Sayfa 412/594 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon
Arama sonucu : 4746 madde; 3,289 - 3,296 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    Merhaba, vade geçişlerindeki gaplar getiri eğrilerimde büyük hatalara sebep oluyor. Sistemlerimi vade sonu flate geçirip, sonraki vade açılışında aynı yönden başlatmak istiyorum.

Biraz araştırdım ama örnek kod bulamadım. Varsa eğer aktif kontratın son gününü, saatini çeken bir fonksiyon da işimi görebilir.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...50#post3953750

2. Çok çok tşk ederim emek verip uğraşmışsınız. Elinize emeğinize sağlık. Söylediğiniz gibi MACD histogram benim bahsettiğim MACDAS ile aynı göstergeymiş. Ancak diğer yazdığınız kod çok karışık sonuçlar verdi. Sadece DIOSC göstergesinin formülünü çözmeyi ben beceremedim açıkçası. Hep bir hata verdi. Acaba sadece DIOSC u nasıl yazabilirim.

3.  Alıntı Originally Posted by Askalderon Yazıyı Oku
    Çok çok tşk ederim emek verip uğraşmışsınız. Elinize emeğinize sağlık. Söylediğiniz gibi MACD histogram benim bahsettiğim MACDAS ile aynı göstergeymiş. Ancak diğer yazdığınız kod çok karışık sonuçlar verdi. Sadece DIOSC göstergesinin formülünü çözmeyi ben beceremedim açıkçası. Hep bir hata verdi. Acaba sadece DIOSC u nasıl yazabilirim.
    Bu indikatorler mi ?

Kod:

var DIP = Sistem.DirectionalIndicatorMinus(100);
    var DIM = Sistem.DirectionalIndicatorPlus(100);  
    var DI =Sistem.DirectionalMovement(100);

Sistem.Cizgiler[0].Deger = DIP;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = DIM;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger = DI;

vahap beyaz, ahmet çakar ....

4.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    Çift bir ayda ise ve ayın tatil olmayan son günü ise vadenin son günüdür.

PHP Code:
    var Sistem.GrafikVerileri ;
    for(
    int i 10V.Counti++) 
    {
    bool VadeSonu=false;
    DateTime AyinSonGunu= new DateTime(V[i].Date.AddMonths(1).YearV[i].Date.AddMonths(1).Month 1).AddDays(-1);
    if (

//Çift bir ayda ise

(V[i].Month 2) == 0

//ayın tatil olmayan son günü ise

&& V[i].Date>= (AyinSonGunu.DayOfWeek == DayOfWeek.Sunday AyinSonGunu.AddDays(-2)  : AyinSonGunu.DayOfWeek == DayOfWeek.Saturday AyinSonGunu.AddDays(-1) : AyinSonGunu)  
       ) 
    VadeSonu=true; else VadeSonu=false;

@hector ve @3c1a ikinize de teşekkür ederim. Yanlız benim uzun zamandır çözemediğim farklı bi problemden dolayı bu kodları kullanamıyorum.

bars[i].Month satırındaki gibi month ve türevi tarih fonksiyonlarını çalıştıramıyorum. Tarih fonksiyonları tanımlanmamış gibi hata veriyor, eklediğim tüm referansları da resimde gösterdim, sizinkilerden eksik bi referans var mı kontrol edebilir misiniz rica etsem.

Kodu idealin içinden çalıştırmaya çalıştığımda da paneldeki hatayı alıyorum. Direk idealde mi bi hata var acaba benim ?

https://i.hizliresim.com/8rtgx5.png

5.  Alıntı Originally Posted by orionx Yazıyı Oku
    @hector ve @3c1a ikinize de teşekkür ederim. Yanlız benim uzun zamandır çözemediğim farklı bi problemden dolayı bu kodları kullanamıyorum.

bars[i].Month satırındaki gibi month ve türevi tarih fonksiyonlarını çalıştıramıyorum. Tarih fonksiyonları tanımlanmamış gibi hata veriyor, eklediğim tüm referansları da resimde gösterdim, sizinkilerden eksik bi referans var mı kontrol edebilir misiniz rica etsem.

Kodu idealin içinden çalıştırmaya çalıştığımda da paneldeki hatayı alıyorum. Direk idealde mi bi hata var acaba benim ?

https://i.hizliresim.com/8rtgx5.png
    bars[i].Date.Month olmalı, hata bu.
    yazdığım çözüm başka bir düzenleme gerektirmeyen bir çözümdür. copy paste yapmanız yeterli.
    aksiyon alacağınız yerde if(VadeSonu) .... yapmanız yeterli olur.

6. Kapanışların 20 günlük hareketli ortalamaya olan uzaklığını yüzde olarak nasıl yazdırabilirim?
    Yardımcı olursanız sevinirim.....

7.  Alıntı Originally Posted by saruhan Yazıyı Oku
    Kapanışların 20 günlük hareketli ortalamaya olan uzaklığını yüzde olarak nasıl yazdırabilirim?
    Yardımcı olursanız sevinirim.....
    var FARK = (Son-MA)*100/MA;

8.  Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    var FARK = (Son-MA)*100/MA;
    Teşekkürler sn ozmen
    buraya yapıştıralım da bulunsun
    Belki benim gibi bir acemi ihtiyaç duyar

var C = Sistem.GrafikFiyatSec("Kapanis");
    var MA = Sistem.MA(10, "Simple", "Kapanis");
    var FARK = Sistem.Liste(0);

for (int i=1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    FARK[i]=(C[i]-MA[i])*100/MA[i];
    }
    Sistem.Cizgiler[0].Deger = FARK;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger = MA;

Sayfa 412/594 İlkİlk ... 312362402410411412413414422462512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz