Sayfa 544/712 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 5692 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. “THY, Irak'ın Kerkük ve Türkmenistan'ın Türkmenbaşı şehirlerine tarifeli sefer başlatılmasına karar verdi.“ @ havayolu101

https://twitter.com/havayolu101/stat...pySkBRx92oeM2Q

Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi olmayıp, herkes kendi kararında HÜRDÜR.

2. Arkadaşlar Tombulun bilanço tarihi belli mi?
    2. Çeyrek açıklandığında hisse 60’dan 100’lere geldi. Şimdi 3. Çeyrekten son çeyreğe aynı performans gelirse en az 160’lar gözüküyor. YTD. ✈

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    1,030
     Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Tombulun bilanço tarihi belli mi?
    2. Çeyrek açıklandığında hisse 60’dan 100’lere geldi. Şimdi 3. Çeyrekten son çeyreğe aynı performans gelirse en az 160’lar gözüküyor. YTD. ✈
    Haftaya bugün.

4.  Alıntı Originally Posted by özmen Yazıyı Oku
    Haftaya bugün.
    Teşekkürler Özmen Bey.

5.  Alıntı Originally Posted by antepli Yazıyı Oku
    1-2. çeyrek rakamlarına göre 3. çeyrekde dış hatlarda %30 daha fazla yolcu taşınmış.
    2-dış hatlarda doluluk oranı 6.4 puan artmış
    3-dolar kuru %11,avro %2.3 ve yen %4.5 artmış
    4-brend petrol ortalama %15 daha düşük olmuş
    5-bilet fiyatları en z%30 yukarıda oluşmuş

bu bilgiler ışığında 3. çeyrek kar rakamını tahmin edelim.

dış hatlar 2. çeyrek ciro 51 milyar tl dir.yolcu sayısı artışı ile 66.3 milyar tl olur.bunuda %30 arttıralım 86.2 milyar tl elde ederiz.dolulukda hesaba katılırsa 99 milyar tl olur.kargo ve iç hatlarıda ekler isek 120 milyar tl ciro hedef rakamımızdır.

şimdi giderlere bakalım akaryakıt 35 milyar,personel 16 milyar,amortisman 10 milyar tl,diğer giderler 22 milyar,genel yönetim ve pazarlama 10 milyar tl olmak üzere 93 milyar tl maliyet olur.brüt kar 27 milyar tl dir.buna yatırım ve diğer gelirler ile iştirakler kalemini ilave ettiğimizde 30 milyar tl net kara ulaşırız.

ayrıca kapsamlı gelir olarak dolar kuru artışı sonrası 30 milyar tl elde edilecektir.

böylece özkaynaklar 60 milyar tl artacak ve 135 milyar tl den 195 milyar tl ye ulaşacaktır.200 milyar tl de sürpriz olmaz.

bunlar asgari rakamlardır.thy den daha iyi rakamlarda gelebilir.
    Sn antepli arkadaşımızın bu paylaştığı kâr rakamlarına aynen katılıyorum. Eger bu rakamlar gelirse yaklasik %40-50 arasi bilançosunda ozsermaye olacağını düşünüyorum ben. Bu da cok guzel rakamlar demek bence. Şu ortamda bu kadar güzel kâr yapacak yapan firma çok nadir. THY için çok güzel artı gelişmeler var. Mesala Katar dunya kupasına uçak kiralayacak. Kış turizmi yavaş yavaş etkili olacaktır havacılıkta. Ayrıca UEFA sponsorluk reklamları var. Uçuş rotaları artıyor. Uçak ve personel yetmediği için yeni gelen uçaklar yanında yeni kiralamalar da olacaktır. Ayrıca personel alımları da olacak. Yani işler kısaca iyi gidiyor demek ki. Böyle devam etse bile THY nin gelişmesine fazlasıyla yeterli bence. F/k orani 3,5 lara yaklaşacak. JCR derecelendirme kuruluşu bile AAA ile en yüksek notu vermiş bize. Bunların etkisi yavaş yavaş görülecektir diye düşünüyorum. Pandemi den bıkmış insanlar artık kapanmak istemiyor, doya doya gezmek istiyor. Rusya ve Avrupa açığını zaten THY fazlasıyla avantaja dönüştürüyor. Açıkçası bence işler tam anlamıyla tıkırında gibi görünüyor benim gördüğüm. 2023 te yeni uçaklar da filoya eklenecek zaten. Kargo bölümü deseniz bu bolumde büyümeye devam ediyor. Merakla izliyorum hergün. Ufak duzeltmeler oluyor haliyle ancak bana normal geliyor. Uzun vade çok umutluyum bu hisseden.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

6.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Tombulun bilanço tarihi belli mi?
    Medya haberlerinde 2 Kasim bilanço tarihi deniliyor. Çok az kaldı. Bu bilanço ile degeri daha da anlaşılacak bu firmanın. Onceki bilançoların benzeri olur diye düşünüyorum bende (Önceki 2 bilançosunda da yükselişi devam etmiş)
    Yil sonu belki 125 yapabilir belki de 170 yapar. Yani bunu tahta yapicilar, balinalar karar verecek. Ama muhteşem bilanço ile bu iş burada bitmez. Orta ve uzun vade düşünürsek bunun devami gelir diye düşünüyorum
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

7. Dik dur eğilme bu yatırımcı seninle

Sayfa 544/712 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •