Sayfa 174/256 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224 ... SonSon
Arama sonucu : 2041 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: ORGE - Orge Enerji Elektrik

1. Ne geldiyse o kitaplar yüzünde geldi başımıza. Her yıl ozkaynagini 50milyon artıran şirketi taahhüt şirketi diye beğenmiyorlar. Yazılım şirketi olsaydı 50milyon zarar yazsaydın tadından yenmezdi. Safkar soğutmayı incelemiştim bir yıl önce 1,5tl iken. Adamlar eşek gibi %5 net kara iş yapıyordu. Orge varken bu alinir dedim. İş vermek için herkes orgenin kapısında yatıyordu; japonunda, almanina, katarlisina. TV şovları, ekonomi dergileri her yerde orge var. Büyük atilimin arifesindeydi. Kısa vadede patronun gerçek yüzü ortaya çıktı akşamdan gündüze 6 ayda milyonlarca lotu kaldırım taşı gibi dosediler. Hemde ne döşeme belediyeleri kıskandıracak türden. Biz safkari beğenmeyen saf yatırimcilar ne kadar da saf olduğumuzu anladık.
    Daha çok örnek var incelediğim. Örnek olsun diye yazdım. Sonuç ortada. Mal tek elde toplu değilse istersen altın madeni islet boş.
     Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    https://twitter.com/GokhanOzturk39/s...42009287413763

Orge ve benzeri karına ve büyümesine karşın hakettiği şekilde fiyatlanamamış hisselerde bekleyenler için okunması gereken güzel bir paylaşım, benim en beğendiğim tespitlerden biri şu;

"Şirketlerinizin 3 ay da bir yayınlanan bilançolarını takip edin.Finansalların da,satışların da,kârın da sorun yoksa devam edin."
    Mi A2 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

2. Geçmişte orge de çok işlemim olmuştu dün itibariyle bende aranıza katıldım. Patronuna güvenmediğim için aylardır sadece takip etmekle kaldıysam da anlık bir karar oldu benim için.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sanırım orge nin 3. Çeyrek sonrası güncel backlog'u 260 milyon TL civarı. Son çeyrek de 40-50 m lik bir işini yapmış olsa desek. 210 milyon tl lik iş hacmi kalıyor. Bu da yaklaşık bir yıllık cirosu. Hisseyi baskılayan nedenlerden biri de bu diye düşünüyorum.taahhüt şirketlerinde en önemli şey kur ve backlog dur. Orge'nin büyük İşler alması lazım. Patron sürekli tv lere çıkıp yabancı ortaklarla çalışmak istiyoruz Avrupa'ya açılmak istiyoruz deyip beklenti oluşturuyor ama piyasada zerre bir inanç yok ki 6 aydır yatay bant da sıkışmış kalmış. Sanki BIST 30 daki banka hisseleri gibi. Derseniz neden girdin bu hisseye..piyasada ucuz hisse kalmadı ve orge gibi bir şirketin mutlaka yeni işler alacağını düşünerek özellikle metro işlerinin artması ve orge'nin bundan pay olmasını düşünerek girdim belki de yaptığım göle yoğurt çalmaktı.

GM 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Böyle şirketin tahtasını
    Açıkladığı sözleşmeyi,
    Attığı yalanı,
    Sattığını hisseyi,
    Beklentisini,
    S........................

Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir. Kendi yatırımlarımı bağlar. Yatırım tavsiyesi içermesi mümkün değildir.

5. Artık buraya kadar geldi Şeref yoksunlari hisseler yüzde yüz gitti yazdan bu güne. Fk olmayan şirket gidiyor. Beceriksiz iş bilmez molaz yığınları.

6. Endeks 1.540 olmuş hale orge çocukluğu peşindeler. Bir yaz boyu yat aa**qqq larım kışın ortasında erzak toplamaya çık.

Duhul
    Mar 2020
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    632
    sayın ferden sizin portföyde yalnızca orge mi var?
    ya da ağırlık burada mı?

8. İyi ki burada değil. Ama hatırı sayılır bir lotum var. Biz algyocuyuz. Parayı çok yanlış yere park ettik.
     Alıntı Originally Posted by AhiOsman54 Yazıyı Oku
    sayın ferden sizin portföyde yalnızca orge mi var?
    ya da ağırlık burada mı?

Sayfa 174/256 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •