Geçen sene dolara göre 2 kat
Resmi enflasyona göre %37, hissedilen enflasyona göre nerdyse %100..
Toplamda %300 paramız 3 kat eridi
2020 aralık desen 35 tl , 2021 ocak desen ortalama 27-28 tl..1 yılda fiyat aynı yerden kapandı. Çok büyük mağduriyet yaşadık
Ben kendi kendime diyorum çok büyük eşşeğim diye, borsa yatırımmış güvenmiş hikaye diye lakin bi umut işte bekledik
Bilançolar, döviz fazlası, kar lar hepsi saç sakal traş oldu
Borsada 25-30 F/K lar, 100 F/K lar havada uçuşuyo, burda halen 8-10 F/K normal yazanlar var ��*â™‚ï¸ diğer hisselere yatırılan da para , sizinki de para unutmayın. Sizin benim paramız, para değil mi???
-Borsa farklı mecra,
Misal; şirket isterse tek başına ülkemizin tüm ihracatını yapsın , her sene 500 trilyon kar etsin, hisse fiyatını isyerlerse 3 yıl stabil tutarlar, aşağıda düşürebilirler
Misal, Şirket her yıl zarar etsin tavan tavan 3 ay götürebilirler
Adese, bi ara her gün şube kapatıyodu, fiyatı 1 tl den 22 tl ye gitmişti..
-Şirkete sorsan, bizim bi dahlimiz yok der, çok zorlasan, bize ne kardeşim almasaydın, kim sana al 1 yıl tut dedi derler, zorlamı aldın derler, haklılar da
--///
Kızmıyorum da, bende mi bi enayilik var acaba diye merak ediyorum.
-2020 aralıkta alan %20 hisse fiyatından zararda, %300 dolar-Enflasyona göre zararda, Ocak 2021 de alan %300 dolar-Enflasyona göre zararda
Çok eskiden alsanız bile dolar 6-7 sene önce 1.5 tl idi şimdi olmuş 14 tl nerdeyse 10 kat artmış, bu hisse 6-7 senede 10 kat artmamıştır, ya da artmıştır bilemiyorum
Son 1 seneye göre burda bekleyerek paramız dolar-enflasyon bazında yaklaşık %300 eridi
Halen nasıl yok ilaç ruhsat, ihracat, cart curt yazıyorsunuz))) aklım almıyor
Bu ihracat, kar, ilaç , ruhsat vs yazanlar, mutluluk çayı vs mı çıktı? Ne bilim mutluluk çayı mı içiyosunuz? Ya da mutluluk sakızı mı çiğniyorsunuz..vs formülü nedir? Bana da anlatsanız da ben de içsem, herşeye böyle pırıl pırıl bakabilsem
Neyse, hayırlı geceler. Umarım zararlarımızın telafi olacağı bi yıl olur
Yatırım tavsiyesi değildir.