Sayfa 137/637 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by ademdoger Yazıyı Oku
    Hocam bu getiri derken ne oluyor ?sadece 100 dolar yatirdik ve şu an bu kadar mı ediyor yoksa her ay yüz dolar yatirdik temettü verdiğinde mi bu kadar veriyor ? Kusura bakmayın terimlere yeni alışmaya çalışıyorum
    Başlangıç 100$ ile ve hiçbir ilave yapmadan bu zamana kadar ki hesabımızda gözükecek tutarı gösteriyor.

Yani aralarda düzenli ilave yapıldığını düşünsek muazzam bir overall olurdu.

Ben de üstüne çalışıyorum.Excel tabloları hazırlamaya gayret ediyorum.Bitirince sonuçları paylaşmaya çalışacağım.

Beyaz yakalı olduğumuz için yakamızı bırakmıyorlar dersimize çalışalım
    Stop Wishing Start Doing

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
     Alıntı Originally Posted by Tugsel78 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim;

Çok özel değilse hangi kurumla çalıştığınızı sorabilirmiyim?

Yada değişik aracı kurumların farklı özellikleri varmı?
    Saygılar.

Türkiye'deki tüm aracı kurumların tabela komisyon oranları için buradan bilgi alabilirsiniz.
    http://aracikurumlar.net/
    Hepsinin özellikleri beklentinize göre farklıdır.
    Çalıştığım kurum Tacirler.
    Syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3.  Alıntı Originally Posted by vassago Yazıyı Oku
    Başlangıç 100$ ile ve hiçbir ilave yapmadan bu zamana kadar ki hesabımızda gözükecek tutarı gösteriyor.

Yani aralarda düzenli ilave yapıldığını düşünsek muazzam bir overall olurdu.

Ben de üstüne çalışıyorum.Excel tabloları hazırlamaya gayret ediyorum.Bitirince sonuçları paylaşmaya çalışacağım.

Beyaz yakalı olduğumuz için yakamızı bırakmıyorlar dersimize çalışalım
    Teşekkürler ilginiz için

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Türkiye'deki tüm aracı kurumların tabela komisyon oranları için buradan bilgi alabilirsiniz.
    http://aracikurumlar.net/
    Hepsinin özellikleri beklentinize göre farklıdır.
    Çalıştığım kurum Tacirler.
    Syg.
    Link için teşekkür ederim.

Herkese iyi haftasonlari...

Dolar cinsinden kazanç zor bu ülkede ya çalışıp çabalıyoruz. Dolar bir yükseliyor dönüp baktığımızda yerimizde saydığımızı fark ediyoruz.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Atkadaslar eurobond ile ilgili ayrıntılo yazılılara paylaşabilecek biri var Mı?güncel faiz oranalrın nasıl öğreniriz...uzun vadeci getirisi değer enstrumanlara göre nasıl olmuştur gibi?

7.  Alıntı Originally Posted by EKK Yazıyı Oku
    Ben de Ekim 2015'den beri Kront taşıyan bir yatırımcı olarak iki kelam etmek isterim. Kront Bist'teki en iyi ve profesyonel yönetilen şirketlerden birisi. Ancak sizin de değindiğiniz gibi şu an 18 TL civarı ve 3-4 liralardaki gibi kısa dönemli aşırı yüksek getiri potansiyeline sahip değil. Şirketi değişik metriklere göre değerlendirdiğimde de mevcut durumunda ne ucuz ne de pahalı diyebilirim. Ancak grafiği pahalı kriterine katılmıyorum. Geçmiş dönemlerde yüksek artış sağlayan varlıklar genelde ilerleyen dönemlerde de yüksek getiri sağlıyorlar. Hatta bu momentum faktörü farklı varlık değerleme modellerinde de göz önünde bulunduruluyor. Yani grafiğin pahalı olması aslında ucuz olmasından daha iyi bir şey. Eğer piyasaları rasyonel kabul ederseniz ise geçmiş fiyat hareketlerinin gelecek fiyat hareketlerine herhangi bir etkisi olmuyor. Yani bu durumda da grafiğin geçmişte pahalı ya da ucuz olmasının geleceği tahmin etmekte herhangi bir etkisi bulunmuyor.

....
    Şöyle açıklayayım...güzel hisseler, ki bu başlıkta bahsi geçen hisselerin hemen heppi Türkiye nin gözbebği hisseler...aselsan, soda, turk traktör, ford, petkim, tupraş, vsvs.

Bu hisseler grafik olarak ucuz olamaz...olsa olsa normal marjlarda olur çoğu zaman, bazen de grafik pahalı olur...kısaca hatırlatmak gerekirse, dönem dönem güncellenmekle birlikte...bu dönem için, son 4 yılda 2 kat, son 8 yılda 4 kat normak getirilerdir (ortalama yıllık %20 civarı kazanç)...bunun iki katı, yani 4 yılda 4 kat, 8 yılda 8 kat pahalılık sınırıdır...üstü "grafik" pahalıdır..4 yılda 5-6-7-8 kat yapmış hisseler var, bunlara uzak duruyorum.

"grafik pahalı" hisseler, temel analiz olarak ederinde olabilir, teknik olarak alımda olabilir...önü açık, potansiyeli yüksek de olabilir...bu benim kriterim ve ben başka fırsatlar ararım...bu hisseler gitmez değil, sadece üzerindeki riskler fazlalaşmış demektir benim için.

önemli not: kısa ve orta vade için, iyi giden, primli hisselerin gitmeye devam etmesi normaldir...ama 4 yıl ve 8 yıl kriterleri için pahalı olup, sonra da gitmeye devam eden hisseler istisnadır demiştik...ama aselsan, tüpraş gibi tekel ve rekabet ortamının doğal olarak olmadığı hisseler değerlendirme dışıdır.

8. sayın Cautionary aselsan 4 tl maliyetim var hisse yükseldikçe 1 lot dahi eklemedim fiyatı çok yükseldi diye yaklaşık 4 yılda %700 getiri sağladı..yükselen hisse yükselmeye devam eder mi onu yaşayıp görecegiz.yaklaşık 2 yıldır brisa topluyorum 2 yılda 1 temmettü ödemesi kazancım oldu şu anda maliyet fiyatında..bugun aselsan bu fiyatlardan 1 lot almam. pahalı denilen hisse yükselmeye ucuz denilen hisse düşmeye devam ediyor..bu fiyatlardan brisa toplamaya devam ediyorum..gerçekten doğrumu yanlış mı yapıyorum bende bilmiyorum..

Sayfa 137/637 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •