Sayfa 758/791 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768 ... SonSon
Arama sonucu : 6327 madde; 6,057 - 6,064 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --son gelen CEMTS bilançosundan sonra BUCİM bilançosu da en geç 9 kasım da gelecek.. cemts sektörün para kazanamadığı bir dönemde ciddi ciro ve kar elde etmiş...

--BUCİM bu çeyrekten itibaren ciddi karlar elde edeceğini düşünüyorum...

her çeyrekte yaklaşık

--45 milyon dolar gelir çimentodan
    --43 milyon dolar gelir CEMTS dan
    --22 milyon dolar gelir hazır betondan

yılda 440 milyon dolar düzenli gelir ..

--brüt kar 130
    --genel yönetim-satış/pazarlama-arge=20
    --faiz gelir-gider farkı pozitif olur ama sıfır kabul edelim
    --vergiye de 10

-RADO limanı karı ile cemts yansıyacak karın %42 sini (ana ortaklık dışı) nötrleyelim...

--net kar 100 milyon dolar....olması gereken piyasa değeri= 1 ile 1.2 milyar civarı...

mevcut piyasa değeri 500 milyon dolar...6-9 aylık bir sürede bu piyasa değerini görebileceğini düşünüyorum...

--yatırımları bitmiş, en son teknoloji, en kaliteli çimento, pazar sorunu yok, limana yakınlığı ile ihracat şansı yüksek... borçsuz-harçsız bir şirket...

--not= çimentonun 3 milyon ton üretim (yeni yatırım ile) -satışına göre hesaplandı...50 kg çimento 220 tl. den hesaplandı...
    Emeğinize sağlık, içi çok dolu bir şirket, umarım bunun fiyatlanması da olur bir gün.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2. Bu sektörde olup da tek hanelerde sürünen başka hisse yok, 2-3 hatta 4 hanelerde olan bile var.
    Memleket büyük deprem yaşadı, yeni yapılar yapılıyor, güçsüzler yıkılıyor yenisi yapılıyor, komşu ülkeler harabeye dönmüş, bu şirketler kaç yıl çalışsa yetişemez, bazı şirketler fiyatlıyor ama bunun gibiler de yatıyor.

3. İki gündür çakıyorlar, bu endekste neden bu kadar kayıp var arkadaş, bilançoyu 10'larda karşılamasını beklerdim açıkçası, tahtacı neyin peşindesin yine.

4. İsmail tarmannnnn yine beni çapraza düşürdün senin olduğun tahtalarda olmayacaktım bütün servetini şirketlerden pay alarak elde eden acımasız borsacı var yemez bakımsız pinti seni
    agyo buçim çemtaş göltaş bu şirketlere pay alarak tahtalarından sahip olan dede yorar adamı beklicez
    esen kalın

Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    İki gündür çakıyorlar, bu endekste neden bu kadar kayıp var arkadaş, bilançoyu 10'larda karşılamasını beklerdim açıkçası, tahtacı neyin peşindesin yine.
    fabrika yatırım 3. çeyrekte bitmemiş ise gene ciro ve karlılık düşük gelebilir...ben o nedenle yeni alım yapmaya korktum...buün elim almaya gitti geldi..cesaret edip alamadım...

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    fabrika yatırım 3. çeyrekte bitmemiş ise gene ciro ve karlılık düşük gelebilir...ben o nedenle yeni alım yapmaya korktum...buün elim almaya gitti geldi..cesaret edip alamadım...
    Evet, bilanço geldikten sonra değerlendirmek daha mantıklı, yetişmemiş olabilir, hisse zaten çıkamıyor bir türlü, tek hanelerde kalmasının bir sebebi vardır mutlaka.

7. Bilanço beğenilmedi mi....

8. Çuvalla para kazanıyorlar ama yatırımcılarını süründürüyorlar maalesef, il 9 ayda geçen senenin toplamı kadar 1.200m kar yazmış ama hisse zarar etmiş gibi düşüyor.
    Sayın patron ne isterse o oluyor, bilanço trilyon gelse değişmez.

Sayfa 758/791 İlkİlk ... 258658708748756757758759760768 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •