Alıntı Originally Posted by obblomovv Yazıyı Oku
Merhabalar. Size de iyi haftalar.
Soruyu açarak katkı sağlamaya çalışayım ben de:

1-Sadece "bullish harami" leri mi tarayacak? Yoksa "bearish" de mi olacak?
2-Bunu son 4 barda mı yapmak istiyorsunuz? Herhangi bir tarihteki Harami' leri de mi bulmak istiyorsunuz?
3-Grafiğe ayrıntılı bakmadım bakmadım ama 3 ile 2 arasında da bir "Harami" ilişkisi yok mu?
3a-Standart Harami dışında yani 2 değil 3 barda da formasyon görüntüsü mü istiyorsunuz?

Ezcümle sorgu değil ama... Konu şurada tartışılmış:
İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot - Page 14 (hisse.net)
İşinize yarar mı?
sayın obblomovv cevabınız için teşekkur ederim

1. yapının bullish veya bearish olması önemli değil ,

2. sorgu için kullanmayı dusunuyorum son 4 veya 5 bar olabilir ..

3.evet 3 ve 2 nolu barlar harami haklısınız , ifade eksikliği olmuş, aslında aranan bence bu
şöyle ki; 1,2,3,4,5 bar dizisi içerisinde uyumsuz olan olanı ihmal etmek istiyorum ki sizinde ifade ettiğiniz 3 molu barı taramalarda nasıl ihmal ettirebiliriz ?

4.evet kısmen standart harami dışın da , örnek 5 barlık bir seri içerisinde sıra numarası olmaksızın en az 4 şartı sağlayan 1 tanesini ihmal eden sorgu yazmak istiyorum ama yazamıyorum , yardımcı olabilirseniz eneks kırmızı ama en azından kafamda ki kurguyu çözdüğüm için mutlu olurum .. ( flama bayrak tarzı yapılar için )

link için teşekkur ederim. daha önceden görmüştüm ..

belki yeni okuyan araştıran arkadaşlar vardır . onlar için sizin nezdinizde nacizane bir bilgi yazayım..
ben yandım onlar yanmasın ( baya kafamı meşkul etmişti )
dediğiniz linkte ki kod; mum formasyonlarını veriyor .
içerisinde string bir ifade olmadığı için ideale mail atmıştım bu hammer , bullish kicker bearish filan nerde yazıyor diye ..

onlarda alttaki maili atmışlardı