Sayfa 15/594 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 113 - 120 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Sezai KILIÇ Yazıyı Oku
    Selamlar,

Yazılanları okudum. Sayın "Keçi" nin dediği gibi evet dükkan yetkililerinden biriyim
    Ama dükkanın sahibi değil bir emekçisiyim tam 17,5 senedir.

IDEAL sistem modülünü ilk sunduğumuzda kod gizleme/şifreleme hiç yoktu. Kodları paylaşmak ihtiyaçlarında gerekebilir talepleriyle C# 'ın sunduğu olanakları devreye alıp bu imkanı sağlamıştık.
    Teknoloji her alanda her şeye gebe elbette. "Obfuscate" yöntemi de panzerihi olan bir yöntemmiş demek ki.
    Biz, kendi yazdığı kodu başkasıyla paylaşmak isteyen ama paylaştığı kişi tarafından da içeriği bilinmesin isteyenlere yönelik daha başka ne yapabiliriz, nasıl bir önlem alabiliriz, bu konuda çalışacağız.,
    Kimseyle paylaşmasam bile, formülüm alınmasın, görünmesin diyenler için elbette öncelikli tavsiyem kendi bilgisayarlarının güvenliklerini sağlamak adına önlemler almaları.
    Zira biri sizin bilgisayara sızacaksa, idealde yazdığınız formülü görebiliyor olmasından daha önemli dertleriniz olabilir.
    DLL kullanma imkanı vererek, güvenlik ve esnekliği sizlere bıraktık. İsterseniz sadece anlık veya hstoric veriyi idealden alıp, geri kalan her işi external yapabiliyor iDeal kullanıcıları.

Teknolojik imkanlar bir yana, biz ilk günden beri hep yardım etmek hedefli çalıştık yıllardır. Zaman, mekan ve kişi gözetmeden.
    Ne stratejilerle ilgilendik, ne de kazanç veya kayıplarla.
    Bundan sonra da böyle olacaktır.

İhtiyaçları, eksikleri, kullanıcılarımızla beraber tespit ettik ekledik, yine aynı şekilde devam ederiz.

Merhaba Sezai bey,
    aslına bakarsanız Obfuscate işe yaramış durumda. bu açık da Obfuscate kaynaklı değil.
    Bir yazılım geliştiricisi olarak lisanslı telerik kullanıcısıyım, bu nedenle componentlerle birlikte Telerik JustDecompile da sistemde default kurulu. Lib.cs için dizine girdiğimde idealin çalışma sistemine de bir göz atayım dedim ideal.exe de sağ tıklayıp Open with JustDecompile yapıp inceledim. Fakat Obfuscate tekniği gayet başarılı çıktı, sonrasını zorlamadım fazla

Hazır external kullanımdan bahsetmişken bir şey sormak istiyorum..
    kütüphane sayfalarında user.dll kullanımı ile ilgili detay yok, sadece "Yakında...." yazıyor.
    Bunu nasıl yapıyoruz? dll ile dizine atıp, lib.cs de usinge namespace yazmak yetiyor mu?
    Son düzenleme : Keçi; 13-03-2017 saat: 00:38. Sebep: imla

2.  Alıntı Originally Posted by TheBaboli Yazıyı Oku
    Yıllardır kullandığım sistem repaint yaptı ama bu repaint sebebi grafiklerdeki fiyat değişimi. 5 dklık grafik 15:00 barında 109700 kapamış gözüktüğü için satan sistemim şuan 725 gözüktüğü için o barda satmamış gözüküyor.

O barın derinliği ;

Bu derinliğe göre 725 kapaması doğru olan ama neden 700 kapandı gözüktü ve sonradan 725 e çekildi onu bilmiyorum.

Bu durum bana pozitif yansıdı ama negatifte olabilirdi. Bu sorunu tekrar yaşamamak için ne yapmak gerekir?
    Bu problemi bugün yine yaşadım. Dediğim gibi sistemin repaint yapma ihtimali yok çünkü 1000 e yakın sinyalde böyle bir durum hiç olmadı. Barlar repaint yapıyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Bu sadece bende mi sorun yaratıyor onu da anlamış değilim. Bugünde 5 dklıkta 16:45 barı repaint yaptı.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

3.  Alıntı Originally Posted by TheBaboli Yazıyı Oku
    Bu problemi bugün yine yaşadım. Dediğim gibi sistemin repaint yapma ihtimali yok çünkü 1000 e yakın sinyalde böyle bir durum hiç olmadı. Barlar repaint yapıyor. Bunu nasıl çözebiliriz? Bu sadece bende mi sorun yaratıyor onu da anlamış değilim. Bugünde 5 dklıkta 16:45 barı repaint yaptı.
    bu sorun yıllardır matrikste hep olur, normal bence. o sanıye ıcerısınde belki 5 tane emir geçiyor verileri güncelleyince 1 hatta bazen 2 kademelik farklar olabiliyor. cok takılma bence bazen lehine bazen aleyhine olur. eskiden robot emirler yokken bu ciddi sorundu çünkü verileri guncelleyınce emir değişiyordu şimdi ise sanki o barda emir varmış gibi hesap yapmaya devam ediyor , en azından matrikste boyle.

4.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    bu sorun yıllardır matrikste hep olur, normal bence. o sanıye ıcerısınde belki 5 tane emir geçiyor verileri güncelleyince 1 hatta bazen 2 kademelik farklar olabiliyor. cok takılma bence bazen lehine bazen aleyhine olur. eskiden robot emirler yokken bu ciddi sorundu çünkü verileri guncelleyınce emir değişiyordu şimdi ise sanki o barda emir varmış gibi hesap yapmaya devam ediyor , en azından matrikste boyle.
    Yıllardır idealde kullandığım sistemde hiç olmamıştı. Bu son değişimden sonra ne olduysa oldu. İşin tuhafı bu sorunu sadece ben yaşıyorum galiba.

Ayrıca 2 kere oldu ve 2 sinde de lehime oldu ama haksız kazanç istemiyorum

Ideal yetkililerinden buna neyin neden olabileceğini ve çözümün ne olabileceği konusunda bir yorum bekliyorum.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

5. Neden bu hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misinz. teşekkürler

6.  Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku

Neden bu hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misinz. teşekkürler
    Eklediğim resmi ben göremiyorum fakat belki sizler görüyorsunuzdur

7. Lightbulb

Alıntı Originally Posted by tripharma Yazıyı Oku

Neden bu hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misinz. teşekkürler

Sayın tripharma resim görünmüyor.
    Lightshot ile aldığınız görüntüyü direk foruma yükleyemezsiniz.
    Direk linki buraya yapıştırabilirsiniz veya Lightshot da gördüğünüz resmin üzerinde sağ tıklayıp "Resim Adresini Kopyala" diyerek kopyaladığınız linki yükleyebilirsiniz.
    edit: görünür halini yüklemişsiniz sonradan gördüm

aldığınız hata;

görüldüğü gibi gerçekte float ama liste tipinde float beklenirken siz atama olarak decimal değer belirtmişsiniz.
    Çözüm listeye karşılık liste tipinde değer atamak olacaktır.

Listeye dönüştürmek için ideal kütüphanesinde "Sistem.Liste(Deger)" fonksiyonu bulunuyor.
    http://www.directfn.com.tr/idealsist...lar/Liste.html

Aşağıdaki gibi kullanırsanız sorun düzelecektir.
    Sistem.Cizgiler[4].Deger= Sistem.Liste(Sistem.GetiriToplamIslem);

Son olarak Çizgi 4 ü 1. panelde göstermelisiniz.
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

8.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sayın tripharma resim görünmüyor.
    Lightshot ile aldığınız görüntüyü direk foruma yükleyemezsiniz.
    Direk linki buraya yapıştırabilirsiniz veya Lightshot da gördüğünüz resmin üzerinde sağ tıklayıp "Resim Adresini Kopyala" diyerek kopyaladığınız linki yükleyebilirsiniz.
    edit: görünür halini yüklemişsiniz sonradan gördüm

aldığınız hata;

görüldüğü gibi gerçekte float ama liste tipinde float beklenirken siz atama olarak decimal değer belirtmişsiniz.
    Çözüm listeye karşılık liste tipinde değer atamak olacaktır.

Listeye dönüştürmek için ideal kütüphanesinde "Sistem.Liste(Deger)" fonksiyonu bulunuyor.
    http://www.directfn.com.tr/idealsist...lar/Liste.html

Aşağıdaki gibi kullanırsanız sorun düzelecektir.
    Sistem.Cizgiler[4].Deger= Sistem.Liste(Sistem.GetiriToplamIslem);

Son olarak Çizgi 4 ü 1. panelde göstermelisiniz.
    Yardımınız için teşekkür ederim.
    benim aklımı karıştıran GetiriKZ(Getiri kar Zarar formülü oldu) onda her hangi bir hata vermedi çünkü.

Sayfa 15/594 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •