Sayfa 107/777 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 849 - 856 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. 1987 türü bir panik yaşanması muhtemel..

Daha evvelde yazdım..
    Asıl panikten evvel yüzde 10 luk bir düşüş gerçekleşmiş ve biraz toparlar gibi olduğu anda 22.5 luk çöküş gelmiş idi..

Daire içindeki noktalardaki benzerlikler inanılmaz..

Birisi 3 dip yapmış rally ye devam demiş..diğeri 2 dipten sonra salıvermiş..

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bu arada sn Vicente dolar yükseldi diye mi ortalıklarda gözükmüyor yada fırsatı değerlendirmek için köyüne mi döndü..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba; Köyüne dönene 300 koyun, sigorta ve asgari ücret..
    troll o kadar çok hakaret etti ki uzun süre cezalı olabilir şu an sinirden tırnaklarını yiyor olmalı.

3. Dün dow da çöküş olmadan önce bloomberght tv'de yatırımcıların; "paramı gelişmekte olan ülkelere yatırım yapın" diye yoğun istekli olduğunu söylediler.

Hindistan meksika vs.

Ancak bugün hindistan yüzde3 düşmüştü.

Eğer EM lerde bu düşüş devam ederse bilmediğimiz bir yerden bir şey yaklaşıyor demektir. Zira buralardan geçen sene yüzde80 civarında para kazandıklarını söylüyorlardı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Dün dow da çöküş olmadan önce bloomberght tv'de yatırımcıların; "paramı gelişmekte olan ülkelere yatırım yapın" diye yoğun istek olduğunu söylediler.

Hindistan meksika vs.

Ancak bugün hindistan yüzde3 düşmüştü.

Eğer EM lerde bu düşüş devam ederse bilmediğimiz bir yerden bir şey yaklaşıyor demektir. Zira buralardan geçen sene yüzde80 civarında para kazandıklarını söylüyorlardı.
    Ben dün bloomberght internet sitesinde arka arkaya 3 tane haber gördüm..hepside EM'lerin revaçta olacağı yada gelişmelerden etkilenmeyeceği şeklindeydi..sadece gülmelikti ve bende güldüm..

Yalnız yıllardır yüksek faizleri dolayısıyla trilyonlarca dolar para aktı EM'lere..hiç bir şey kolay değil artık..bende merak ediyorum bu filmin sonunu..belkide sonu gelmez..QE forever..

5. EURUSD paritesi çok mühim..

Çökerse TR piyasası karışır..

6. Merhaba Gundwane,

Eur/usd paritesi ile bist arasındaki ilişkiyi anlatabilirmisin?

eur/usd düşerse yani usd güçlenirse bistteki yabancıların dolar bazında varlıkları azalıyor ok, avrupalı fonlar yok mu bistte eur getirip tl ye çevirip biste giren?

Eur/usd düşerse eur getirip biste giren yatırımcının porföyü değer kazanıyor.

Cevabın için şimdiden teşekkürler.

Böyle giderse akşam gene ABD borsalarında cümbüş devam edebilir..

Future'lar iyi gitmiyor:

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ben dün bloomberght internet sitesinde arka arkaya 3 tane haber gördüm..hepside EM'lerin revaçta olacağı yada gelişmelerden etkilenmeyeceği şeklindeydi..sadece gülmelikti ve bende güldüm..

Yalnız yıllardır yüksek faizleri dolayısıyla trilyonlarca dolar para aktı EM'lere..hiç bir şey kolay değil artık..bende merak ediyorum bu filmin sonunu..belkide sonu gelmez..QE forever..
    bunu diyen ekonomistim diye geçiniyorya dostum, ne diyeyim...Ama bence malda yakalanmışlar
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 107/777 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207607 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •