Erhan hocam katkılarınız için teşekkürler. bir firma karının yüzde 90 ıni neden dağıtır ona benim kafam basmıyor. Ben vade gelene kadar performans gösteren şirketleri tercih ederim. Temettü tek kriter değil benim için. Sürekli büyüsün satışlarını karını ve kar marjinini arttirsin yatirimlarina devam etsin güven veren şirket olsun benim için bu önemli.
Ha vade geldiğinde de cimentoya mı atıyorsun isyata mı yatiriyorsun o kişinin bileceği iş.
Çimento şirketlerinin büyüme hızları çok düşük, büyüme daha önemli bir kriter bence. Çimento şirketlerinin geneline baktığımızda getirilerinin diğer hisselere göre biraz yetersiz kaldığını düşünüyorum.
Sizinde söylediğiniz gibi bimas mesela mükemmel bir şirket her yıl değerini satışını karını mağaza sayısını ütopik bir biçimde arttırıyor. Temettüsü düşük ama ben yatırım yapmayı düşünüyorum. Daha büyük bir gelecek vadediyor.
Petkim hisse fiyatı ortada sürekli yatırım yapıyor temettüsü düşük ama 10-15 sene bütün yatırımlar devrede olunca belki bu hisse bir Tüpraş olacak bunu kimse bilemez. Varsın temettüyu az ödesin veya ödemesin.