Sayfa 159/1078 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by 06Ank Yazıyı Oku
    Zahmet edip ayrıntılı cevaplamışsınız.
    Emeğinize sağlık.
    Selametle hayırlı yolculuklar olsun.
    Rica ederim.. Sağolun...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by winwin Yazıyı Oku
    Hocam borsanın düşüşü göstere göstere gelmez diye dusunuyorum gecmis tecrubelerinizden ornekleme vermek isterseniz günümüze en cok benzeyen surec sizce nezamandir ( tabi var ise )

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben 2000 yılına benzer bir hareket düşünüyorum. Fakat daha yolun başındayız. Tüm hisseler 1 'e 10 prim yapmadan gerçek darbe vurulmayacak diue düşünüyorum.

Müsait bir zamanda grafiklerle açıklamaya çalışacağım...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sistem Takibi...

Sn. T/A, paylaşımlarınız ve yorumlarınız çok teşekkürler; elinize emeğinize sağlık.

Ben de yaklaşık 4 yıldır EREGL taşıyorum; geçmişe dönük, taa 1986’ya giden günlük verileri bulmuştum; maaşlı çalışan olarak amacım, BES gibi belli sayıda EREGL alıp biriktirmekti; baktım ki ağırlıklı olarak her takvim ayının ilk iki iş günü o ayki en düşük fiyat görülüyor. Dedim her ayın ilk iş günü alıp biriktireyim. Uygulayamadım tabii ama 4 yılda azar azar topladım. Belki bir gün temettüsü yıllık bordroma eş hale gelir

Merak ettiğim iki konu var; temettü ödemesi alırken hazırda %15 stopaj ödemiş oluyoruz; ayrıca beyan neden gerekiyor? Yani brüt oran net oran farkı stopaj diye biliyorum.

Diğer konu 2018’le ilgili; 2018’deki hareket veya döngü yukarıya mı işaret ediyor aşağıya mı? Her iki yön için de sebepler göstermek mümkün sonuçta.

Tekrar teşekkürler.

Alıntı Originally Posted by gakgun Yazıyı Oku
    Sn. T/A, paylaşımlarınız ve yorumlarınız çok teşekkürler; elinize emeğinize sağlık.

Ben de yaklaşık 4 yıldır EREGL taşıyorum; geçmişe dönük, taa 1986’ya giden günlük verileri bulmuştum; maaşlı çalışan olarak amacım, BES gibi belli sayıda EREGL alıp biriktirmekti; baktım ki ağırlıklı olarak her takvim ayının ilk iki iş günü o ayki en düşük fiyat görülüyor. Dedim her ayın ilk iş günü alıp biriktireyim. Uygulayamadım tabii ama 4 yılda azar azar topladım. Belki bir gün temettüsü yıllık bordroma eş hale gelir

Merak ettiğim iki konu var; temettü ödemesi alırken hazırda %15 stopaj ödemiş oluyoruz; ayrıca beyan neden gerekiyor? Yani brüt oran net oran farkı stopaj diye biliyorum.

Diğer konu 2018’le ilgili; 2018’deki hareket veya döngü yukarıya mı işaret ediyor aşağıya mı? Her iki yön için de sebepler göstermek mümkün sonuçta.

Tekrar teşekkürler.
    İnşaAllah bir gün arzuladığınız yıllık temettü gelirini elde edersiniz. En iyisini yapmışsınız. EREGL en güzellerinden birisi...

Vergi olayını ben de tam olarak bilmiyorum. Genelde temettü zamanları ya elimde olmuyor ya da bildirim limitine ulaşmamış oluyorum. Detaylı bilgi veren birisi olursa benim de işime yarar... Vergiye girmemek çeşitli çareler bulunabilir mi acaba? Mesela satıp ertesi gün almak gibi... Ya da ortak hesap gibi...

Döngülere uzun zamandır bakmadım. Fakat bildiğim kadarısı ile şu anda daha işin başlarındayız. Fakat malum başlar çok sıkıntılı geçer. Sonrasında coşku gelir. Son aşamada ise yorgunluk belirir...

Biz coşkulu döneme henüz girmedik. 2018 yılı 10 yıllık düşüş dönemine denk geliyor. Başı olur, sonu olur önemli değil. Fakat aynı zamanda gelişmekte olan başka bir yukarı yönlü daha büyük bir döngü var... Biraz inceleyeyim daha sonra detaylı paylaşım yapmaya çalılırım...

Grafikler Güncellenmiştir...

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    vergi konusunda sıkıntı yaşayanlar için 2016 yılı menkul kıymet vergilendirme kılavuzu aşağıdaki linkte pdf bulabilrsiniz arkadaşlar..
    http://dosya.co/v83jhij4oayc/2016men...dirme.pdf.html

2016menkulkiymet vergilendirme.pdf - 228 KB
    ayrıca buradan da

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    vergi konusunda sıkıntı yaşayanlar için 2016 yılı menkul kıymet vergilendirme kılavuzu aşağıdaki linkte pdf bulabilrsiniz arkadaşlar..
    http://dosya.co/v83jhij4oayc/2016men...dirme.pdf.html

2016menkulkiymet vergilendirme.pdf - 228 KB
    ayrıca buradan da
    Dosya için teşekkürler...

Özet bilgi var. Biz hangi sınıfa giriyoruz pek anlamadım. Sanırım 1/2 temettü 30bin 'i geçmezse sorun yok. Stopaj da peşin alınıyor sanki...

Daha detaylı bir bilgi olsa sanki daha iyi olacak gibi..

8. Hocam 2000 yılında bahsettiğiniz coşkulu zamanlarda herkesin bir anısı bir. Tanik oldugu efsanevi harektler varmış ben ozamanlar borsanin b-sini bilmiyordum 😊

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 159/1078 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •