Sayfa 583/1005 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: Viop LVll

1. Bence bir hissenin atıyorum, 2 katı fiyat teklif edince şirketin seramye artımı vs yapıp teklif yapana geçmesi lazım.

ABD'de buna benzer şeyler oluyor, borsada başka türlü fiyatlar hep düşük kalır. Ben de şirket sahibi olsam satmayacak isem düşükten işlem görmesini isterim.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. İn cin top oynayan bir hisse mi, tüm spekülatörlerin içinde olduğu bir hisse mi deyince hareketli olan spekülatif hisse cazip olur.

İn cin top oynayan hisse balıkçıya gidip vegan yemek ısmarlamak gibi olur.

Öte yandan junk hisse portföyü veya fonu da oluşturulabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Palamut pilaki yap sn nohut ağabeyim.
    Şimdilerde tekde satılıyor ama eskiden genelde palamutlar çift satılırdı (gibi hatırlıyorum).
    Sezon açıldımı her seferinde 50 şer çift palamut alırdık.
    Rahmetli dedem ve dayılarım için lakerda yaparlardı.(bizede cebren hava keselerini yuttururlardı.).
    Yalnız balığın yine yanlış hatırlamıyorsam kuyruk kısımlarını tuza basmazlar onları pilaki yapardı bizimkiler.
    Hem çok bereketli hem de leziz olurdu.

Soğan maydanoz limon ve domates konserve kullanılırdı .şimdilerde 12 ay domates var .
    Bizim orada yemekler hep suludur.Bereketide ordan geliyor ban ekmeği. Bitmez tükenmez .

Saygılar
    Palamatun mevsimi başladı,çocukluğumda rahmetli anam kremitte fırına verirdi,domates,soğan,sarımsak yeşillik vs.
    Benim yaptığım tembel işi,palamutu takoz kestiriyorum,üzerine toz biber,zeytin yağına bandırıp 5+5 dk. tost makinasında pişiriyorum..

Lakerda,İzmir de yaptırıyorum tanıdık balıkçılara,fakat daha iyisi İstanbul Beyoğlunda lakerdacı Reşat tan alıyorum,torikten yapıyor ...
    Afiyet olsun...

4.  Alıntı Originally Posted by pelerin Yazıyı Oku
    Asıl spekülasyon olan ortamda al tut yatırımı daha sağlıklı olur(bence) diğer türlü spekülasyonlarla türlü türlü akıl oyunlarının oynandığı bu ortamda insan bir de alıp satmalıyım yerimde durmamalıyım diye kendini şartlarsa kurtlara yem olmama gibi bir şansı kalmaz ama çok parametresi var bu işin. Al ama ne zaman al, tut ama ne kadar tut. Hisse adı vermeyi doğru bulmadığım için yazmayım. Bist 50 den 10 hisseyi geçmeyen bir takip listem var. Genelde 5 i portföyde oluyor. Dönemselliklere göre yer değiştiriyorum veya mevcutlara ekleme yapıyorum. Aldığım hisseyi en az 2-3 yıl tutuyorum, şu ana kadar en fazla 7 yıl tuttum bir hisseyi. Senede yaptığım işlem sayısı 3-5 i geçmez, aracı kurumlar beni pek sevmez Alım satım yapmaktan daha çok şu şu olursa bunu yaparım, bu bu olursa şunu yaparım diye dönemsel strateji kurmakla geçiyor zamanım. Bu yazdıklarım yazması çok kolay ama uygulaması çok zor şeyler, hala da zorlanıyorum. Sadece kafa olarak buna hazırlanmam 10 yılımı almıştır.
    Uzun süre tutmak gerçekten zordur
    Yaptığınız kolay değil.
    Benim de soda, tkfen, Tüpraş,ereğli vs vs orta/uzun süreli taşıdığım şirketler oldu...
    Alırken çok düşünerek aldığım için hala aldığımı belli bir süre taşırım ...

5. Eski bir borsacı açığa satış açılmadan yabancı gelmez dedi.

Herifler alacağı hisselerde önce açığa satış ile baskılama yapıyormuş, millet de açığa satış var deyip alıyor paraları bitince geri satıyordur, yabancı da alttan topluyordur.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ne sen yorgunsun ne ben yorgun
    ne bofa yorgun ne pala yorgun
    kederli bir akşam
    endeksin içinden geçmişiz
    hepsi bu

yeni bir rakam yeni bir hayat
    hepsi bu

[IMG][/IMG]
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

7. Bana göre neşeli güzel bir klip.

https://www.youtube.com/watch?v=tiuP5IHC67U
    Fatih Ürek - Seni Yakacaklar

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Balıkçı dedim de..bu gün pazardan karadeniz hamsi aldım,1 marul,1 yeşil taze soğan,1 tere otu,salata yaptım,,hamsiyi zeytin yağında mısır unu ile kızarttım...
    Restaurantları boykot ediyorum..yukarıdaki menünün maliyeti 120-150 tl..2 kişi +8 kedi+1 köpek toplamda 11 boğaz karnımızı doyurduk..çokta lezzetli idi ....

Yarın çocuklarım bana gelecekler Palamut yapacağım(tost makinesinde,kırmızı toz biber soslu) 4 +1 torun +2 kişi biz, maliyet max.1.000 tl olacağını düşünüyorum,hay Allahım ya neleri hesap eder oldum...inat ettim gitmeyeceğim...
    Yaz sonu, Güzelbahçe den, 2 çipura alıp,
    Sığacıkta, evde yiyeceğiz..
    İri olanın kg 400 TL, daha ufakları 200 TL /kg
    150 TL verdim, 2 kişi doyduk, + Jack russel

Ekmek arası balık yaptırdığım oldu, ama restauranta para vermedim gibi..

Her şeyi enginar la yapan Artemis Rest. hariç.. Makul fiyat, muhteşem lezzetler..

Kemeraltı, Deniz Yıldızı da favorim. Bu kadar uygun fiyata, balık evde bile zor!

Sayfa 583/1005 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •