Arama sonucu : 4754 madde; 1 - 8 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Yanlış anladınız sanırım. Amacım kayma-komisyonu direk yön kalıbına yedirebilmek.

Bildiğiniz gibi kayma komisyon kodun içine gömülmediği sürece optimizasyon sonuçlarında işlem sayısı arttıkça aynı oranda getiri de artıyormuş gibi mantık dışı hatalı sonuçlar elde ediliyor. Bunu aşmaya çalışıyorum.
    Ben de bunu çok merak ediyorum. Performans hesaplaması yaparken kayma komisyon hesaplaması zor değil excelde basit bi tabloyla yapılabilir fakat optimizasyon yaparken sonuçlara kayma ve komisyon dahil edilemiyor. İdeale bu konuyla alakalı 2 3 defa belki yazdım fakat öyle birşey söz konusu değil diye cevap verdiler. Eski sayfalarda yanılmıyorsam Orhan Akdoğan bey kendi yazdığı sistemlerin optimizasyonlarını arayüzü kullanmadan kodla kayma ve komisyon değerlerini de dahil ederek yapıyordu. Hatta kodu da paylaşmış. Library içine gömülü bir şekilde. Kod bana çok karışık geldi. Bir de kendi yazdığı sisteme özgü bir kod gibiydi. Bununla alakalı bir çalışma varsa ben de arkadaşlardan rica ediyorum. Daha önce burda da yazmıştım sanıyorum ama herhangi bir cevap gelmedi.

2.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Ben de bunu çok merak ediyorum. Performans hesaplaması yaparken kayma komisyon hesaplaması zor değil excelde basit bi tabloyla yapılabilir fakat optimizasyon yaparken sonuçlara kayma ve komisyon dahil edilemiyor. İdeale bu konuyla alakalı 2 3 defa belki yazdım fakat öyle birşey söz konusu değil diye cevap verdiler. Eski sayfalarda yanılmıyorsam Orhan Akdoğan bey kendi yazdığı sistemlerin optimizasyonlarını arayüzü kullanmadan kodla kayma ve komisyon değerlerini de dahil ederek yapıyordu. Hatta kodu da paylaşmış. Library içine gömülü bir şekilde. Kod bana çok karışık geldi. Bir de kendi yazdığı sisteme özgü bir kod gibiydi. Bununla alakalı bir çalışma varsa ben de arkadaşlardan rica ediyorum. Daha önce burda da yazmıştım sanıyorum ama herhangi bir cevap gelmedi.
    opt. için sinyal fiyatlarını 1 kademe kötüleştirmek basit bir çözüm olabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Ben de bunu çok merak ediyorum. Performans hesaplaması yaparken kayma komisyon hesaplaması zor değil excelde basit bi tabloyla yapılabilir fakat optimizasyon yaparken sonuçlara kayma ve komisyon dahil edilemiyor. İdeale bu konuyla alakalı 2 3 defa belki yazdım fakat öyle birşey söz konusu değil diye cevap verdiler.

Bunu kodla yapmak mümkün değilse programın al-sat yön kod kalıbında en başında yapılmış bi tasarım hatası var demektir. Zaten lot arttırıp azaltma da yön kalıbına yedirilemiyor. Bukadar temel eksiklikler neden hala düzeltilmiyor anlamış değilim.

4.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Bunu kodla yapmak mümkün değilse programın al-sat yön kod kalıbında en başında yapılmış bi tasarım hatası var demektir. Zaten lot arttırıp azaltma da yön kalıbına yedirilemiyor. Bukadar temel eksiklikler neden hala düzeltilmiyor anlamış değilim.
    Performans ekranında kayma komisyon hesabı olsaydı robotla uğraşma süresi azalabilirdi. bu bir marketing konusu olabilir, yani planlı bir friksiyon, kurcalamayın.

5.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    Performans ekranında kayma komisyon hesabı olsaydı robotla uğraşma süresi azalabilirdi. bu bir marketing konusu olabilir, yani planlı bir friksiyon, kurcalamayın.
    friksiyon konusu yabancı geliyorsa mehmet doğan'ın güzel bir örneği var bu konuda

"Benim yaşıtlarım hatırlar! Küçüklüğünüzde, dışarda oynarken düşüp, bir yerinizi incittiğinizde, başınıza gelecekleri biliyordunuz. Anneniz sizi, düşmenin acısını yarı yolda bırakacak tentürdiyotlu pamuk ile kovalardı. O iğrenç tentürdiyot kokusu hala burnumdadır.
    1960lı yılların sonuna doğru, Johnson & Johnson şirketi, işte bu eziyeti bitirecek, harika bir antiseptik krem üretmek için kolları sıvadı. Johnson & Johnson çalışanları yepyeni bir ürün yaratmakla kalmayıp, çok daha ötesine gittiler.
    Bu yeni ürün acıtmıyordu. Yakma yok, acı yok, evde kovalamaca yok. Bulunduğu kategoriyi ezip geçecek bir üründü. Johnson & Johnson da bunu bildiği için, ürünü pazara gönderip, arkalarına yaslanıp, gelecek paraları saymak için beklemeye başladılar. Bu yeni krem, piyasaya çıkar çıkmaz, kategorisinde satış rekorları kırdı. Tüketicinin tepkisi olumluydu. Fakat bir müddet sonra satışlar durdu. Ürünü bir kez alanlar, bir daha satın almıyordu. Johnson & Johnson, nedenini anlayamadığı bu tüketici davranışını bir müddet uzaktan seyretti ve sonra, sorunun cevabını tüketici araştırması yaparak bulmaya karar verdi. Tüketicinin bu ürünü ikinci kez almamasının bir nedeni olmalıydı? Ortaya çıkan sonuç çok ilginçti. İnsan doğası içinde bulunan bir tuhaflığı keşfetti Johnson & Johnson: No Pain, No Gain! Eğer insanlar iyileşme süreci içinde -az da olsa, herhangi bir acı hissetmiyorsa, iyileştiklerine ya da başka bir deyişle, o ilacın işe yaradığına inanmıyorlardı.
    Johnson & Johnson, öğrendiği bu bilgiyle, fabrikasına geri dönüp, en kolay, en hızlı, en sürtünmesiz, en pürüzsüz, en kadifemsi, hiçbir hız tümseği olmayan bir ürün yaratan mühendislerine, müşterileri biraz da olsa acı hissetsin diye, krem içine bir miktar alkol koymalarını söyledi. Mühendisler, yüzlerinde büyük bir şaşkınlık ile krem içine alkol koyup, ürünü piyasaya yeniden lanse ettiler. Satışlar arttı.
    Bilerek eklenmiş bir pürüz olan "acı" ile, Johnson & Johnson'nın yeni antiseptik kremi, piyasa içinde kredibilite kazandı.."

https://medium.com/turkce/kullan%C4%...k-ad97d1f9cd56

6.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    Ama matrikste var zaten. İdeal bunu neden yapmıyor ben anlamış değilim...

7.  Alıntı Originally Posted by mk4588 Yazıyı Oku
    Ama matrikste var zaten. İdeal bunu neden yapmıyor ben anlamış değilim...
    bilemiyorum altan.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •