yeni fabrikanın dolar bazlı ederi şu anda 24 tl civarıdır...bu sadece maliyet bedelidir ki bir fabrika yapıldıktan sonra maliyetine verilmez..muhakak kar yapılarak verilir...

fedin faiz indirim döngüsü de tahminen 4-5 yılda dibine iner yani o süre içinde faizleri sıfıra indirebilir..faizlerin sıfıra inmesi ile doların en bol olduğu bir vakit görülecek...kısacası bağfas için tünelin ucundaki ışık daha da parlayacak..zaten son yaptığım yorumların tümünde bağfasın en kötüyü geride bıraktığını ve bundan sonraki her çeyreğin geçen yılın çeyreğinden iyi geleceğini aynı şekilde de gelecek yılın çeyrek bilançoları da bu yılın çeyrek bilançolarından iyi geleceğini söylemiştim...

bağfas dolar bazlı ihracatını artırdıkça bu borçlarını da azaltacak böylece hisse fiyatı da yukarı çıkmaya başlayacaktır..tahminime göre 4-5 yıl içinde bağfas 24 tl leri görecek ve belki de aşacaktır..

malum bu hisseyi her yerde en çok beğendiğim 5-7 hisselerin arasında gösterdim...yakın zamanda alıp satmıştım...bu hisse her zaman olası bir alım için radarımda olacaktır...

ttraktör şu anda elimdedir onun da dolar bazlı zirvesi 30 dolarmış...yani tl bazında 175 tl..o hissede de dip görülmüştür ve satışları artık toparlanmaya başlamaktadır...o hissede de hurda indirim teşvik beklentisi var vede gyo sektörünün revaçta olacağı vakitlerde terk etmek istediği ankara fabrikası 255 dönümlük olası arazi satış beklentisi var..aşağı yukarı potansiyeli bağfas kadar hatta bir miktar da daha fazla var olarak görüyorum..

tek farkları bağfas henü yeni yeni kar yapmaya başlıyorken ttrakör ise sürekli kar yapan ve bundan sonra da artıracak olan bir şirkettir...ayrıca traktör karının tümünü temetü olarak dağıtan bir şirkettir..şu anda onda tek sıkıntı olabilecek şey teknik göstergelerin (rsı ve bolinger üst band sınırı ) bir miktar şişmiş görünüyor olmasıdır..