Onemli Gunler Banner
Sayfa 131/1024 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Gösterge 28.23 cumaya 30 .

*çavuşoğlu: Amerikan yönetiminin tüm ülkelere karşı saygısız tutumunu herkes gördü, şimdi dolardan çıkmanın yolunu da herkes arıyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Bu arada konu dolar konusu ama soyle diyim cevremde ciddi cirosu olan sirketlerde dahil herkes hammadde satisini olsun fiyatlari olsun dolardan euro ya ceviriyor.Cunku su an ki abd yonetiminin usd yi degerlestirelim derken cok ciddi zarar verdiklerini dusunuyor ve bu yuzden tl de ki deger kaybindan daha fazlasi dolar da olabilir..

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Orası zimbabwe, orada yılda 120 milyar TL sosyal yardım ve belki 300 milyar TL emekli maaşı dağıtılmıyor. Senyoraj hakkı devletin elinden alınırsa bu paraları nereden bulacağız. Krize girdiğimizde nasıl deval yapıp piyasayı çökmekten kurtaracağız?

Para politikasından vazgeçmek bir ülkenin bağımsızlığından vazgeçmesine yakın bir etki yaratır.
    zimbabveliler herhalde "bu senyörler de artık çok oldu, ilk gece hakkını anladık da insan her gün s.kilmez ki" demişler ve dolara euroya falan geçmişlerdi...
    yatırım tavsiyesi değildir.

5. Kavga yok...
    Çatışma yok...
    Üfürükçülük yok...
    Kraldan çok kralcı olmak yok...
    Alemin fino köpeği olmak yok...

Peki ne var?

Barış var...
    Dostluk var...
    Kardeşlik var...
    Doğrular var...
    Faydalı paylaşımlar var....

Tabiii şimdilik...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Bu arada konu dolar konusu ama soyle diyim cevremde ciddi cirosu olan sirketlerde dahil herkes hammadde satisini olsun fiyatlari olsun dolardan euro ya ceviriyor.Cunku su an ki abd yonetiminin usd yi degerlestirelim derken cok ciddi zarar verdiklerini dusunuyor ve bu yuzden tl de ki deger kaybindan daha fazlasi dolar da olabilir..
    Oscar alır bu yazınız

komiklik oscar'ı ....

Yeryüzündeki paranın % 62 den bahsediyor bu arkadaş

millet nasıl batmıyor bu kafayla hayret..

7. ntv de bir ekonomist dayı çıktı. dedi ki dolardan 4,5 tl üstü köpüktür düşüşe alışmayın dedi

Son yaşananlardan çıkan sonuç ; Piyasada denge önemlidir , dengeyi bozarsan bir yeri düzelteyim derken başka yeri yıkarsın ve daha kötüsü kolay kolay toparlayamazsın .. Faizi arttırmak yerine swapla oynadık , ilk swap oynaması hadi olabilir denebilir ama ikinci swap değişikliğiyle tümüyle dengeyi bozmuş olduk ..Swap’la TL’yi yabancılar icin adeta bulunmaz bir hale getiriyoruz bu yüzden gösterge faiz bir anda %28’lere geldi .. Eee simdi daha mi iyi oldu ? Faiz arttırmamış mi olduk ? Merkezin faizi ile gösterge arasında 10 puan fark oluştu ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 131/1024 İlkİlk ... 3181121129130131132133141181231631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •