2021/3 FİNANSAL RAPORUNDAN ;

MAHLE BEHR ve VALEO da siparişlerimiz yaklaşık iki katına
çıkarılmış olup her iki firmaya gerçekleştireceğimiz üretimden 2016 yılı itibariyle 8 yıl boyunca
ortalama her yıl 14-15 Milyon euro satış cirosu hedeflenmektedir. Beyaz eşya tarafında BSH-(Bosch ve
Siemens) firmasının global tedarikçisi olan Tuğçelik Ä¢uanda BSH-(Bosch ve Siemens) in Çerkezköy
çamaşır makinesi fabrikası için üretim yapmaktadır. BSH için yıllık satış hedefi ise 4-5 milyon Euro dur.

ÜRETİM VE SATIŞLAR
Beyaz eşya ve otomotivde 2021 yılının 1. çeyreğinde alüminyum üretimden sağlanan brüt kar yaklaşık 15
milyon TL dir. Ciromuzda meydana gelen artışın gelecek yılda devam etmesi beklenmektedir. Planlanan
üretim artışlarıyla beraber gelecek yıl bilançoya olumlu şekilde yansıyacaktır.

ÇALIŞAN SAYISI
Topluluğun 31 Aralık 2020 dönemi içerisinde ortalama çalışan sayısı 291dir (31 Aralık 2019: 288)
Şirketin 31 Mart 2021 tarihi itibariyle personel sayısı 309 dur. (31 Aralık 2020 291 dir)

ŞİRKETİN HESAP DÖNEMİNDE YAPMIŞ OLDUĞU YATIRIMLAR
Tuğçelik yurtdışı otomotiv müşterilerinden BOSCH ve VALEO için yeni hatlar devreye almaya devam
etmektedir. Bu süreçte firmamıza yeni büyük tonajlı döküm tezgahları, CNC işleme tezgahı, bekletme
ocakları ve kalite kontrol cihazı yatırımları yapılmıştır. Yeni üretim hattımız tam otomasyon sistemi ile
çalışmaktadır.