Sayfa 105/1002 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 833 - 840 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Şu şekilde alınabiliyor belki işinize yarar: https://ws.spk.gov.tr/PortfolioValue...-01/2020-09-16
    Dostum bu değerleri excel'e atma yolu var mı?
    Bu konularda iyi olmadığımdan soruyorum.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz günlerde Aura Portföy'den Alper Bey ile görüştüm TLE ( yabancı eurobondlar taşıyor) fonu ile ilgili..
    usdtry bazında reel getiri yaptığından dolayı daha önce de dikkatimi çekmişti. Bir çok husus konuştuk.
    Ancak daha önce bilmediğim ve döviz bazlı fonlar için yeni bir şey öğrendim. Eğer bu fon, fonun sahibi kurumda hesap açılarak alınırsa, fiyatı dolar olarak açıklanıyormuş, Dolayısıyla %10 stopaj dolar fiyatı üzerinden alındığı için , tefaş üzerinden almaktan çok daha avantajlı oluyormuş.
    Döviz bazlı fonlar için bu örnekten yola çıkarak başka diğer fonlarda da uygulanıyor olabilir.
    Ben kişisel olarak tefaş üzerinden alınamayan fonları almıyor, sadece bir kamu bankası üzerinden kuruyorum tüm portföyümü.
    Bir kuruma para aktarıp direk almak istemiyor, kurum riskini üstlenmiyorum.
    Ancak bu, belki başka arkadaşların ilgisini çeker diye paylaşayım dedim. Belki başka döviz ile hesaplanan fonları için başka kurumalr da bu süreci uyguluyor olabilir.

Selamlar,
    Sn hellistheothers
    Döviz bazlı fonların bir bölümü öyledir
    Örneğin IPV ve TDG de 2 tür pay vardır
    A grubu ve B grubu
    Dövizle alım yapmanız mümkün, ama B grubu bu payları Tefas’tan değil kurucudan doğrudan alabilirsiniz

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sn hellistheothers
    Döviz bazlı fonların bir bölümü öyledir
    Örneğin IPV ve TDG de 2 tür pay vardır
    A grubu ve B grubu
    Dövizle alım yapmanız mümkün, ama B grubu bu payları Tefas’tan değil kurucudan doğrudan alabilirsiniz
    Teşekkürler Sn. Myfinans, ben yeni öğrendim açıkçası bu bilgiyi, belki bilmeyenler vardır diye yazayım dedim, sağolun.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

4. Ppz tefasta normal
    Tabloda bugunku oran yok.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ppz tefasta normal
    Tabloda bugunku oran yok.

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    #3863-64 de var.

6. Dun ogleden once TGE alis talimati verip , bugun fon alimi gerceklesecek olan var mi ? Dun Banka sistemi fon alisimin bugun gerceklesecegini gosteriyordu. Fakat simdi baktigimda yarin gerceklesecegini gosteriyor. Dun londra piyasalari kapaliydi o yuzden herhalde.

7. Merkez Kur % + 0,06

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Dun ogleden once TGE alis talimati verip , bugun fon alimi gerceklesecek olan var mi ? Dun Banka sistemi fon alisimin bugun gerceklesecegini gosteriyordu. Fakat simdi baktigimda yarin gerceklesecegini gosteriyor. Dun londra piyasalari kapaliydi o yuzden herhalde.

aynen öyle..

Sayfa 105/1002 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •