Sayfa 1480/2137 İlkİlk ... 480980138014301470147814791480148114821490153015801980 ... SonSon
Arama sonucu : 17092 madde; 11,833 - 11,840 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Enflasyonun kaynağı 2 ..
    Birincisi pandemi ile geri çekilen talepler hızla yerine konmaya başladı..
    Fakat üretim bantların buna bu kadar hızlı tepki veremedi..
    İkinci olarak da malum "maliyetler".Özellikle rusya-ukrayna savaşı..
    Petrol başta emtialar düşüşe geçerek maliyet kaynaklı enflasyonu epey bi törpülediler..
    Pandemi kaynaklı arz talep dengesizlikleri ise yerine oturmaya başladı ..
    Nihayetinde enflasyonda bir matematiktir..
    Enflasyonun düşmesi fiyatların düştüğünü yada düşeceğini göstermez..

Petrol yeniden dikilip 100 dolarların üzerine çıkmadığı sürece BENCE!! enflasyonda ABD için tepe görülmüş düşüşe geçilmiştir.
    Ve yine BENCE!! FED de bunu görüyor ama dillendirmiyor..
    Tıpkı geçen sene gelen enflasyonu görüp dillendirmediği ve böylece balinalara pozisyon almaları için zaman tanıdığı gibi..

Powel in tek bir sözüne bakıyor herşey..
    Tek bir söz..
    Enflasyonda yumuşama yönünde ki eğilimlerin hede hödösünde olumlu değişiklikler gözlememiz için gerekli nedenlerimiz var desin bi hele de ortalık nasıl bir anda dönüveriyor..

Balinalar büyük fonlar aileler şunlar bunlar poz almalıki FED de aksiyona geçsin..
    Zira onlar yönetiyor FED i haddi zatında..

FED bir kukla..
    Cambaza bak cambaza..
    Bu arada ustalıkla cepler boşaltılıyor.
    .

Yalnız AB tarafı farklı..Orada bi yokluk durumu söz konusu olabilir..
    Benim düşüncelerim ABD için.

Sizinle çekişme gibi bir düşüncemin de olmadığı yinelemek isterim..
    Ben mesela FED in bu kadar bile ileri gidemeyeceğini düşünüyordum..
    Ama artık balata yakma noktasındalar..
    Bakalım göreceğiz..

Selamlar saygılar..
    Gundi şu derin analizlerini kendine ait bir topik açsan da dileyen oradan okusa çok iyi olur. Orada suyun içinde şu fiyat bu fiyat gibi uçuk kaçık yorumlarda yaparsın rahat rahat. ne dersin?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. BANK OF ENGLAND: BANK WILL CARRY OUT TEMPORARY PURCHASES OF LONG-DATED UK GOVERNMENT BONDS FROM 28TH SEPTEMBER.

İngiltere QE/parasal genişlemeye geri mi dönüyor?

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    BANK OF ENGLAND: BANK WILL CARRY OUT TEMPORARY PURCHASES OF LONG-DATED UK GOVERNMENT BONDS FROM 28TH SEPTEMBER.

İngiltere QE/parasal genişlemeye geri mi dönüyor?
    İngiltere merkez bankası ne yaptığını bilmiyor,panik olmuş.Bir yandan yüksek enflasyona karşı,yeni ingiliz hükümetinin mali destekler ve vergi indirimleriyle gertireceği mali genişlemeyi dengelemek için ara toplantı yapabilir para politikasını sıkılaştırmak için faiz yükseltebilirim diyor ,diğer taraftan da hızla yükselen piyasa faizleri karşısında yine paniğe kapılıp "geçici olarak" uzun vadeli birleşik krallık hazine tahvili alabilirim diyor!...

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    İngiltere merkez bankası ne yaptığını bilmiyor,panik olmuş.Bir yandan yüksek enflasyona karşı,yeni ingiliz hükümetinin mali destekler ve vergi indirimleriyle gertireceği mali genişlemeyi dengelemek için ara toplantı yapabilir para politikasını sıkılaştırmak için faiz yükseltebilirim diyor ,diğer taraftan da hızla yükselen piyasa faizleri karşısında yine paniğe kapılıp "geçici olarak" uzun vadeli birleşik krallık hazine tahvili alabilirim diyor!...
    https://twitter.com/cuneytbasaran/st...JjE1P4kra5Hc9A

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Gundi şu derin analizlerini kendine ait bir topik açsan da dileyen oradan okusa çok iyi olur. Orada suyun içinde şu fiyat bu fiyat gibi uçuk kaçık yorumlarda yaparsın rahat rahat. ne dersin?
    Forumun sahibi sen değilsin..
    Topiğin sahibi de değilsin..
    Deniz beyin avukatı mısın..?

O dediğim suyun içinde dışında rakam verdiklerim BIST bazlı hepsi gerçekleşti..
    Çamur az izi kalsın senin yaptığın..Okuyan atıp tuttuğumu sanacak..
    Ayıp..

Kendimce görüşlerimi paylaşıyorum..
    Kimse ile çekişme içinde de değilim..
    Kimse yi karalama peşinde değilim..
    deniz beyi bende okuyorum takdir ettiğim birisidir..

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Okuyan atıp tuttuğumu sanacak..

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

Büyük fotoğrafta ise;Enflasyon trendinde takip ettiğim temel göstergeler;tüketici talebinin kuvveti,kredi hacmindeki genişleme ile tüketim harcamalarında ek kaldıraç oluşumu,ücret artışlarının , işgücü maliyetlerinin ve verimliliğin seyri ,hanehalkı servetindeki net artış, finansal koşullar endeksinin seyri,Fed'in bilançosu,piyasadaki para miktarı,faiz oranları.Bütün bu faktörlerin tamamı ABD'de şu anda yüksek enflasyon trendinin devam edeceğini söylüyor.
    Bu nedenlerle,.daha önce yapmış olduğum öngörülerimde bir değişiklik yok,büyük matematiksel modellememe göre , ABD bu yıl içinde çift haneli enflasyonu görecek.
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku

Petrol yeniden dikilip 100 dolarların üzerine çıkmadığı sürece BENCE!! enflasyonda ABD için tepe görülmüş düşüşe geçilmiştir.
    Ve yine BENCE!! FED de bunu görüyor ama dillendirmiyor..
    Tıpkı geçen sene gelen enflasyonu görüp dillendirmediği ve böylece balinalara pozisyon almaları için zaman tanıdığı gibi..

Balinalar büyük fonlar aileler şunlar bunlar poz almalıki FED de aksiyona geçsin..
    Zira onlar yönetiyor FED i haddi zatında..

FED bir kukla..
    Cambaza bak cambaza..
    Bu arada ustalıkla cepler boşaltılıyor..

Önce Deniz Hoca'nın kullandığı parametrelere bak... 10'dan fazla... yöntemine bak... matematiksel modelleme
    Sonra dön kendi düşüncelerim dediğin şeylerin dayanaklarına bak... BENCE... FED KUKLA...

Deniz Hoca'yı okuduğunu, takdir ettiğini söylüyorsun, azıcık da saygı duysan; formatı belli böyle bir başlığa, zırt pırt komplo teorisi tadında argümanlarla gelip kirlilik yaratmazdın, diye düşünüyorum.

ve Evet, atıp tutuyorsun. Söylediklerin gerçekleşse bile hiç bir kıymeti harbiyesi yok, yıllardır takip ettiğim ve az buçuk bildiğim bu topiğin ahalisi nazarında.
    Evet topiğin sahibi, Deniz Hoca'nın avukatı değiliz ama topiğin ahalisiyiz. Bu kadarcık söz hakkımız da vardır herhalde..
    Biraz saygı lütfen...

Sn. Deniz43;
    Eğer mahsuru yoksa şu an için tasarruflarınızı nasıl değerlendirmektesiniz?
    Yüzdelik olarak paylaşmanız mümkün mü?
    Teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Forumun sahibi sen değilsin..
    Topiğin sahibi de değilsin..
    Deniz beyin avukatı mısın..?

O dediğim suyun içinde dışında rakam verdiklerim BIST bazlı hepsi gerçekleşti..
    Çamur az izi kalsın senin yaptığın..Okuyan atıp tuttuğumu sanacak..
    Ayıp..

Kendimce görüşlerimi paylaşıyorum..
    Kimse ile çekişme içinde de değilim..
    Kimse yi karalama peşinde değilim..
    deniz beyi bende okuyorum takdir ettiğim birisidir..
    zaten seni tanıyan atıp tuttuğunu biliyor. Bari diyorum ki kendine bir topik aç rahatça yaz çiz at tut.
    Forumun en elit topiğini trollemelerden korumaya çalışıyoruz buna avukatlık mı dersen ne dersen ne.
    Ha bu arada o suyun içinde şu olur dediğin fiyatlamaların tutmasının nedeni %180 olan enflasyon. Bunun farkındasın değil mi gundi?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 1480/2137 İlkİlk ... 480980138014301470147814791480148114821490153015801980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •