Sayfa 58/327 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon
Arama sonucu : 2610 madde; 457 - 464 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. İlgi başvurunuzda özetle, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (Şirket, SARKY) pay senedine yatırım yaptığınız, 11.03.2019 tarihine kadar 4 TL'ye kadar yükselen pay fiyatının seans kapanışına 10 dakika kala aniden %7 düşüşle kapattığı, seans sonrasında açıklanan Şirket kar bilgilerinin beklentilerin altında gelmesiyle bu düşüşün meydana geldiği belirtilmekte olup, kamuya açıklanan kar rakamı öncesinde kimlerin bu bilgiye sahip olarak bu düşüşe neden olduğu, neden devre kesici uygulamanın bir gün sonrasındaki birinci seansta ani fiyat düşüşünde gerçekleşmemesine rağmen aynı gün ikinci seansta yaşanan fiyat yükselişi sonrası devreye girdiğine ilişkin bilgi talep edilmektedir.

Borsa'da gerçekleştirilen işlemler ve payları Borsa'da işlem gören şirketlere ilişkin haber ve gelişmeler gerek Kurulumuzun gerekse Borsa İstanbul'un ilgili birimleri tarafından izlenmekte ve gerekli görülen hallerde Borsa İstanbul ve Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda işlemlerde mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz Bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Trabzonlu Yazıyı Oku
    İlgi başvurunuzda özetle, Sarkuysan Elektrolitik Bakır Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (Şirket, SARKY) pay senedine yatırım yaptığınız, 11.03.2019 tarihine kadar 4 TL'ye kadar yükselen pay fiyatının seans kapanışına 10 dakika kala aniden %7 düşüşle kapattığı, seans sonrasında açıklanan Şirket kar bilgilerinin beklentilerin altında gelmesiyle bu düşüşün meydana geldiği belirtilmekte olup, kamuya açıklanan kar rakamı öncesinde kimlerin bu bilgiye sahip olarak bu düşüşe neden olduğu, neden devre kesici uygulamanın bir gün sonrasındaki birinci seansta ani fiyat düşüşünde gerçekleşmemesine rağmen aynı gün ikinci seansta yaşanan fiyat yükselişi sonrası devreye girdiğine ilişkin bilgi talep edilmektedir.

Borsa'da gerçekleştirilen işlemler ve payları Borsa'da işlem gören şirketlere ilişkin haber ve gelişmeler gerek Kurulumuzun gerekse Borsa İstanbul'un ilgili birimleri tarafından izlenmekte ve gerekli görülen hallerde Borsa İstanbul ve Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda işlemlerde mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz Bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

20 yıl önce de aynı cevabı bana vermişlerdi.

biraz daha farklı şikayette bulunursan ilave olarak şu cümleyi yazıyorlar. mealen;
    "verdiğimiz bu bilgileri yetersiz buluyorsanız mahkemeye başvurma hakkınız muvcuttur."

ya da biraz daha açıklamalar yaparak suçu ortaya koyarak şikayette bulunursan şöyle diyorlar;
    Biz sana falanca tarihli ve sayılı yazı ile gerekli cevabı verdik.

ben milyon dolarlık vergi kaçakçılığını ortaya koydum şikayet ettim. Olayı inceleyip araştıracaklarına dilekçenin ekinde yeterli belge koymadığım için işleme konulmadığını belirttiler.

Anlayacağın, Minareyi çalan kılıfını hazırlıyor.

Yani nasıl şikayet edersen et "KES SESİNİ OTUR OTURDUĞUN YERDE DİYORLAR." acaba neden*

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    20 yıl önce de aynı cevabı bana vermişlerdi.

biraz daha farklı şikayette bulunursan ilave olarak şu cümleyi yazıyorlar. mealen;
    "verdiğimiz bu bilgileri yetersiz buluyorsanız mahkemeye başvurma hakkınız muvcuttur."

ya da biraz daha açıklamalar yaparak suçu ortaya koyarak şikayette bulunursan şöyle diyorlar;
    Biz sana falanca tarihli ve sayılı yazı ile gerekli cevabı verdik.

ben milyon dolarlık vergi kaçakçılığını ortaya koydum şikayet ettim. Olayı inceleyip araştıracaklarına dilekçenin ekinde yeterli belge koymadığım için işleme konulmadığını belirttiler.

Anlayacağın, Minareyi çalan kılıfını hazırlıyor.

Yani nasıl şikayet edersen et "KES SESİNİ OTUR OTURDUĞUN YERDE DİYORLAR." acaba neden*
    Sayın arpaci55 merhaba ;

Sizin 20 yıl önceki ve sonrakinde yaptığınız gayretiniz takdire şayan olmakla birlikte yapılmış ve geride kalmıştır.

benim bu gayretim de spk nezdinde bir değer olacak ve Araştırma yapılarak net cevap verilmesine neden olacaktır.

Ben bu yazımı seçim sonrası tüm bakanları da ekleyerek belli bir süre sonra Tweeter üzerinden SPK ya tekrar sorulacaktır.

Ben yaptığım her başvuruda netice aldım.

Siz de tekrar ve tekrar başvuru yapar iseniz ve hatta burada bu hissede farklı uzuncularda da var ise daha güçlü olarak netice alabiliriz ve alacağız da.

Ben şahsen kendi hakkımı güçlü bir kurum nezdinde yürüterek ibralaşmaya varan sulh ile çözdüm.

Her bir emek gayret muhakkak netice verecektir inşallah

Saygılarımla...

Forumdan bir arkadaşın blog yazısından alıntılanarak hisse başlıklarında paylaşılmıştır. Kendisinin eline sağlık. (Son güncellenmiş hali)

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. İyi basıyorlar aşağı nedense. Ytd

Sayfa 58/327 İlkİlk ... 848565758596068108158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •