Sayfa 425/910 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon
Arama sonucu : 7278 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: CEMAS - Cemas Döküm

1.  Alıntı Originally Posted by Cubana Yazıyı Oku
    Sayin Realiter,benim icin sikinti yok,ufak bir para.benim olayim haksizlik,esitsizlik borsada.borsada bunun gibi tonuyla hisse var ve onlara bu kadar cezalar verilmiyor.ne yani bu islere sessizmi kalalim?hakkimizi aramayilimmi?herkes internette 5 dakikasini cimer e ayirsin lutfen,ben parasinda degilim.bence patron,spek,spk bunlar ky yi zarara ugratmasinin cezasini cekmeliler. https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanina-yazin .

Sent from my iPad using hisse.net mobile app
    "2852152" başvuru numarası ile mesajınız başarı ile iletilmiştir. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
    ....ben şikayette bulundum şimdi bu dünya ve ahirette takipçileri olucam. bu borsada yediğimiz kaçıncı kazık

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by abdtor Yazıyı Oku
    "2852152" başvuru numarası ile mesajınız başarı ile iletilmiştir. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.
    ....ben şikayette bulundum şimdi bu dünya ve ahirette takipçileri olucam. bu borsada yediğimiz kaçıncı kazık

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tebrikler ilgi alakaniz icin.borsada ky ci soyamasinlar serefsizler.

Sent from my iPad using hisse.net mobile app

3.  Alıntı Originally Posted by realiter Yazıyı Oku
    Olacakları söyleyeyim. siz BİMERE veya CİMERE yazdığınızda; Buraları Sy cumhurbaşkanı veya Sy başbakan okumaz. Bunları Danışmanlar okur, bu şikayet konusunu ilgili yere SPK sermaye piyasasına iletir. spk bir Rapor hazırlar. ilğili şirkete kademeli şekilde ceza verildiğini, cezaları tarih sırasına göre yazıp ilgili yere gönderir. konuda kapanmış olur.
    spk idari bir kurumdur. usulsuz işlem yapan şahısları suç üstü yakalamış, şahıslara Altı ay borsadan men cezası vermiş. Ellerinde kalan malıda hemen çıkarmamaları için gerekli idari yaptırımları işleme koymuşlar. Bunun haricinde kim ne söylüyorsa kızgınlıkla bilmeden söylüyor. spk böyle bir konuda usulsüzlük yapamaz.ytd
    Sn realiter;
    Spk bu cezayi verirken 21.03.2018 günkü ani taban yapışınımı baz aldı, yoksa ceza geleceğini duyanlar mal boşaltırken taban yaptığı için mi ceza geldi. 2. şık ise kısa vadede tekrar mal boşaltmak için hareket yaptıklarında spk nın daha büyük ceza verme olasılığını göze alabilirler mi ?
    Size katılıyorum, spk ceza vermese belkide bütün malı boşaltarak ky ye yükleyeceklerdi, şuan malın çoğu kimde kaldı bilmiyoruz. Yada ben bilmiyorum.

Kendi şahsi düşüncelerim olup, yanılma payım %100 bile olabilir. Asla Yatırım Tavsiyesi Değildir .

5. Arkadaşlar geçmiş sayfalarda BİMER'e CİMER'e yazalım diyen arkadaşlar görüyorum. Elbetteki şikayetlerinizi yazın ancak bugüne kadar her olayda olduğu gibi sorunun burada belirtilen bir şikayet üzerine çözülemeyecek kadar karmaşık olduğunun da bilincinde olun ki hayalkırıklığına uğramayın. Sn. realiter'in yazdığı gibi SPK gerekli tedbirleri aldığını cevap ederek şikayeti kapatacaktır. Ancak elbette biliyoruz ki alınan tedbirler olayın aslını engellemeye yeterli olacak tedbirler değil.

Birkaç yılını piyasada alım satımla geçiren haberleri takip eden herkes az çok tahmin eder ki bu manipülasyonlar yapılırken ceza verilen hesaplar, garibanların üzerine açılan kiralık yada manipülatörlerin yakınları üzerine açılan hesaplar oluyor.
    Dolayısıyla SPK'nın 3 kişiye işlem yasağı vermesi bu arkadaşları durdurmaya yetmez. Adamlar 100 bin lot malı bin kere al-sat yapıyorlar 3-5 hesapla. O hesaplar ceza alıyor ama millete satmak için hazırlanmış hesaplar temiz olduğu için(onlarla işleme girilmiyor) ceza kesilemiyor.

Kağıda gelen brüt takas ve internet yasağı ise zararlarına oluyor, çünkü rahatça hisse boşaltamıyor takasta netleşme olmadığı için hacmi şişiremiyorlar.

Buradaki şahısların adam akıllı takip edilerek o büyük hesapların da bu olayla bağlantısının tespit edilerek piyasaya verilecek mallara uzun sürelerle bloke koyulması lazım. Ancak o şekilde biter bu iş. Öyle bir mücadeleyi de hiç görmedim. Adli bir takip içeren son operasyon üstüne belki 10 yıl olmuştur.

Ha sen bunlar hakkında atıp tutarken koskoca devlet kurumları bunları bilmiyor mu diyebilirsiniz. Elbetteki biliyorlardır ancak niye üstüne git(e)medikleri konusunda bilgim yok açıkçası.

Yani diyeceğim şu ki testi kırılmadan önce önlemi almak lazım. Mevzu patlayınca zaten fazla söylenecek söz kalmıyor. 10 kademe trade edeyim diye aldığın hisse pimi çekilmiş bomba misali elde patlayabiliyor. Önce kendimizi korumamız lazım.

Bu tahtanın geleceği ne olur bilmiyorum. Belki yukarı belki aşağı olur. Ben, sadece beni geçmişte uyaranların uyardığı gibi uyarmak istiyorum. Birkaç kişi şu yazıyı okur da bu alçakların kumar tahtalarına tövbe etse benim için büyük mutluluk olur.

6. Cemas hissesi aldık. Yatırım amaçlıdıydi.hisseyle ilgili önemli haberler yerli otomobil de değişik yatırımlar gibi haberler mevcuttu.sonra spk bazı kişilerin bu hissede piyasa dolandirilicigi yaptığını söyleyerek bu kisilere ve hisseye bazı yaptırımlar uyguladı. Hisse sürekli düşmeye başladı biz küçük yatırımcılar sermayemizin yarısını kaybettik.dahada kaybedecez muhtemelen.başka türlü çözüm yokmu spk nin uygulayabilcegi.bu işten mağdur olmadam nasıl kurtulabiliriz. Üstelik bu hisseyi yeni bist 100 e aldılar. Biz kime neye guvenecez.
    bende başvurdum. Beklentim düşük. Allah yardımcımız olsun.bazı arkadaşlar böyle hisseler alınır mı diyor.valla her hisse alıniyor.teknik bil.eyince her hissedede zarar edebiliyor insan.turk borsası gerçekten yatırım borsası mi gerçekten. Belli kişi veya yabancıların oyuncagimi. Kendimizce para kazanmayı amaçladık diye cezamız bu kadar çokmu olmalı. Yok mu bunun dengesi.sanki 50 kuruştan mi 2 liradan mi yoda 4 liradan mi aldık 7 liradan bu nasıl iş. Destek direnç hiç mi olmaz.köstek spk mi acaba. Ne işler dönüyosa bi işlerde hepsi aleyhimize.

7. Cemas hissesi aldık. Yatırım amaçlıdıydi.hisseyle ilgili önemli haberler yerli otomobil de değişik yatırımlar gibi haberler mevcuttu.sonra spk bazı kişilerin bu hissede piyasa dolandirilicigi yaptığını söyleyerek bu kisilere ve hisseye bazı yaptırımlar uyguladı. Hisse sürekli düşmeye başladı biz küçük yatırımcılar sermayemizin yarısını kaybettik.dahada kaybedecez muhtemelen.başka türlü çözüm yokmu spk nin uygulayabilcegi.bu işten mağdur olmadam nasıl kurtulabiliriz. Üstelik bu hisseyi yeni bist 100 e aldılar. Biz kime neye guvenecez.
    Bu yzinin buraya kadar ki kısmı cumhurbaşkanlığına başvurum.devamı bu hisseyi takip eden degerli arkadaşlara

8. Arkadaslar helal olsun size iste bòyle bimer yada baska kurumlar önemli olan karınca misali bi yerden baslamak lazm bunlar basnda SPK her turlu oyun oyaniyor lütfen dyer arkadaslar cemasa yapilan hakszliga ve dolayli olarak kücük yatrmcya bunun önune gecmemiz icin sikayet sart herkes biseyler yapsn bir caba siz bugun tepki gostermezssenz SPK brut takas sacmalgyla daha cok kez bizleri magdur edecek sikayet edelim basbakanliga yazi yazalm SPK kucuk yatrmcyi magdur etmek icin her turlü dalavereyi yapyor SPK ve ekibinn yaotgi bir degil.iki degil boyle karar olmaz yapilanlar ve alinan karalar k.y ya ihanettr

Sayfa 425/910 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •