Alıntı Originally Posted by temel analiz 1 Yazıyı Oku
RYSAS paydaşlarım,

Bu durumu SPK web sitesinden SPK ya şikayet ettim ve gerekli düzeltmenin yapılmasını talep ettim....

Birincisi RYGYO halka açık bir şirkettir, diğer iştirakleri halka açık değildir, bu nedenle yatırımcıları koruma adına, halka açık şirketin gerçeğe uygun verilerini konsolidasyona dahil etmeliydi...

İkincisi, RYGYO, Rysas ın en büyük iştirakidir, 57 adet gayrimenkulü vardır... yılda 100 milyon tl kira geliri elde etmektedir.Bu nedenle diğer kıytırık iştiraklerinede değerleme yapıp bunlarıda gerçek fiyatlarla konsolide etmeliydi.

Üçüncüsü, RYSAS ın bilançosuna gerçek değerlemeleri yansıtmayacağını, konsolide bilançoyu açıklamadan önce yapmalıydı, oysa 2 gün sonra 15 Mart da işi işten geçtikten ve RYsas %10 düşdükten sonra yapmıştır...

SPK dilekçemde bu hususları işledim. Sizlerinde bu hususta gerekli başvuruları yapmanız, haklarımızı koruma ve bilançoyu düzelttirmemiz bakımından olumlu olacaktır...
Örnek bir şikayet dilekçesi hazırlarsanız gönderebiliriz.Malum konuyu bilmek lazım, mesleki anlamda bilmeyenlerimiz vardır.Ben dahil.Teşekkürler..