Sayfa 157/205 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon
Arama sonucu : 1635 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: DENIZ - Denizbank

1.  Alıntı Originally Posted by Kornbluth Yazıyı Oku
    Bende Bayramda boş durmayayım dedim ve bir roman aldım okuyorum ismi de Benim hüzünlü ******larım.Yazarı GABRIEL GARCİA MARQEZ.Adam büyülü gerçeklik akımının en önemli yazarıymış.Herkes kabahatini bilir.
    şimdi sende para var ya senin yapındaki kişiler şımarık olur. bak bu hakaret falan değil sadecee sana ne olduğunu göstermek için. şımarık olur çünkü her zaman tuzu kurudur limiti toleransı eşiği büyüktür ve büyük ihtimalle babanda böyledir. değilsede yinede onunda tuzu kurumuştur. ve bu narsizm şımarıklık seni şımattığından iki düşündüğünde sözlerini haşa ayet sanırsın-ız. e tabi aslında çoğu kişi senin gibi olmak ister aslında. yerim erdemini falan hayattan haz almak ve neşe ile eyaşamak varken diye bu şımarıklık yolunu seçer.

kısacası seni böyle konuşturan fazla paran ve onun vermiş olduğu şımarıklıkla narsist edebiyatı yapman.yani bu yazdığımın özeti; narsist -yazarsın.

hiç; şöyle düşünüyorum, -siz- haklısınız gibi ötekini önemseyen kaç tane kelimen var? ha ? yok değilmi olamaz çünkü senin gibiler durumu gereği hep haklı ve bilendir. şimdi senin bu yazdıklarını biz bilmiyormuyuz? hep ders verirsin değilmi? öyle yapmıyormusun?
    benimde tanıdığım baya zengin bir abim vardı. ama o senin gibi şımarık edebiyatı yapmaz tam olarak gerçeği söylerdi.
    bir gün şöyle dedi bana; sende 15 bin varsa ve %50 kaybedersen yaşamını idame ettirebilmek için mike mike satarsın. ama benim için öyle bir zorunluluk yokki, ben sırf zevkine 30 bin riske ederim %50 kaybetsem bile bekleme gücüm var. beklerim satmam yine zararımı çıkartırım diyordu. onun için kendi kendine yapma
    Bu yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. Nasıl bir dümen çevrildi bugün?

3. Ulan bile bile bildiğimi niye yapmıyorum. Sırf bu yüzden%7 günlük ekside bitirdim.

4. Bende aldim

HUAWEI G610-U30 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. seans açılışında uyandım. 5.50 yi göreceğini öngördüm. 5.45 ten satmayı düşünüyordum. ama daha fazla çıkabilir diye talimat vermedim. sonra yine uyudum aynende yine düşündüğüm olmuş. işcep i otomatik kapatınca veya ben wi fi yi kapatınca uyarı vermez herhaalde uygulamadan çıkınca uyarı verebilir belki ama bağlantıyı kapatınca mantıken uyarı verme olasılığı yok.

aslında bağlantı olsa alarmı 5.45 e kursaydım işcep kapalı olsa uyarı verirmiydi? nerneyse en garantisi yeniden uyumadan yarım saat daha beklesse idim tamda istediğim olacakmış yine. bu kağıtlarda trade yapaamazsan beceremezsen fazla kazanma şansın yok. çünkü bist in yeni taktiği bu . sadece denız de değil. ya tradeyi iyi yapacaksın yada uzun cu olacaksın. ky için kazanma şansını iyice azalttılar.adamlar öyle hareket yapıyorki tek seans da işi bitiriyor ve sonradan yine yataya sarıyor başladığı yerdenve hatta daha aşağılara düşüşe oynuyor. böyle bir harekette ky cı yemden piyondan başka bir şey olamaz bence YTD.

DENİZ:5,010 TL.USD/TRL 4,6690 %- 1,08.Muhasebe hileleri en çok üç amaçla yapılır:birincisi en yaygın olanıdır;büyük küçük bütün işletmeler,vergi kaçırmak için karlarını gizlemeye çalışırlar.İkinci amacın muhatabı bankalaradır ;muhasebeci borçları saklayarak ,şirketi bankalara sağlam gösterir,borç almaya çalışır.Üçüncü hile karları yüksek göstermektir,bu sayede hisse senetlerinin fiyatlarını yükseltmek,yönetimin başarıdan aldığı payı artırmaktır.Bunun için yılın maliyetleri gizlenir,emanete bırakılmış mallar satılmış gösterilir ,cari giderler sermaye harcaması sayılır ilerki yıllara taşınır.Şirketin karları yüksek gösterilince ,hisselerin borsa fiyatı yükselir,bu arada şirket düzmece karlar için vergi öder,paydaşları zarara sokar.Maliyetleri gelecek yıllara atarak şirkettin karını yüksek gösterenler şirketin ortakları değildir,şirket yöneticileridir.Şirketin karından pay aldıkları için ve bedelsiz aldıkları hisse haklarını karlı bir şekilde satmak için hisse fiyatlarını yükseltmeye çalışırlar .Bedava verilen hisseler gider yazılmadığından,şirket paydaşlarının kar payını azaltarak onlara zarar verirler. Diyor bir büyük adam.Ne demişler Ayda gelen doğan olur,yılda gelen soğan.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by Kornbluth Yazıyı Oku
    DENİZ:5,010 TL.USD/TRL 4,6690 %- 1,08.Muhasebe hileleri en çok üç amaçla yapılır:birincisi en yaygın olanıdır;büyük küçük bütün işletmeler,vergi kaçırmak için karlarını gizlemeye çalışırlar.İkinci amacın muhatabı bankalaradır ;muhasebeci borçları saklayarak ,şirketi bankalara sağlam gösterir,borç almaya çalışır.Üçüncü hile karları yüksek göstermektir,bu sayede hisse senetlerinin fiyatlarını yükseltmek,yönetimin başarıdan aldığı payı artırmaktır.Bunun için yılın maliyetleri gizlenir,emanete bırakılmış mallar satılmış gösterilir ,cari giderler sermaye harcaması sayılır ilerki yıllara taşınır.Şirketin karları yüksek gösterilince ,hisselerin borsa fiyatı yükselir,bu arada şirket düzmece karlar için vergi öder,paydaşları zarara sokar.Maliyetleri gelecek yıllara atarak şirkettin karını yüksek gösterenler şirketin ortakları değildir,şirket yöneticileridir.Şirketin karından pay aldıkları için ve bedelsiz aldıkları hisse haklarını karlı bir şekilde satmak için hisse fiyatlarını yükseltmeye çalışırlar .Bedava verilen hisseler gider yazılmadığından,şirket paydaşlarının kar payını azaltarak onlara zarar verirler. Diyor bir büyük adam.Ne demişler Ayda gelen doğan olur,yılda gelen soğan.
    şimdi bir önceki gün yoğun işlem olmuş ve satış tarafı alış tarafını epey geçmiş kağıt baya düşmüş. bir gün sonrada tam tersi olmuş ama o günde tavana doğru hareket olmuş. şimdi siz bu garip takas durumundan ne anladınız? ben hiç bir şey anlamadım. eminimki sizde birşey anlamadınız.

işte sizin bu yazılarınızda aynen buna benziyor. huha haha heh he..

Öğretmen Billy Bob'a sorar:Eğer oniki koyunun olsaydı ve bir çitin üzerinden atlayıp kaçsaydı,kaç koyunun kalırdı? Billy Bob cevap verir. Hiç kalmazdı.Pekala der öğretmen , ozaman sen kesinlikle çıkarma yapmayı bilmiyorsun. Olabilir der Billy Bob, ama koyunlarımı çok iyi biliyorum.- eski bir Teksas fıkrası Bir büyük adam diyor ki Al malın iyisini çekme kaygısını.Şeytanla ortak buğday eken samanını alır
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 157/205 İlkİlk ... 57107147155156157158159167 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •