Arama sonucu : 2477 madde; 1 - 8 arası.

Konu: BERA - Bera Holding A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    Sayın hissedarxd benzer düşünceleri taşıyoruz hisse ile ilgili . Ben şunu soracaktım borsaya açıklık oranı nedir?
    Şirkette imtiyazlı pay yok, tamamı hamiline ve 31.12.2021 tarihindeki dipnotlara göre kaydileşme oranı % 65.34. Sonrasında ilave kaydileşme haberleri gelmiş, an itibariyle 223.921.001 lot. Yeri gelmişken, bu yönde gelen KAP haberleri "ortak satışı" gibi algılanıyor ama konu bu değil. Eski tip hisseleri MKK'ya kaydettirmekten başka bir şey değil, ister satar ister satmaz kişinin kendi bileceği iş.

2020 Temmuz ayı başında kaydileşmiş miktar 188.690.220 lot imiş. Bugünkü rakamdan çıkarırsak bu süreçte toplam 35,210,781 lot kaydileştirme yapılmış. Bunun büyük bir kısmı Halk Yatırım ve Citi hesabına gitmiş. İlk 5 harici "diğer" kısmına gitseydi oradaki rakamın 53,022,473 lot (35.210.781 + 17.811.692) olması gerekirdi ancak şu an "diğer" kısmında 40.280.201 lot görüyoruz.

Bana göre yıllar önce (halka açılmadan önce) dünyanın parasını verip ortak olmuş biri, hele de bu rasyolarda; temettü vermeye başlamış bir hisseyi bu fiyatlardan satmaz, satamaz...Bu konu fiyatlamada önemli bir baskı unsuru olarak gözüküyor o nedenle yazdım.YTD
    Son düzenleme : Hissedarxd; 23-04-2022 saat: 14:21. Sebep: Bold
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Şirkette imtiyazlı pay yok, tamamı hamiline ve 31.12.2021 tarihindeki dipnotlara göre kaydileşme oranı % 65.34. Sonrasında ilave kaydileşme haberleri gelmiş, an itibariyle 223.921.001 lot. Yeri gelmişken, bu yönde gelen KAP haberleri "ortak satışı" gibi algılanıyor ama konu bu değil. Eski tip hisseleri MKK'ya kaydettirmekten başka bir şey değil, ister satar ister satmaz kişinin kendi bileceği iş.

2020 Temmuz ayı başında kaydileşmiş miktar 188.690.220 lot imiş. Bugünkü rakamdan çıkarırsak bu süreçte toplam 35,210,781 lot kaydileştirme yapılmış. Bunun büyük bir kısmı Halk Yatırım ve Citi hesabına gitmiş. İlk 5 harici "diğer" kısmına gitseydi oradaki rakamın 53,022,473 lot (35.210.781 + 17.811.692) olması gerekirdi ancak şu an "diğer" kısmında 40.280.201 lot görüyoruz.

Bana göre yıllar önce (halka açılmadan önce) dünyanın parasını verip ortak olmuş biri, hele de bu rasyolarda; temettü vermeye başlamış bir hisseyi bu fiyatlardan satmaz, satamaz...Bu konu fiyatlamada önemli bir baskı unsuru olarak gözüküyor o nedenle yazdım.YTD
    Çok teşekkürler sizi baya zahmete soktum.

3.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Geçen yıl yapılan genel kurul tutanağından. Bence tahtada yapılan şu, açığa satış da dahil olmak üzere yıllar önce pay sahibi olmuş ve hisselerini kaydileştirerek borsada işlem görür hale getirmiş olan bu zavallıların elinden malları ölü fiyatına almak istiyorlar. Bu ortaklar biraz örgütlenip de piyasadan mal alsalar yönetimi ele geçirecekler halbuki çünkü imtiyazlı hissesi yok. Euro olmuş 16 Tl, euro bazında hisse bedavadan da bedava ama demek ki paraları yok...Ya da bundan haberleri yok ?!
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •