılar. Hatta öyle firmalar varki vergiden gelen karları kar yazdıklarında net kar edebiliyorlar sadece.eximbank kredilerini alıp birkaç ay işletip milyonlarca dolar kar eden firmalar gördü bu gözler.
    dövizin stabil gittiği 2003-2011 arasında ihracatçımız batmış mı? batmamış. Şimdiki dertleri de muhtemelen kurun artmasından ziyade bize yine ucuz kredi açın, sürekli bedava kredi bulalım.
    Tekstilciye maalesef acıyamıyorum, inovasyonu olan, katma değerli bir sektör değil. hep dediğimiz nitelikli işler yapma dönüşümü yapmadıkça ihracatçı hep ağlar durur.
    Zekice bir bakış açısı
    Aynen bu tür yöntemle Enerjii, Pil-Panel üreticileri, İnşaat sektörü ve Gayrimenkül Yat Ortaklıkları karlarını 50 ye katladı
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

3.  Alıntı Originally Posted by lemur Yazıyı Oku
    ben size dedim 3 hafta önce AYI geldi diye petkm konusunda siz dalga gecin )) bence endeks güvenli degil obo var mı ne
    Adın çıkmaya gör, dalga konusunu bi tık geçti Petkimi ortalık malı gibin kullanıyorlar

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Dün FORMAYONUM tuttu...

Dediler ki saatliklerde OBO veya TERS CK var...

O zaman saatlik kapanış önemli tabiki...ve boyun çizgisini kırdı..Saatlik kapanışı bekledim.Baktım fiyat:8579(viob saat 16 bar kapanışı)

Tamam dedim ve full short çektim...sonra 17 barında kapanış boyun çizgici üzerine çıktı...fiyat 8734 oldu(saatlik kapanış)..kural gereği shortları kapattım....zarar muazzam...:-155 puan zarar var...

FORMASYON İŞİNDE YANLIŞ YAPTIĞIM NEDİR?

Ciddiyim...
    korku devamlılığını beklememen veya yaşanmışlığın var
    ha formasyonlar gördüğünde paylaş real tıme olsun.
    FORMASYON AVCISI -53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Reis çok yüz veriyor bu adamlara. Faiz düşmanı ve reel sektör sevdalısı olduğu için her ağlayana meme veriyor. Millet de ağlamayana meme olmadığını bildiği için, boyuna ağlıyor.

Gerçi, reis betonculara bile hafiften çakmaya başladı, o bile uyanmaya başşladı sanki.
    zengin çocugu gibi her agladıklarında istediklerini verip susturdu...

şimdi aglıyorlar baktılar olmuyor Türkiyeden giderize geldiler...

ağlamadan zırlama moduna geçtiler...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Adın çıkmaya gör, dalga konusunu bi tık geçti Petkimi ortalık malı gibin kullanıyorlar
    abi hiç sevmedigim kagıt inan ama teknik az baktık benim hala umudum varrr

7. bu doları nasıl sabit kalabiliyor ya simdiye coktan 30 olmustu interesting

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,676
     Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    korku devamlılığını beklememen veya yaşanmışlığın var
    ha formasyonlar gördüğünde paylaş real tıme olsun.
    Boyun çizgisi üzerine çıkınca tekrar LONG mu yapmalıyım...Sonra bir daha altına düştüğünde tekrar short gibi?

Zarar -600 puan oldu...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Sayfa 425/1012 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •