Sayfa 1006/1024 İlkİlk ... 6506906956996100410051006100710081016 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 8,041 - 8,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir zamanlar altı boş bir sloganımız vardı: "Dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri: Türkiye."...

Garip, anlamsız, Kırkpınara yakışan bir söz.

Siyasilerimiz çok severlerdi.

Şimdilerde pek söylenmiyor nedense...

Bir soru: Dünyada kendi kendisine yeten, kapılarını kapattığında, hayatını ve standardını bozmadan yaşayabilecek, öyle belli standartta bir ülke var mıdır acaba?

İlk aday: ABD...
    bence abd dahil tek bir ülke kendikendine yetemez. muhakkak birşeyleri dışarıdan almak zorunda
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Biz pillen ugrasiyoruz artik, dolari fayizi biraktik, yeni bir baslik ac oraya yaz!
    dünde tuvalet kağıdı yaprak daş işinde idik topluca
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    aldığım bilgiye göre 300 puan olacak kesin bilgi yayalım
    mmmmm, 300 baz puan arttırdıktan sonra devamı da gelecek merak etmeyin diyecekler mi..

bence abd dahil tek bir ülke kendikendine yetemez. muhakkak birşeyleri dışarıdan almak zorunda
    Maliyet hesabi yapmazsaniz, ABD herseyi kendi uretebilir. Koca kitanin yarisi yahu, her iklim her maden her turlu sebze meyva var, petrol var dogal gaz var gaya gazi var, var oglu var.

Olmasa ne halt edecen, 1. ve 2. Dunya savasinda, Avrupadan mi getirecen, Cinden mi ithal edecen!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    dünde tuvalet kağıdı yaprak daş işinde idik topluca
    Temiz yuvarlak daş mevzuu malum dolar kuruyla baya ilgilidir...

Yarın saati belli olmayan PPK toplantısına kadar durum böyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Maliyet hesabi yapmazsaniz, ABD herseyi kendi uretebilir. Koca kitanin yarisi yahu, her iklim her maden her turlu sebze meyva var, petrol var dogal gaz var gaya gazi var, var oglu var.

Olmasa ne halt edecen, 1. ve 2. Dunya savasinda, Avrupadan mi getirecen, Cindenmi ithal edecen!
    Tümüyle katılıyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Benim bulduğum genel çözüm tüm aletlere alternatif olarak uygun adaptör yapmaktı. Ancak 1000V izolasyonlu yüksek frekans osiloskopta bu mümkün olmadığı için epey büyük ve özel bir lityum pil bloğunu be şu parçalardan üretmiştim.

Ama eğer sadece tek bir AAA pil ihtiyacı varsa bu üniteleri kullanarak o boyuta inmek zor olabilir. Benim sistem daha çok büyük ve pahalı pil blokları için uygun.

https://www.aliexpress.com/item/1-2-...ceBeautifyAB=0
    Hocam sizde nası bi ekonomissiniz belli değil
    Pilci ekonomistmi
    bizim ekonomiye pilden değil sanayiden cereyani cek
    Gene banamisin demez
    Dünyada kendi kendine yeten dolu devlet var
    Akşam yemeğinde kafası karışık tayfa
    Şatobiriyan gibi klas yemek yemiycekse
    Dünyanın yarısı kendine yeterde artar

Olmasa ne halt edecen, 1. ve 2. Dunya savasinda, Avrupadan mi getirecen, Cinden mi ithal edecen!
    çay üretiyor mu diye soracaktım bir rizeli oalrak ama sormadan google amcaya sordum
    abd 127 milyon doalrla dünya çay ihracaının %1.7 sini gerçekleştirirken
    biz topu topu 28milyon doalr ihracatla yüzdeye bile giremiyormuşuz

Sayfa 1006/1024 İlkİlk ... 6506906956996100410051006100710081016 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •