Sayfa 582/1005 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 4,649 - 4,656 arası.

Konu: Viop LVll

1.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    Elinize emeğinize sağlık.
    Rica ederim,ben sadece yorumumu yaptım son karar elbette sizindir.iyi akşamlar..

YTD

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Güzel bir hava durumu, yağış vs sitesi

https://poseidon.hcmr.gr/map?model=m...0.028,19.731,5
    Yunanistan'a ait olması lazım,İzmir de balıkçıların çoğunluğu buradan bilgi alıyorlar..

3. Ayda %10 dan fazla faiz veriliyormuş.. Yersen..

Halk TV
    @halktvcomtr

Mevduat Faizleri Uçtu! Dudak Uçuklatan Rakamlar! 1 milyon TL'nin 1 aylık faizi 100 bin lirayı aştı

4. Balıkçı dedim de..bu gün pazardan karadeniz hamsi aldım,1 marul,1 yeşil taze soğan,1 tere otu,salata yaptım,,hamsiyi zeytin yağında mısır unu ile kızarttım...
    Restaurantları boykot ediyorum..yukarıdaki menünün maliyeti 120-150 tl..2 kişi +8 kedi+1 köpek toplamda 11 boğaz karnımızı doyurduk..çokta lezzetli idi ....

Yarın çocuklarım bana gelecekler Palamut yapacağım(tost makinesinde,kırmızı toz biber soslu) 4 +1 torun +2 kişi biz, maliyet max.1.000 tl olacağını düşünüyorum,hay Allahım ya neleri hesap eder oldum...inat ettim gitmeyeceğim...

5.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Ben bunu kullanıyorum.
    Ama sizin paylaştığınız da güzelmiş.

https://www.accuweather.com/en/tr/is...weather/318251
    Ben de şimdi twitter'da gördüm.

Sizinkini de bookmark koyayım.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6. Borsada operasyon da olabilir deniyor.

Akdere vs hakkında söylenti çıkaran tweet'i atan kişi silmiş hesabı.

Malesef borsa birilerinin alıp satması ile çalışıyor. Vadeli hesap, fonlar ve kısmen hazine bonosu vs birlerinin alıp satmasına ihtiyaç duymuyor.

Böyle bir yerde büyük pozisyonu olanlar pazarlama yapmak durumunda, kimi gizli yapıyor, kimi de çakal yöntemler ile yapıyor.

Söylenti vs çıkarılması, tahmin paylaşılması bu işin malesef doğasında var.

Pazar akşmına kadar borsada haftaya ne olacağı belli olur. Bu arada temeli, tekniği, konjoktörü, takası iyi olanlar tespit edilir.

Altı boş hisseler de var, karanlık odada alınanlar da var.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,169
     Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Balıkçı dedim de..bu gün pazardan karadeniz hamsi aldım,1 marul,1 yeşil taze soğan,1 tere otu,salata yaptım,,hamsiyi zeytin yağında mısır unu ile kızarttım...
    Restaurantları boykot ediyorum..yukarıdaki menünün maliyeti 120-150 tl..2 kişi +8 kedi+1 köpek toplamda 11 boğaz karnımızı doyurduk..çokta lezzetli idi ....

Yarın çocuklarım bana gelecekler Palamut yapacağım(tost makinesinde,kırmızı toz biber soslu) 4 +1 torun +2 kişi biz maliyet max.1.000 tl olacağını düşünüyorum,hay Allahım ya neleri hesap eder oldum...inat ettim gitmeyeceğim...
    Palamut pilaki yap sn nohut ağabeyim.
    Şimdilerde tekde satılıyor ama eskiden genelde palamutlar çift satılırdı (gibi hatırlıyorum).
    Sezon açıldımı her seferinde 50 şer çift palamut alırdık.
    Rahmetli dedem ve dayılarım için lakerda yaparlardı.(bizede cebren hava keselerini yuttururlardı.).
    Yalnız balığın yine yanlış hatırlamıyorsam kuyruk kısımlarını tuza basmazlar onları pilaki yapardı bizimkiler.
    Hem çok bereketli hem de leziz olurdu.

Soğan maydanoz limon ve domates konserve kullanılırdı .şimdilerde 12 ay domates var .
    Bizim orada yemekler hep suludur.Bereketide ordan geliyor ban ekmeği. Bitmez tükenmez .

Saygılar
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

8.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku

Ben normalde 2 tarih arası değer araması yapmam ama ...
    Sizi mi kıracağım..İlla ki aralık istiyorsanız..

Thy 2004 yılı 92 cent....2020 yılı 1.07 dolar...

16 senede bu kazanç size iyi geliyorsa sorun yok..
    Siz dediniz aralığı seç ve söyle diye...Ben 2 aralık arası fiyat karşılaştırması yapmadım..Şimdi bana dip rakamı söyledin demeyin. İddiayı ortaya atan sizsiniz çünkü..

Bence TL değil dolar grafiklere bakın uzun vade...

Tüpraş da 2008 yılı 1.45 dolar , 2020 yılı 1.12 dolar..

Vs vs..

Ben bu borsada sadece al tut yatırımını doğru bulmam. Çünkü biz de spekülasyon çoktur. Ama her hafta başka hisse al demek değil bu.

İlaveten 500 tane hisse var. En iyi 2 hisseye bakarak genel yorum olmaz

Siz hangi hissede uzun vadecisiniz bu arada?
    Ben de kısa vade hisse tutmam da merak ettim portföyünüzü..
    Asıl spekülasyon olan ortamda al tut yatırımı daha sağlıklı olur(bence) diğer türlü spekülasyonlarla türlü türlü akıl oyunlarının oynandığı bu ortamda insan bir de alıp satmalıyım yerimde durmamalıyım diye kendini şartlarsa kurtlara yem olmama gibi bir şansı kalmaz ama çok parametresi var bu işin. Al ama ne zaman al, tut ama ne kadar tut. Hisse adı vermeyi doğru bulmadığım için yazmayım. Bist 50 den 10 hisseyi geçmeyen bir takip listem var. Genelde 5 i portföyde oluyor. Dönemselliklere göre yer değiştiriyorum veya mevcutlara ekleme yapıyorum. Aldığım hisseyi en az 2-3 yıl tutuyorum, şu ana kadar en fazla 7 yıl tuttum bir hisseyi. Senede yaptığım işlem sayısı 3-5 i geçmez, aracı kurumlar beni pek sevmez Alım satım yapmaktan daha çok şu şu olursa bunu yaparım, bu bu olursa şunu yaparım diye dönemsel strateji kurmakla geçiyor zamanım. Bu yazdıklarım yazması çok kolay ama uygulaması çok zor şeyler, hala da zorlanıyorum. Sadece kafa olarak buna hazırlanmam 10 yılımı almıştır.

Sayfa 582/1005 İlkİlk ... 82482532572580581582583584592632682 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •