Sayfa 94/402 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon
Arama sonucu : 3215 madde; 745 - 752 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1.  Alıntı Originally Posted by puma_532 Yazıyı Oku
    Yargıtay kararı bozar, taban taban ele verirler. Bu kadar mal sahipleri varken en kötüyü düşünmek daha hayırlı. Bu kağıtta şunu gördüm. Kağıtla evlenmeyeceksin, 4 den al 5 den sat kuralına uyulsaydı şu an 8 tl ye gelmiş gibi realize edilmiş olurdu. Ama kim uydu kimse uymadı. Kar cebe yakışır, yarın ne kötü haber geleceğini kimse kestiremez. Önümüzde puslu bir seçim sonrası krizi ve Suriye sorunu var. Kimse grafik mrafik dinlemez verir kucağına. Lafın kısası bu platformda fırsatlar bitmez. Dövize geçer kazanırsın, çıkar Alka alır katlarsın. Ya da tam tersi batarsın. Önemli olan doğru dalgaya oturmak. Buna da trendeki istenmeyen kişi sayısına göre spek karar veriyor
    doğrudur aşık olunmamalı...dolar çıkış eğilimindedir ama bana göre alka dolardan daha iyi çıkacaktır...bu güne kadar hiç dolara yatırım yapmadım...bu hafta başında dolar hesabı açtım ama son anda dolara yatırım yapmama kararı aldım..hisselerin kazandırma potansiyeli daha çoktur...dolar %10 kazandıracaksa ,dolardan olumlu etkilenecek hisseler %20 kar verir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 01.06.2018 - 01.06.2018 tarihleri arasında ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak
    3,48 - 3,59 TL fiyat aralığından 62.067 adet alış işlemi ve 0 adet satış işlemi Tarafımca gerçekleştirilmiştir.
    Bu işlemle birlikte ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız
    01.06.2018 tarihi itibariyle %0,463 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin
    bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir

kap haberlerinde şirketin hisseleri geri alım haberlerini de gördüm...bir tanesini burada paylaşıyorum...demek ki şirket performansına güveniyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Şirketimizin %80 iştiraki olan Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin davacı, Aytaç Erkaya ve Mehmet Zeki Üçdoğan'ın davalı olduğu 2014/1421 Esas No'lu dava 06.12.2018 tarihi itibariyle İstanbul 7. Asliye Ticaret Mahkemesinde görülmüş olup dava bağlı ortaklığımız lehine kabul edilmiştir. Buna göre; 10 Eylül 2014 tarihinden itibaren işleyecek avans faizi ile birlikte 6.032.488 TL'nin davalılar Aytaç Erkaya ve M.Zeki Üçdoğan'dan alınıp davacı Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bil...ve-ticaret-a-s

06,12,2018 tarihinde bir dava sonuçlanmış..yanlış hatırlamıyorsam tüm alacaklar için üç adet dava açılmış idi...bir tanesi bu şekilde sonuçlanmış...belki de gelen paralar ile borçlar bu şekilde kapatılmış...hani bir arkadaş kısa vadeli borçlar sadece 4 milyon tl kaldı diyordu ya :kahkah:
    Bu karar çıktığından beri düşüş trendine girdi. Olumlu yansıyacağına malı basıp toplamak için kullandılar. Bize kötü haber gerekli. Satıp gidenler olmalı, hissede ky sayısı azalmalı ki hisse yürüyebilsin. Beklenen tamamen bu. Bilanço ve temettü hikaye. İstediği gibi makyajlanarak olumlu ya da olumsuz gösterebilir tabloyu. Mali müşavir firmaları bu yüzden görev yapıyor. Ne tarafa isterse o tarafa yani.

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    doğrudur aşık olunmamalı...dolar çıkış eğilimindedir ama bana göre alka dolardan daha iyi çıkacaktır...bu güne kadar hiç dolara yatırım yapmadım...bu hafta başında dolar hesabı açtım ama son anda dolara yatırım yapmama kararı aldım..hisselerin kazandırma potansiyeli daha çoktur...dolar %10 kazandıracaksa ,dolardan olumlu etkilenecek hisseler %20 kar verir...
    Seçim sonrası flaş bir döviz rallisi olacak diye düşünüyorum. Ben kendi adıma krizin farkındayım. Bu defa alka + dolar sepeti yapıyorum. Alka baskıda tutulursa ve aşağıya basılırsa dövizden kazandığımı Alkaya aktaracağım. Görünen köy kılavuz istemiyor . Alım gücü düştü TL değer kaybediyor .

5. 05.03.2018 - 12.03.2018 tarihleri arasında ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak
    4,36 - 4,56 TL fiyat aralığından 0 adet alış işlemi ve 79.000 adet satış işlemi Tarafımca gerçekleştirilmiştir.
    Bu işlemle birlikte ALKİM KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarımız/oy haklarımız
    12.03.2018 tarihi itibariyle %0,2023 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin
    bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

buda başka bir hisse geri alım haberi...

6.  Alıntı Originally Posted by puma_532 Yazıyı Oku
    Bu karar çıktığından beri düşüş trendine girdi. Olumlu yansıyacağına malı basıp toplamak için kullandılar. Bize kötü haber gerekli. Satıp gidenler olmalı, hissede ky sayısı azalmalı ki hisse yürüyebilsin. Beklenen tamamen bu. Bilanço ve temettü hikaye. İstediği gibi makyajlanarak olumlu ya da olumsuz gösterebilir tabloyu. Mali müşavir firmaları bu yüzden görev yapıyor. Ne tarafa isterse o tarafa yani.
    yok dostum bence düşüşünün asıl nedeni 2018 yılı son çeyrek bilançosunun kötü geleceğinin önceden anlaşılmasından dolayıdır...çünkü o çeyrekte kağıt hammadde fiyatları dip yapmıştır bir de dolar %12 düşmüştür...sonuçta da üçüncü çeyrekte 25 milyondan fazla kar varken son çeyrekte 3 küsür kar geldi...işte işi bilenler önceden satışa geçmişler görünüyor..

ama şu anda işler değişti..rüzgar artık arkadan esiyor ve alkayı ister istemez ileri itiyor...kağıt fiyatları yükseliyor....bunun ile birlikte dolar fiyatları da yükseliyor..

7. son bir aydır bir çok hisse çok agresif çıkmıştı...alkayı sürekli izliyordum..baktım ki çok gariban kalmış hisseyi almaya karar verdim...bir kaç ay önce kağıt fiyatlarının arttığının da duyumunu almıştım...dün incelediğimde gerçekten de arttığına şahit oldum..dolar da seçim dolayısı ile çıkışa geçince alkayı 2017 yılındaki fiyatlarına yakın almaya karar verdim..

2017 yılında bu aylarda yine alkayı 4,17 civarlarında almıştım...mayıs ayında temetüyü de almıştım..iyi bir çıkış yapmıştı alka...alka iyi kar yapmış aynı fiyattan görünce dalmaya karar verdim..:) bu sefer ki maliyetim 4,21 dir..artık nasip diyelim bakalım neler olacak ??

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    son bir aydır bir çok hisse çok agresif çıkmıştı...alkayı sürekli izliyordum..baktım ki çok gariban kalmış hisseyi almaya karar verdim...bir kaç ay önce kağıt fiyatlarının arttığının da duyumunu almıştım...dün incelediğimde gerçekten de arttığına şahit oldum..dolar da seçim dolayısı ile çıkışa geçince alkayı 2017 yılındaki fiyatlarına yakın almaya karar verdim..

2017 yılında bu aylarda yine alkayı 4,17 civarlarında almıştım...mayıs ayında temetüyü de almıştım..iyi bir çıkış yapmıştı alka...alka iyi kar yapmış aynı fiyattan görünce dalmaya karar verdim..:) bu sefer ki maliyetim 4,21 dir..artık nasip diyelim bakalım neler olacak ??
    2019 yılı 1 ocakta bir paket kağıt ne kadar dı şimdi ne kadar artış sıfır artış filan yok , patron mal aldı haberleri 1 sene öncesine ayit , hep böyle oluyor Alka birileri geliyor sayfalarca yazıyor sonra malı basıyorlar sonra herkez gene ağlıyor , bir gurup Alkaya girmiş anlaşılan

Sayfa 94/402 İlkİlk ... 44849293949596104144194 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •