Sayfa 86/157 İlkİlk ... 3676848586878896136 ... SonSon
Arama sonucu : 1253 madde; 681 - 688 arası.

Konu: ASYAB - Asya Katılım Bankası A.Ş.

1. resmi kurum alacaklarının büyük olduğunu düşünmüyorum, çünkü 17 25 aralıktan sonra bankasyayla olan faailyetlerini kestiler zaten, bazı kurumlar personel maaşlarını bu banka üzerinden yapıyorlardı çok gayri menkulu mevcut bunların emlek vergileri, elektrik su borçları kira borçları olabilir, yabancı bankalara olan borçlar teminat mektupları olabilir, bunların yekünü önemli.
    büyük bir ihtimal bizleri de mutlu edecek bir meblağ kalacaktır diye umut ediyorum.

2. Asyb alaçaklı listesinde devletin listede olmuyan kurumu yok. sanki bankayla et tırnak olmuş peki bu kadar alacağı olan devlet niye bir sağlıksız süreç izledi .pire için yorgan yaktı.çağlıyan adliyesine gittigimde hisse alacagım var dedim fark etmez dedi buraya başvuraçaksın dedi sonra ümraniye çıktı sonra artarsa sizede ödenir lafı çıktı başvuru no.verdiler tmsf listesinde bu no ile başvurunun sonuçu öğrenirsin dediler bir gün çalışmadı hep hata verdi bu günlerde bir başvuru çetvelinin adı var kendisi yok biz üç beş kuruş paramızın derdine düşmüşken devlet kendi kurum ve kuruluşunun parasının derdine niye düşmüyor işi agırdan alıyor demek oluyor ki bankadan kalanlar kendisine fazlasıyla yetiyor yani önce can sonra canan diyerek..............alaçak listesine göre banka ile et tırnak olmuş devletin yetkilileri bizi niye görmezden geliyor

3. Alacak listesinde alacak tutarı yazıyor mu, yada yayınlanacak listede yazacaksa eğer hisse karşıliklarina ne yazacaklar çok merak ediyorum. Bir an önce liste yayinlansa da gorsek.

4. Bank Asya'dan TMSF'ye 360 milyon lira ödeme
    EKONOMİ HABERLERİ
    | 04.06.2018 11:33 |
    Son Güncelleme
    2 saat önce
    İflasına karar verilen Bank Asya, sigortalı katılım fonu ödemeleri için TMSF'den aktarılan 974,4 milyon liralık kaynağa karşılık Fon'a 360 milyon lira daha ödemede bulundu

yukarıdaki yazımda demek ki hatırı sayılır para var yazmıştım banka ödeme yapabildiğine göre bizim içinde niye olmasın niyet önemli

rlerEkonomi HaberleriBank Asya'dan TMSF'ye 360 milyon lira ödeme
    Geri
    Ekonomi
    Bank Asya'dan TMSF'ye 360 milyon lira ödeme
    Yorumlar
    0
    Sıradaki Haber:İlk beş ayda yüzde 5 azaldı
    EkonomiAA 04.06.2018 - 09:26, Son Güncelleme: 04.06.2018 - 09:26
    Yazdır
    A
    Yazı Tipi
    Yorumlar
    0
    İflasına karar verilen Bank Asya, sigortalı katılım fonu ödemeleri için TMSF'den aktarılan 974,4 milyon liralık kaynağa karşılık Fon'a 360 milyon lira daha ödemede bulundu. Bank Asya'nın TMSF'ye faiz hariç yaklaşık 317 milyon lira borcu kaldı.
    Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından faaliyet iznini kaldırdığı ve mahkeme tarafından iflasına karar verilen Asya Katılım Bankası (Bank Asya), sigortalı katılım fonu ödemeleri için Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) aktarılan 974,4 milyon liralık kaynağa karşılık Fon'a 360 milyon lira daha ödemede bulundu.

Alınan bilgiye göre, 22 Temmuz 2016'da faaliyet izninin kaldırılmasıyla tasfiyesine yönelik işlemlere başlanan Bank Asya'da sigorta kapsamındaki katılım fonlarının tespitine yönelik çalışmaların tamamlanmasının ardından TMSF tarafından 974,4 milyon liralık kaynak, hak sahiplerine ödenmek üzere 3 Aralık 2016'da Vakıf Katılım Bankası'na aktarılmıştı.

TMSF tarafından yapılan 974,4 milyon liralık aktarım sonrası 391 milyon lira, 24 Mayıs 2018'de de 360 milyon liralık tahsilat sağlandı. 360 milyon lira ile Fon'un toplam tahsilat rakamı 751 milyon liraya ulaştı.

Bank Asya'nın faiz hariç TMSF'ye kalan borcunun yaklaşık 317 milyon lira olduğu öğrenildi.

Bankasyada parasi olanların parasi vakifkatilimda hesaba yatmış veriliyormus.
    Devlet baba mağdur etmeyecek inşaallah

6. Dava açmayı düşünen hissedarlar. Yasal dava açma süresi çoktan geçti.boşuna avukatlara para vetmeyin

2224888 i aradım. Hisse icin dediler. Kimlik fotokopisi,dilekce, hisse hangi kurumda ise buna dair belge, hazirlanip mail atılacakmış

8.  Alıntı Originally Posted by mehmet16 Yazıyı Oku
    2224888 i aradım. Hisse icin dediler. Kimlik fotokopisi,dilekce, hisse hangi kurumda ise buna dair belge, hazirlanip mail atılacakmış
    Mehmet Bey,

Hangi e-mail adresine gonderilecek ?

Birde e-mail in kaniti olmaz ki gonderildigine dair.

Posta yoluyla basvuran arkadaslar , adresini tekrar paylasabilir ler mi mumkunse ?

Sayfa 86/157 İlkİlk ... 3676848586878896136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •