Sayfa 172/189 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    sabır sabırda.

benim gibi gabaklar.

sabreder sabreder en önemli günde sisteme bir şekilde uyamaz.

bütün gaplerde manuel kaldım. belki 1 tanesınede filan kapatmamıstım onuda burada yazmıstık zaten.

en önemli kazanımların olacagı gunlerde o karları edemedım birde üsüne zarar ettim.

bugunku harekette allahtan terse filan girmemişim varya.

3 sene sonunda nihayet sistem tersine oynamamayı öğrenmişim.

Ama hala daha şu manuelden kurtulamadım gittim ya.

Bir insan bu kadarmı şansız olur ya.

3 yılda totalde -30,000 sadece manuel yüzünden yemşimdir abartmıyor. benim mnauelim ve sistemın o günkü karlarını düşünrsek.

neyse ya konuyu acıp acıp durmayalım olan oldu tamam geleceğe bakacaz konustukca daralıyorum zaten.

iilla batacaz batmadan akıllanmayacam ben.!!!!

bunuda unuturuz ya...

Nasip,yapcak bişey yok hocam..Bende şort girmediğime dua ediyorum..

2.  Alıntı Originally Posted by Caglar Yazıyı Oku
    Ben yeni vadenin 1 gün önesinden fırsatlar sunduğunu düşünmüyorum Ben vadenin son dakikalarına kadar bekliyorm.
    1 geceliğine sistem kapatıp ertesi sabah otomatik açması basit gibi görünse de bugün birçok kişinin canının yandığını gördük.
    Firsat acisindan bir fark olamaz ki eski vadede ne varsa yeni vadede aynisi var belki derinlik sorunu olabilir.

En gercekci gecis sistem kac bar kullaniyorsa o kadar bar once yeni vade grafigi ile yeni vadede islem yapmak. Sonuc olarak yeni vadenin ilk gunu elde poz olmasi gerekir. Yine kullanilan bar sayisi kadar yeni vade grafiginde devam etmek gerekir.

Stradivariusun dedigi gibi boylece vadeler arasi fiyat farkida sistemleri etkilemez.

3.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Firsat acisindan bir fark olamaz ki eski vadede ne varsa yeni vadede aynisi var belki derinlik sorunu olabilir.

En gercekci gecis sistem kac bar kullaniyorsa o kadar bar once yeni vade grafigi ile yeni vadede islem yapmak. Sonuc olarak yeni vadenin ilk gunu elde poz olmasi gerekir. Yine kullanilan bar sayisi kadar yeni vade grafiginde devam etmek gerekir.

Stradivariusun dedigi gibi boylece vadeler arasi fiyat farkida sistemleri etkilemez.
    Açıkpoz sayısı eski vadede misal 300000 den 150000 e düştüyse sonraki sinyalde yeni vadeye geçiyorum..Bu vadede nasip olmadı daha ya neyse

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

neyse ya konuyu acıp acıp durmayalım olan oldu tamam geleceğe bakacaz konustukca daralıyorum zaten.

iilla batacaz batmadan akıllanmayacam ben.!!!!

bunuda unuturuz ya...
    Oncelikle saglik olsun onemli olan bundan sonra tekrarlamamak..

Aman batma erhan hoca.. Bu piyasa sensiz yapamaz artik...

5. Sn Sistemci

Makaleyi okudum teşekkür ederim, ilginç bi konu.

öğrenmek istediğim bir şey var aşağıdaki grafikte Eylül 8-11-12 de çizginiz 109300 civarında bir yerde , ve 8eylül sat 11eylül al 12eylül sat , üç sinyal var bu sinyallerde hangi fiyattan ve nezaman alış satış yapıyorsunuz bu kısmını anlatabilirmisiniz lütfen.

6.  Alıntı Originally Posted by drleo66 Yazıyı Oku
    Sn Sistemci

Makaleyi okudum teşekkür ederim, ilginç bi konu.

öğrenmek istediğim bir şey var aşağıdaki grafikte Eylül 8-11-12 de çizginiz 109300 civarında bir yerde , ve 8eylül sat 11eylül al 12eylül sat , üç sinyal var bu sinyallerde hangi fiyattan ve nezaman alış satış yapıyorsunuz bu kısmını anlatabilirmisiniz lütfen.

o tarihlerde böyle bir sorunum yoktu çünkü bu yöntemi kullanmıyordum o zaman
    11 Ekimden bu yana kullanıyorum, hisselerde ve endeks yönü tespitinde, en çok da coinlerde kullandım o günden bu yana.
    son 10 gündür de hisselerde de kullanıyorum, viop da ise siftah yapamadım daha.
    coin de komisyonlar daha yüksek, kesişim fiyatı önceden bildiğim için Maker emir vermeye çalıştım hep, kesiştiği zaman alert alıp biraz izleyip yönü kestirmeye çalışıyordum. Yinede yön değişirse poz değiştiriyordum. Belirttiğiniz tarihler gibi trend değişim günlerinde komisyona ödediğim para artıyor fakat yön belli olduktan sonra haftalarca sinyal değişmiyor.
    Benzer durum 10 gündür denediğim senetlerde de aynı. Fakat daha düşük periyotlarda yatar seyir arttıkça işlem sayısı artıyor başarı düşüyor repaint li hali çok karlı gösteriyor ama düşük periyotlarda bunun çözümünü bilmiyordum hatta bunun sorun olacağını da bilmiyordum çünkü pratik de düşük periyotlarla çalışmadım hiç. İnsan işi olmayacağından viop robota çıkmıştı kapı.sonrasında buraya yazmıştım zaten.

hikaye şu ki buraya yazdıktan sonraki gün sonu 5 sıfırlı bir numara arıyor, pazarlama falandır diye meşgule atıp duruyordum. Neyse mesajda gelince açtım.bunu ayaküstü öğrendiğim üstadmış meğer Adını soyadınıda biliyorum artık ama nickini söylememek de ısrarlı, hatta bu kişinin siz olduğunuzu düşünüyorum

Eylül 8-11-12 tarihlerinde nasıl bir mantık izleneceğini, düşük periyotda repaintden nasıl kurtulacağımı bende yeni öğrendim.
    Bana sistemin repaintsiz gelişmiş bir örneğinide gönderdi sağolsun.
    Tabiiki her şeyi paylaşamam ama öğrendiğim bazı bilgileri kabaca aktarayım.

Eylül 8-11-12 gibi tarihlerde olaya günlük bakıyorsam örneğin saatlik periyota düşürmek daha mantıklıymış.
    Periyodu düşürüp düşürmemek kararı içinde farklı bir indikatörden onay alıyoruz. Düşük periyotda ise bende hazmetmeye çalışıyorum hala ama hem bu indikatör hemde hacim+mum formasyonlarını kullanıyoruz sanırım
    Bu yeni sistemi de viopda test ettim, öncekinin neden repaint olduğunu sn çağlar sayesinde anlamıştım zaten, yenisinde bunun olmadığını biliyorum. Fakat yeni sistemin karlılığı testde öncekine göre yarıya düştü fakat hala tatmin edici görüntüde.
    teoriği paylaşmayacağım, canlıda aynı sonuçları alırsam atarım buraya yeniden.

Hep btc attım, birde bu indikatörden hisse örneği paylaşayım.Bugün AL a döndü bir süre bunda takılacağım

7. Erhan öncelikle geçmiş olsun. Görünen o ki çoğu kişi vade geçişi nedeniyle sistemine uyamamış. Ama lafı bana çakmadan önce kendine şunu sormalısın bu kadar insan sistemine uymadığında neden büyük hareket oluyor?

Bu bile counter robotun varlığına en büyük delil.

Sen çok çaba gösteriyorsun burada kazanmasını en çok istediğim kişilerden birisin ama bence kabul etmelisin ne zaman sisteme uymasan büyük hareket oluyor. Zaten hemen herkesin benzer sistemi kullandığından olsa gerek çoğu kişi sinyalle gelen karı kaçırdığına üzülmüş... Demek ki Bu kadar çok sistemci birbirine benzer işlemler yapıyor. Haliyle counter robotun radarına giriyor olmamak imkansız gibi.

Neyse herkes neye inanıyorsa o diyelim konuyu kapatalım.
    Son düzenleme : vivatrader; 03-11-2017 saat: 15:41.

para basıyorlar mübarek
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Sayfa 172/189 İlkİlk ... 72122162170171172173174182 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •