Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 137/1002 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,089 - 1,096 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. ne kentsel donuusmunden bahsediyorsunuz..
    10 muteahhitin 9 unun cebinde para yok su an konut yapacak..
    etrafimda bizzat kendi yakinlarimda dahil 2 sene de teslim denen kentsel donusum projeleri hafriyati alinip durdu.ya muteahhit iflas etti ya da tamamen durdurdu..

bu saatten sonra devlet harici en ufak kentsel donusum olmaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    kentsel dönüşüm işine Belediyeler el atmalıdır bence.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    kentsel dönüşüm işine Belediyeler el atmalıdır bence.
    Kentsel dönüşüm işine mühendisler el atsa daha iyi olur. En azından sağlam binalar yapılır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Esnaf arkadaşımla konuşuyorum Ankara çankaya'da bulunan eski binayı müteahhide vermişler, 15 ay önce yıkmış o şekilde bekliyormuş. Arkadaşım alacağı kiradan olmuş, müteahhitte yapacak para yok, mahkemeye versek de alacak bir şeyi yok diyor.

Sözleşmelerine göre 18 ayda tamamlayacakmış.

İstanbul'da bu sorunları sık duyuyordum şaşırmaz olmuştum, Ankara'da böyle sorun çıkması işlerin kolay kolay düzelmeyeceği intibasını oluşturdu.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Esnaf arkadaşımla konuşuyorum Ankara çankaya'da bulunan eski binayı müteahhide vermişler, 15 ay önce yıkmış o şekilde bekliyormuş. Arkadaşım alacağı kiradan olmuş, müteahhitte yapacak para yok, mahkemeye versek de alacak bir şeyi yok diyor.

Sözleşmelerine göre 18 ayda tamamlayacakmış.

İstanbul'da bu sorunları sık duyuyordum şaşırmaz olmuştum, Ankara'da böyle sorun çıkması işlerin kolay kolay düzelmeyeceği intibasını oluşturdu.
    Ve bu müteahhitlerin nerdeyse tamamı devlet yardımı bekliyor. Yardımlar hesaplarına yattıkları anda çoğu tüyecek.tamamlayamayacaklarını bile bile yüzlerce ailelik sitelere girip inşaata başlıyolar ve bu şekil bırakıyolar. Çünkü ortada ciddi mağduriyet olunca devlet desteği olacağını düşünüyolar.

6. https://www.youtube.com/watch?v=_BOeHupdtFw

adam noktayı koymuş
    istanbulda büyük deprem olmaz. olacak en büyük deprem 6.5

zemin sağlam değilse yapacağın yeni bina yine yıkılır. heyelan bölgelerine yeni bina yapmışlar bir sürü. kentsel dönüşüm hikaye gelen para şahane bu kadarda kafaya takmayın algıya gelmeyin
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

7.  Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=_BOeHupdtFw

adam noktayı koymuş
    istanbulda büyük deprem olmaz. olacak en büyük deprem 6.5
    90 km ötede, Gölcük'teki deprem, 7.4 şidettindeydi, 45 saniye sürdü.

Keşke deprem sonrası gidip bi görseydin.

İTÜ Profesörleri, İstanbul için, 6.5 tan farklı şiddette olacağını söylüyor.

Siyasilerin helede din simsarı Bakara makaracıların ülke insanının hayrına onların çürük betonlarını yıkıp yerine yenisini yaptırcaklarına cidden inanıyormusunuz !... Komik hemde çok komik , dinleri imanları , tanrıları para daha çok para olan bu tiplerin böyle ulvi amaçları olsaydı soydukları ülke kaynaklarını telafi etmek amacıyla çürük binalar için imar affı çıkarırlarmıydı ? Deprem toplanma alanlarına bile soysuzca yüksek katlı lüks binalar yaptırıp zula dolduran zihniyetten neler bekliyorsunuz, gülmemek elde değil, herkese tatlı , pembe rüyalar ...

Sayfa 137/1002 İlkİlk ... 3787127135136137138139147187237637 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •